wmaraci reklam
lidertakipci

Üç kuruşun hesabını yapanlara sesleniyorum!

57 Mesajlar 5.463 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozkan06 ozkan06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

vukuf adlı üyeden alıntı

2 farklı yorum, Oğulcan'a katılıyorum tabii ki, biz bu kafayla zor uçarız.:)

Bilmediklerini sormak bilgi dilenciliği değildir. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum... Dilenciler köle olmayı kabul etmez

iyikalp.com | editör
wmaraci
reklam

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
Başkasından yardım istemeye Dilencilik diyenler konularıma baksınlar hangi dilenciliği yapmışım...

iyikalp.com | editör

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
ozkan06 bu son yorumum.

Öncelikle ben öğreneceğimi öğrendim, ve öğrenmeye yaptığım yatırımlarla devam ediyorum. Dilenmek sadece para değildir. Sizin yaptığınız gibi BİLGİYİ istemek ve vermeyene çıkışmanın da (hatta 3 üst mesajda inanç demagojisi yaptınız) adı dilenmektir. Çünkü istediğinizi vermeyene tepki gösteriyorsunuz.

Kaldı ki siz Türkiye topraklarında yaşayan 78.910.000'dan 1'siniz. Çok geniş bir çevreniz olduğunu ve bugüne kadar 10.000 (siz dahil) kişi tanıdığınızı düşünelim. Bu sizin, topraklarımızda yaşayan insanlarımızdan (gurbetçiler hariç) %0,0127 insan tanıdığınızı ortaya koyar. Yani genelleme yapmak için yeterince insan tanıdığınızı düşünüyorsanız tümevarım tekniklerini incelemenizi öneririm.

Ayrıca söylediklerimi fazlasıyla saptırmışsınız. Kursa gidemeyenler soru soramaz, herşey para gibi çıkarımlar yapmıyorum. Diyorum ki, herkes soru sorabilir ancak cevap alamadığında cevap vermeyen kişilere sitem etmek (bu konu başlı başına bir sitemdir) garip olandır. Ayrıca siz yatarken o bilgileri toplayan kişilerin o bilgileri paylaşması, tamamen kendi insiyatifindedir.

Son olarak lütfen laflarımı vicdan muhasebesi yaptırmak için çarptırmayın Kursa gidemeyenlerin takıldığı şeyleri sorma gibi bir hakkı yok mu? ya da kursa gidenlerin takıldığı yer hiç yok mu? Herşey para mı? En ufak bir şeyi bile para karşılığı mı soracağız. gibi.

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
Oğulcan Öncelikle şunu söyleyeyim Tümevarım yapmadım. Sonuca vararak neden olduğu maddeleri ortaya koydum. Ayrıca serzenişim şahsım için değildir ve burada yardım isteyen herkes için. Şunu da belirteyim siz kursa giderken ya da okurken ben uymuyor web siteler açıp şirketlere android uygulamalar tasarlıyordum. Takıldığım noktalar için her zaman soru sormuyor ücret ödüyordum. İnanç demogojisi değil yapılan dikkatini çekerim sadece bedava peynir fare kapanında olur diyen birisine müslüman olduğunu ve gerekirse bedava peynir vermesi gerektiğini anlatmak. Eğer yardım etmek dilenmek olsaydı İslamın bir şartı olan ZEKAT olmazdı. Son sözüm mesajıma itiraz edenlere gelsin:

"İLMİNİNİZ ZEKATINI BURADA BİRŞEYLER ÖĞRENMEK İSTEYENE YARDIMCI OLARAK VERİN VE BUNU DİLENCİYE YARDIM EDİYORMUŞCASINA VERMEYİN, YARDIMINIZI DENİZE ATIN, FARE KAPANINA KOYMAYIN..."

Daha da son sözüm yoktur.

iyikalp.com | editör
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Öncelikle şunu söyleyeyim Tümevarım yapmadım. Sonuca vararak neden olduğu maddeleri ortaya koydum.

Vekaletname verilmesi de güzel olmuş.
Ayrıca serzenişim şahsım için değildir ve burada yardım isteyen herkes için.

Müslüman olduğunu nereden biliyorsunuz?
İnanç demogojisi değil yapılan dikkatini çekerim sadece bedava peynir fare kapanında olur diyen birisine müslüman olduğunu ve gerekirse bedava peynir vermesi gerektiğini anlatmak.

Yine bir din sömürüsü.
Eğer yardım etmek dilenmek olsaydı İslamın bir şartı olan ZEKAT olmazdı.

Gülüyorum :)

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
Oğulcan Bu da son yorumum diyen birisinin 10 dakika sonra 5 yorum yapması güvenilirliğini ortaya koyar. Ben bu konuda son sözümü önceki mesajımda söylediğim için daha da sözünde durmayanlarla tartışmaya girmem ;)

iyikalp.com | editör

• Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Derken;
Daha da son sözüm yoktur.

Komik çelişkilere ve anlamsız sözlere katlanamıyorum. Bu da benim huyum napayım :)

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
eskiden sitemde bu hata var derken cozumleri gelirdi simdi ise o.mden fiyat bilgileri geliyor devir harbi degisiyor
ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

Gazianteptutku.com

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Yardım dilenen kişiye sonradan para teklif etse de yardımcı olmam.

"Sana 5 lira vereyim bir kaç sorumu cevapla" bu sözü bir kişi mesaj olarak attı.

Para isteyen için ise ithamlarda bulunmanız yersiz. Kimse sizin uşağınız değil. İsteyen yazar istemeyen yazmaz.

Araştırmakta yoksun insanlar tonla var,(sizi kastetmiyorum) aylarca araştırma, deneme yaparak öğrendiklerini neden size bedavadan versin? Şahsen ben vermem.

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
Konuya bir misalle de olsa ben de yorum yapmak istedim. Eskiden dilenci her yerde yoktu karşıma çıktığındada mümkünse geri çevirmeyip verirdim. Ama artık adım başı dilenci dolu ve bir çoğu medyadan öğrendiğimiz kadarıyla bizden kat kat zengin çıkıyor ben günlük 60 tlye çalışırken o 500 tl kazanabiliyor haliyle artık bende de her dilenciye karşı bir ön yargı oluştu çoğu zaman vermez oldum. Bu durum eminin bir çoğunuz için aynı şekildedir.

Forumdada konu buna benziyor biraz. Artık herkes en ufak şey için konu açar oldu. Aslında azıcık araştırma yapsa belki o konuyla alakalı açılmış ve çözülmüş bir çok konu bulacak. Ama işin kolayına kaçıp araştırmadan hemen konu açarak birazda çalışmaya imkanı olupta dilenen insana benziyor. Forumdaki arkadaşlarda bilgilerinin sömürüldüğünü düşünüyor olabilir.
Bazen kimse cevap yazmayınca aynı konudan bir tane daha açılıyor. Bir çok yardım sever arkadaş da bu durumdan bunalmış olmalı ki bir çok konuyu hiç okumadan görmezden gelir olmuşlar. Kimse onları bundan dolayı yargılayamaz.

Konu sahibi arkadaş alınmasın onu tenzih ederim. Ben genel olarak yorumda bulunmak istedim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al