lostyazilim

Forum siteleri çoğalıyor

36 Mesajlar 3.386 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
burada tanıtımları yapılan her 10 forum sitesinden 9'u 6.ayın sonunda kapatıp gitti, Tanıtım alanındaki linkleri kontrol edebilirsiniz.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

vukuf adlı üyeden alıntı

Sosyal medya genel forum sitelerini bitirdi belli bir alanda yayın yapan forum siteleri hala ayakta ve ayakta kalmaya devam edecek, forum sitelerinin bu dönemde çoğaldığı doğrudur.

yeni bir forumun tutması için içinin doldurulması gerekecek bence boş bir forum sitesine kimse gelipte konu açmayacaktır. Emek emek emek. çok zor bir iş oldu artık bu durum. Benimde yıllardır aklımda var bir forum sitesi ama sırf bu yüzden deneyemiyorum.

Phantaso adlı üyeden alıntı

Genel içerikli forum sitelerinin artma tutma ihtimali çok ama çok zayıf bir ihtimal. Belirli bir alana, sektöre yönelik açılan forumların daha etkili, aktif olduklarını söyleyebilirim. Örneğin yeni çıkan bir oyunun forumunu açmak kısa sürede o forumun alanında zirve olmasını sağlayabilir

oyunlar için forum siteleri max 1.5 yıl ayakta kalır diye düşünüyorum. Sonu yine hüsran biter mi sence ?

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

burada tanıtımları yapılan her 10 forum sitesinden 9'u 6.ayın sonunda kapatıp gitti, Tanıtım alanındaki linkleri kontrol edebilirsiniz.

Aynen zaten genelde buradan takip ediyorum bende. hergün minimum 2 tane forum sitesi tanıtımı yapılıyor ama bukadar verilen host domain parası bazıları temaları full paket felan derken yazık oluyor. Birde gece gündüz içerik girme mevzusu varken. Madem bu iş yapılacaksa sağlam bir ekiple tek bir siteyle yapılmalı. ozaman daha etkili olur düşüncesindeyim.

İmza!!! Get Closer!

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Eskiden mod olmak için sırada bekleyenler şimdi ne var yani indirir bir host alır kendi forumumu kurarım admin olurum diyor işin özeti budur buna ek olarak insanlar genel kitleye hitap eden forum sitelerini artık takip etmiyorlar çünkü zaten yeterince fazla ve tutulan forumlar mevcut

Fizello - Inspired by Colors
wmaraci
wmaraci

tazemuhendis tazemuhendis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlae ben blog sitemde forum kullanıyorum ve gerçekten aktif bir wmaraci kadar olmasa da 😂 belli başlı sırları var onları halledince forum tutuyor

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Eskiden mod olmak için sırada bekleyenler şimdi ne var yani indirir bir host alır kendi forumumu kurarım admin olurum diyor işin özeti budur buna ek olarak insanlar genel kitleye hitap eden forum sitelerini artık takip etmiyorlar çünkü zaten yeterince fazla ve tutulan forumlar mevcut

eskiden mod olmanın bir havası vardı :) şimdi dediğin gibi açar bir forum kendi sitemin admini olurum mantığı var. İmkanlar mı kolaylaştı bilemiyorum.

İmza!!! Get Closer!

Zeus Zeus Güç gizden gelir. Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 154 / 157
  • Ticaret 42, (%95)
Tutmuyor artik kitle farkli yönlere kaydi. Ben daha oncede yazmistim zaten https://www.wmaraci.com/forum/webmaster-genel/o-eski-forumlar-548831.html

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Aynen zaten genelde buradan takip ediyorum bende. hergün minimum 2 tane forum sitesi tanıtımı yapılıyor ama bukadar verilen host domain parası bazıları temaları full paket felan derken yazık oluyor. Birde gece gündüz içerik girme mevzusu varken. Madem bu iş yapılacaksa sağlam bir ekiple tek bir siteyle yapılmalı. ozaman daha etkili olur düşüncesindeyim.

Ben olayın daha başka yönünü anlatırım wmaracı üzerindeki kitleden ama bugün banlanmak istemiyorum, belki yarın gün içinde bir ban yemek istersem iletirim

Ama ipucu vereyim, Türkiye'de bulunan hazırcı okumaktan ve araştırmaktan yoksun bir kitle var hangi forumda bulunursa bu adamlar hepsi tek tek kapatıp gitmek zorunda kalıyor.

Ortam kalitesizleştiğinde kimse durmaz... Aha buda kitleye bence güzel bir örnek bile oldu

kalkıp forumun amacı zaten bu değil mi diyen varsa, hayır bu değil en bilinmezi gelip sorarsın Google da arama sonucunda bin tane cevabı olan bir soruyu gelip sormazsın, sorarsanda banlanırdınnnn bir zamanlar...
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

yeni bir forumun tutması için içinin doldurulması gerekecek bence boş bir forum sitesine kimse gelipte konu açmayacaktır. Emek emek emek. çok zor bir iş oldu artık bu durum. Benimde yıllardır aklımda var bir forum sitesi ama sırf bu yüzden deneyemiyorum.

İyi bir ekip, iyi bir alan ve emek ile forum sitesi tutar. Piyasada 20 küsür webmaster sitesi var bunların bir kaçı birleşse *** ve wmaracına güçlü bir alternatif çıkar fakat herkes kendi başına bir şeyler yapmaya çalışıyor böyle başarıya ulaşmak çok zor öncelik iyi bir ekibin olmasıdır.

Forum açıldıktan sonra 1 yıl boyunca gelir beklememekte gerekir forum işi emek ister çünkü genelde forum açanlar bir süre sonra dükkanı kapatıyor.

*** ve burada Eylül ayından bu yana 25'den fazla vBulletin lisans sattım bazıları benden satın aldıkları lisansları 1 ay geçmeden forumu kapatıp lisansları başkasına sattılar:D 1 ay diyorum bu iş gerçekten emek ve sabır istiyor.

Forumlar hiç ölmeyecek çünkü biz arama motorlarında bir şey aradığımızda karşımıza sosyal medya değil forumlar çıkıyor. Forumlar ölmedi fakat sosyal medya karşısında güç kaybetti de diyebiliriz.
ctnbckci ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

isyerlerimcom isyerlerimcom İçerik Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 254 / 253
  • Ticaret 27, (%100)
Bence sebebi, en çok kullanıcı etkileşiminin olduğu mecralardan biri oluşu. Google'ın en çok sevdiği şey biliyorsunuz ki değişik içerikler için kullanıcılarının etkileşimidir.

Bence tercih sebebi bu olsa gerek.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

Hazır Makale ve İçerik Siparişi | MakaleyazNET
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al