wmaraci reklam
lidertakipci

Üç kuruşun hesabını yapanlara sesleniyorum!

57 Mesajlar 5.409 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozkan06 ozkan06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Yardım dilenen kişiye sonradan para teklif etse de yardımcı olmam.

"Sana 5 lira vereyim bir kaç sorumu cevapla" bu sözü bir kişi mesaj olarak attı.

Para isteyen için ise ithamlarda bulunmanız yersiz. Kimse sizin uşağınız değil. İsteyen yazar istemeyen yazmaz.

Araştırmakta yoksun insanlar tonla var,(sizi kastetmiyorum) aylarca araştırma, deneme yaparak öğrendiklerini neden size bedavadan versin? Şahsen ben vermem.

:D farklı bir bakış açısı. Hocam araştırma yapıp da takılanlar ne olacak. Para ile mi cevap vereceksiniz

iyikalp.com | editör
wmaraci
reklam

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)

yefecrin adlı üyeden alıntı

Konuya bir misalle de olsa ben de yorum yapmak istedim. Eskiden dilenci her yerde yoktu karşıma çıktığındada mümkünse geri çevirmeyip verirdim. Ama artık adım başı dilenci dolu ve bir çoğu medyadan öğrendiğimiz kadarıyla bizden kat kat zengin çıkıyor ben günlük 60 tlye çalışırken o 500 tl kazanabiliyor haliyle artık bende de her dilenciye karşı bir ön yargı oluştu çoğu zaman vermez oldum. Bu durum eminin bir çoğunuz için aynı şekildedir.

Forumdada konu buna benziyor biraz. Artık herkes en ufak şey için konu açar oldu. Aslında azıcık araştırma yapsa belki o konuyla alakalı açılmış ve çözülmüş bir çok konu bulacak. Ama işin kolayına kaçıp araştırmadan hemen konu açarak birazda çalışmaya imkanı olupta dilenen insana benziyor. Forumdaki arkadaşlarda bilgilerinin sömürüldüğünü düşünüyor olabilir.
Bazen kimse cevap yazmayınca aynı konudan bir tane daha açılıyor. Bir çok yardım sever arkadaş da bu durumdan bunalmış olmalı ki bir çok konuyu hiç okumadan görmezden gelir olmuşlar. Kimse onları bundan dolayı yargılayamaz.

Konu sahibi arkadaş alınmasın onu tenzih ederim. Ben genel olarak yorumda bulunmak istedim.

Hocam size sonunaca katılıyorum. Bu farklı bir sorun tabi. Ancak araştırma yapıp işin içinden çıkamayanlar da var. iki kelime cevap vermek için para gözleyenlere idi sözüm. Yoksa elbette ki bir işi yada o işin bir bölümü için para istemesi hakkı. Ancak iki kelimelik cevap ya da 5 dakika ayıracağı zaman için para gözlemek nasıl olur bilemiyorum
mceber

kişi bu mesajı beğendi.

iyikalp.com | editör

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
Şöyle düşün bir adresi bulmaya çalışıyorsun sora sora gidiyorsun. Bir yerde tıkanıyorsun ve bir taksici ben o adresi biliyorum 5 dklık yol atla götüreyim diyor ama paramı alırım diyor. Sen de 5 dklık yol için para mı alacaksın diyorsun. Sen bu taksiciye kızabilirsin ama adam yolcu bulma derdinde sende potansiyel müşterisin. 3e 5e bakmıyor adam iş iştir diyor. Sense bu kadarı da olmazki diyorsun.

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
neresinden bakarsan bak herkes haklı. isteyen de vermeyen de haklı.

wmaraci
wmaraci

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

:D farklı bir bakış açısı. Hocam araştırma yapıp da takılanlar ne olacak. Para ile mi cevap vereceksiniz

Para ile cevap vereceğim konuları kendim açıyorum,
Araştırma yapıp takılanlar, kendini belli eder hocam...
"Pinterest nedir bilmiyorum biraz bilgilendirir misiniz?"

"Şunu yapmaya çalıştım ama yapamıyorum"

İki PM arasındaki farkı anlarsınız artık, her ikisine de cevap verip vermeme hakkım bana aittir. İster veririm ister vermem.
mceber

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

enerjiveguc Dünyada herşeyi para ile satmaya kalkarsanız gün gelir huzurunuzu da parada ararsınız ve bulamazsınız. paylaşmak ne güzel bir duygu.. İnsanın başkasına karşılıksız olarak yardım etmesi ve ona karşılıksız maddi şeyler vermesi insanın iç huzurunu artırır. bedava peynir sözü yabancı bir atasözü. Başkası kendi üstüne almış olabilir. Ben söyledim diyebilir ancak...Bizler Bedava peynir vermesini de biliriz. Etnik olarak yaklaşsaydım biz Türkler ve Onlar ingilizler diye başlardım ancak etnik değil inanç olarak yaklaştım. Bu paylaşma meselesi kişinin inancının ve yaşantısının bir sorunu... Bu arada kimseyi kaybetmedim. İnsanları farklı düşünüyor diye de dışlamış değilim. Siz kendiniz itiraf ettiniz faydası dokunacağını bilemezsiniz dediniz. Fayda dokunması bedava peynir gibidir...

Dünyada herşeyi para ile satmaya kalkarsanız gün gelir huzurunuzu da parada ararsınız ve bulamazsınız. paylaşmak ne güzel bir duygu..
Siz benim para karşılığı bir "yardım" yaptığıma nasıl kanaat getirdiniz. İfadeleri okumaktan/anlamaktan aciz olduğunuzda aşikar. Bir yardım karşılığı para kazanılacaksa o iş parasız yapılmaz. Bunu anlamak bu kadar mı zor.

• Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
enerjiveguc kardeş sana sen para karşılığı yapıyorsun dendi mi iyi oku. Özellikle belirtmişim fayda dokunma olarak söylediğinizi. Tartışmada galip gelme gibi bir takıntınız mı var. Neyse tartışmaya girmiyorum sizinle...

iyikalp.com | editör
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al