Evet hocam doğru diyorsun, özellikle The Walking Dead ve Game of Thrones neredeyse hiçbir yerde yok, bu iki dizi sıkıntılı bence, ama güzel de bir strateji. Dizi bilmem ne diye bi site vardı, +12 yaş -8iq lü bi alan adı vardı. Teması vs görsen, kraloyun gibiydi. Adamlar twdye altyazı koyup siteye koyuyorlardı, günde 90bin izlenme falan alıyorlardı. bunuda gruplara falan yayarak yapıyorlardı. aslında çabuk bir şekilde biraz yükselmek için bu riskler alınabilir, veya alınmayadabilir. bir de şu mesele var, çok araştırdım bu konuyu '' tercümanın olması lazım '' diyor herkes, herkes demeyelimde çoğu. abi ben milleti anlamıyorum, bu tarz yorumlar atan herkes bence kesinlikle bu piyasada ve rakip istemiyorlar. en basitinden yabancı dizi izle yazın, ilk çıkan 5 siteye girin diğer 4'ü o 5 sitenin birinden alıp, siteye koyuyor. bence tercümana falan da kesinlikle gerek yok, zaten ilk 5de çıkan diğer 4 sitede 1 yerden alıyor. he tabi etkisi olur mu, olur gibi sonuçta herkes ilk sana bakar izlemeye gelir. -ki bu da ilk zamanlar avantaj değil, bence kesinlikle dezavantaj olur. zaten kimsenin çeviri yaptığı yok, adamlar senin site bi girecek çoğu şeyi ilk sen çevirmişsin, adam 1. sırada tak senden alıp kendi sitesine yapıştıracak sende aa ben niye öne çıkmıyorum diye üzüleceksin. bu çevirmenlerin önemi falan dizimag bittiğinde bitti abi bence.