wmaraci reklam

Düşük Bütçe Ile Yapilabilecek Işler Nelerdir?

37 Mesajlar 6.670 Okunma
smmexpress

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

berkaypasa58 adlı üyeden alıntı

Fırsatarı değerlendirmek gerek. Özellikle bir yerde olan bir boşluğu açığı doldurursanız güzel para kazanabilirsiniz. 2018 yılının başında steemit ile tanıştım. Kazancım günlük bin liralara çıktığı oldu. Hatta öyle ki yaptığımız bir bot sayesinde günlük bin lira kazandık piyasa kan ağlarken. Oradaki boşluğu gördük yaptık ama yapmakta geç kaldık 15 20 gün sürdü. 2 ay daha devam etseydi şuan miniglerimizi kurmuş güneş panellerinden elektriğimizi karşılıyorduk. Üzerine projelerimizi hayata geçirmiştik. Muğla da tutacağımız ev bile hazırdı 2 katlı müstakil havuzlu bahçeli denize yakın bir evdi. Fırsatları değerlendirin. Bir yerde boşluk varsa doldurun. Bunu yaşanmış bir olayla anlatayım.

Bizim bir tanıdık gezerken bir yere okul yapılacağını öğreniyor. Daha ortada hiç bir şey yok. Gidiyor araştırıyor doğru oraya okul yapılacak. Okulun yapılacağı çevrenin her tarafı bina. Ama ana cadde olmadığı için binaların hiç birinde dükkan yapılmamış. Sadece o kadar bina içinde 2 tane binanın dükkanı var biri bakkal açmış diğeri de yıllardır boş. Bizim tanıdık gidip dükkanları satın alıyor. Binanın altında iki tane dükkan var. Toplamda 90 bin liraya bağlıyor iki dükkanı zaten yıllardır boşmuş. Okul inşaatı başlayınca yazıyor kiralık ilanlarını. Daha okulun bitmesine 8 9 ay varken kiraya veriyor ikisini de. Dükkan başı 1500 lira dan 3 bin lira. Birde iki dükkanında 1 yıllık kiralarını peşin alıyor. Kendisi bide esnaf 1 yıl sonra ödemeli kredi almış. 2 buçuk yılda da dükkanlar kendini çıkarıyor. O zamana kadarda bide zam yapsa en kötü aylık 3250 ek gelir. Seneller evvel buraya dükkan açtığında hiç bir şeyi yoktu. Şimdi altında 200 bin liralık bmw 2 tane kat 1 tane yazlık var. Boşluğu doldurmak önemlidir. Ama önce işinizi de iyi yapacaksınız. Bu dediğim kişi müzik merkezi açmıştı buraya. Bende bağlama çaldığım için gidip geliyordum. Yıllar içinde abi kardeşi olduk kendisiyle. O bir boşluğu doldurmadı burada etrafında 3 4 tane daha müzik merkezi vardı ama o herkesle birebir ilgilendi dertlerini dinledi yardımcı oldu. En iyi şekilde yaptı işini şimdi 500 den fazla öğrencisi 8 tane öğretmen ile derslerine devam ediyorlar.

Evet benim dediğim fırsatlar da tam olarak bu şekilde. Cebinizde paranız varsa ve borcunuz yoksa, hobi olarak eğlendiğiniz işi gelir beklentisi yüksek olmadan yapın. Karşınıza bu tip fırsatlar gelirse de değerlendirin. Maceraya atılmayın. Günümüzdeki ticaret herkesin bildiği gibi değil artık.

wmaraci
reklam

berkaypasa58 berkaypasa58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 9 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
Ek olarak dışarıda anladığı bir iş yoksa yapabileceği falan internete yönelsin. İlk önce para yatırmadan araştırsın detayına kadar sonra yatırım yapsın. (Borsa dolar altın değil tabi bu yatırım) İşten çıktığında istediğin kadar yorgun ol eve geldiğinde televizyon izleyip hayallerini daraltacağına burada hayal gücünü kullan bir şeyler dene. Televizyon izleyen biri belki bu yazıyı görür de bir şeyler araştırır umarım.

evimkitap evimkitap bilgisefi.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

ersingo adlı üyeden alıntı

dostum 3 kağıt yapmadan zengin olamazsın. açık ve net. istisnalar kaideyi bozmaz. bazı durumlar dışında hile hurda yapmadan kesinlikle başarılı olamazsın. şimdi burada yöntem göstermek olmaz. ama çalmazsan, verdiğin üründe çakallık yapmazsan, milleti salak yerine koymazsan hiç bir şey elde edemezsin.

misal en son zam olaylarında fiyat değiştirmeyen ama gramajını düşürenler gibi. yada ithal ürünle hiç alakası olmayan ürünlere zam gelmesi gibi. yada döviz indiği halde hala 3 katına mal satanlar gibi. bu ve bunun gibi şeref..... ler arasına girmezsen hiç bir şey elde edemezsin.

ben 14 senedir aynı adreste aynı dükkanda aynı telefonlarla hizmet veriyorum. günümüzde o kadar çok dükkan açılıp kapatılıyor ki, adamlar vurgun peşinde. 1 - 2 seneden daha fazla ayakta kalan dükkan görmedim esnaf içinde. mülk sahibi olan esnaflar sabrediyor işte benim gibi. bir de ana caddelerdeki eski esnaflar. yenileri değil bakın. eski esnaflar.

ticari kurumlar için şahıs falan fark etmez nefes almak para. en son geçen ay belediye bana 6000 lira reklam ilan tabela vergisi çıkarmış. gittim sordum ne bu dalgamı geçiyosunuz diye. bende tabela yok çünkü. cama astığım kağıtlar yüzündenmiş. e tamam hadi anladık cama astığım kağıtlar yüzünden. peki neden 6000 lira. 3 senelikmiş. ulan 3 senedir neredeydiniz dedim. niye gelmediniz. cevap yok. peki dedim. yine de o kadar tutmaz neden 6000 lira dedim. adam binanın komple cephesini metreyle ölçmüş gitmiş. 13 metre 2,5 metre tabelam varmış benim. :) şaka gibi değil mi.

aradan 2 hafta geçti geçmedi. bu parayı çıkartmam lazım bir şekilde. dedim ilan bastırayım da dağıttırayım. para kazanalım biraz. ilanı basıp dağıttık. 1 hafta sonra 2. ceza :) izinsiz ilan dağıtma. 1780 lira. :)

şimdi ben yaptığım işi kaçak ta yapabilirim. adres falan yazmadan işimi yapabilirim. ama çakallık yapmıyoruz doğrusunu yapıyoruz. vergi levham var, ticaret odasına kayıtlıyım, belediyeden ruhsatım var, ama seyyar satıcı, kaçak çalışanlar veya vergi kaçıran kadar adam değiliz. kayıtlıyız ya. vurun abalıya. sss vereceksin cezayı. şimdi sen bir dükkan açacaksın, hadi ilk yıl zaten vergi çıkmaz demirbaş faturası falan masrafların olacağı için. peki sonra yana yakına fatura arayacaksın bana vergi çıkıyor diye.

özellikle bu hosting webmaster falan işlerinde en büyük gider faturadır. çünkü hizmet faturası kesmek zorundasın. adama hizmet bedeli olarak kestiğin her rakam +kdv dışında %20 gelir vergisi devlete peşin gidiyor. buda yetmedi. yıl sonunda da toplamda ettiğin net kar üzerinden bir %20 daha. :)

şaka gibi değil mi. bu bahsettiğim oranlar şirket türüne defter sayısına ve ciroya göre değişir. artar veya azalır.

şimdi bu şartlarda nasıl iş yapalım biz. iş yapıyoruz da geleceği nasıl şekillendirelim. nasıl vizyon sahibi olalım biz? adam yarınını hesaplayamıyor.

Abi sizin durum çok vahimmis Istanbulun hangi ilcesindesiniz çok merak ettim ben Pendikteyim bu dedikleriniz çok üzücü sonuna kadar hak veriyorum iş yapmayı düşünen insanları da uyarmanizi çok samimi buluyorum. Ama sizin dediginiz üst klasman abi. Ben daha alt seviyede işlerden bahsediyorum. Mutlaka çalışmak zorundayız öyle değil mi ? Bir ise giriyoruz peki girdigimiz iş ticaret yapmıyor mu ? Veya hizmet sektörü olsun, bir işletme mi ? Onlar nasıl ayakta duruyor? Şansa inanırım abi ama şanstan ziyade doğru çalışma disiplinini uygulamayı hedeflerim. Örneğin bir çiftci önce ekecek ektiğinin suyunu verecek bakımını yapacak sonra dua ederse eder. Biz işimizi doğru yaparsak kazanırız, en azından bir ise girip hayatımızı mahvedecek şartlarda çalışmaktansa aynı parayı bu şekildede kazanabiliriz? Abi ben size sadece şunu sormak istiyorum. Bir insan ise girdiğinde ne kadar alabilir ? 3 bin 5bin ? Şimdi bir soru daha soruyorum, bu paraları yapılabilecek,surdurulebilecek bir ticaretle kazanamaz mi? Bütün mesele bu.

"Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.”
https://www.bilgisefi.net

ersingo ersingo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 53 / 66
  • Ticaret 0, (%0)

evimkitap adlı üyeden alıntı

Abi sizin durum çok vahimmis Istanbulun hangi ilcesindesiniz çok merak ettim ben Pendikteyim bu dedikleriniz çok üzücü sonuna kadar hak veriyorum iş yapmayı düşünen insanları da uyarmanizi çok samimi buluyorum. Ama sizin dediginiz üst klasman abi. Ben daha alt seviyede işlerden bahsediyorum. Mutlaka çalışmak zorundayız öyle değil mi ? Bir ise giriyoruz peki girdigimiz iş ticaret yapmıyor mu ? Veya hizmet sektörü olsun, bir işletme mi ? Onlar nasıl ayakta duruyor? Şansa inanırım abi ama şanstan ziyade doğru çalışma disiplinini uygulamayı hedeflerim. Örneğin bir çiftci önce ekecek ektiğinin suyunu verecek bakımını yapacak sonra dua ederse eder. Biz işimizi doğru yaparsak kazanırız, en azından bir ise girip hayatımızı mahvedecek şartlarda çalışmaktansa aynı parayı bu şekildede kazanabiliriz? Abi ben size sadece şunu sormak istiyorum. Bir insan ise girdiğinde ne kadar alabilir ? 3 bin 5bin ? Şimdi bir soru daha soruyorum, bu paraları yapılabilecek,surdurulebilecek bir ticaretle kazanamaz mi? Bütün mesele bu.

Avcılardayım.

Alt seviye üst seviye yok. Tama benim iş üst seviyeydi o zaman. ama şu anda klasik bir küçük esnafım.

Dönenler nasıl dönüyor. Bu konuya ilk yazdığım mesajda da yazdım. Sıfırdan kurarsan 2 sene bunalıma ve ailene yansıtacağın bu duruma hazırlıklı olmalısın diyorum. 2. sene sonunda eğer portföy oluşturmuşsan ve işini kaliteli yapıyorsan sonrası gelme ihtimali olabilir. (büyüme anlamında)

Yapanlar nasıl yapıyoooor. Bireysel çalışmak çok kötü bir kere bunu söyleyeyim. örnek vereyim bilişim dükkanı açtın. web tasarım, pc tamir vs. gibi. diğer mesajlarımda yazdığım bütün olumsuzlukların üzerine her şeyden sorumlu olduğunu ve tek başına yapmak zorunda olduğunu anlaman lazım. madde madde sıralayamam şimdi burada ama az çok tahmin edersin. her şey ile ilgilenmen gerekecek. çaycı da sensin, kuryede sensin, ustada sensin, patronda sensin :) ne yaparsan yap hiç bir şeyi layıkı ile yapamayacaksın. adam alsan maaşını ödeyemeyeceksin. vs.vs.

Şimdi burada siyaset veya din dil ırk ayrımı yapmak istemiyorum. Yazdıklarım beni bağlar. Bu paragrafa olumsuz cevap gelmemesini rica ediyorum. Ancak ben araplara (suriye, ırak vs.vs.), afganlara, filistinlilere yağmurlu havada su vermem. Şu anda inşaatından tadilatçısına, servisçisinden motorcusuna tekstil atölyesine her yerde bunlar var. bu adamlar ne kadara çalışıyor. Türk işçilerin yarı fiyatına. Üstüne bir de sigortasız çalışıyorlar. Bir önceki mesajımda ne dedim. Çalmazsan, usülsüzlük yapmazsan kazanamazsın. 12 elemanı olan bir tekstil atölyesinde işten çıkarılan 12 kişinin yerine 12 tane suriyeli girdi. sence burada kim kaybetti? kim kazandı?

bu tek bir örnek.

burnumun dibinde oldu bu olay. alt komşum tekstil atölyesi açtı. zaten işin içindeydi. aslında senin açtığın konuya cuk oturuyor. çocuğu yıllardır tanıyorum. bizim semtin çocuğu. pazarcılık yapıyor. iç çamaşırı işinde. klasik bildiğin don atlet yani. ben bildim bileli cebinden para eksik olmaz. keyfine land rover alıp biner sonra satardı. pazardaki malını merdiven altı evinin bodrumunda 2 kişiyle birlikte diker ekmeğini kazanırdı. kaçak iş yani buda aslında. vergi levhası yok. malını diker pazarda satar.

2 sene önce ismini vermeyeyim türkiyenin en büyük iç çamaşırı firmalarından birine çalışma kararı aldı. benim dükkanın altına atölye kurdu. fason olarak iş yapmaya başladı. kendisi dahil 12 kişi (Türk) çalışıyordu. pazara elemanını göndermeye başladı kendisi gidemedi buradaki işlerden. 12 kişi her gün bizim buradaki esnaf lokantasında yemek yiyiyordu.

deli gibi mal gelip gidiyor. dikiyorlar gönderiyorlar. bende mutlu oldum. semtin çocuğu canavar gibi iş yapıyor helal olsun dedim. her gün bir kamyonet mal gelip gidiyor.

4 ay sonra işçilerin yemeklerini evde annesine yaptırıp her öğlen tencereyle dükkana taşımaya başladı. sordum hayırdır diye. abi kalabalığız böyle maliyet yarı yarıya düşüyor dedi. o böyle söyleyince ben daha da sevindim. tutumlu çocuk afferim dedim.

8 ay sonra kirasını aksatmaya başladı. (mal sahibi benim) 1 sene sonra bana borcu olmasına rağmen benden para istedi. sonra dertleştik biraz. zararın neresinden dönersin kardır misali 1 sene 1 ay sonra çıkarttı bütün işçileri kapattı dükkanı. çok cüzi bir rakama 8 - 10 bin liraya kurduğu atölyeyi 1 sene 1 ay sonra 80 bin zararla kapattı. bunun sebebi her şeyini düzgün yapması. vergi levhasını almak zorunda kaldı. işçilere sigorta yatırmak zorundaydı. her gün yemek vermek zorundaydı. dövizdeki dalgalanma anlaşma yaptığı firmayı bağlamaz aynı şartlarda dikime devam etmen lazımdı. vs.vs.vs.

karşı binamızın altında da bir atölye var. orada 17 kişi çalışıyor. aynı işi yapıyorlar. ürün farklı. mont yelek falan dikiyorlar. pazarları yok. ihracat ürünü. paraları da peşin gelmiyor. 45 90 gün vade. hepsi suriyeli. patron Türk. yıllardır işini yapıyor. ama suriyeliler 1500 1600 e çalışıyor. Türk ustalar 2200 3000. + sigorta.

şimdi burada hata nerede? kime ne dert yanacaksın. kime ne söyleyeceksin. kimden hesap soracaksın. soracak yer belli de takan var mı?

bu sadece senin mesajındakine örnek. binlerce örnek veya madde yazarım da yeter artık. ben bu konu altına mesaj yazmayacağım. zira canım fazlası ile sıkıldı. eski günler ve mevcut durum baya bir yordu beni. işin özünü anlatabildim sanırım.

ben felaket tellalcısı gibi görünebilirim. ancak yaşadıklarım bunları yazmaya itti beni. tabi ki yaptığınız işte başarılı olma şansınız da var. ama ben bu başarı yüzdesini çok çok çok düşük görüyorum. içinde bulunduğumuz şartlarda geleceğe dair hiç bir iş yapılamaz diye düşünüyorum. iş yapılacak tek sektör var. oda gıda sektörü. fastfood. oda geçici olur. çok stresli yoğun ve masraflı iş. ama para kazandırıyor. bu işte eşşeklik başka hiç bir şey değil. milletin ağız kokusunu kaprisini çekip paranızı toplayıp belli bir süre sonra saçlarınız beyazlamış şekilde bırakırsınız. ama para kazanırsınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
Abi kusura bakmayın canınızı sıkmak istemedim, söylediklerinizi anlıyorum ve daha fazla konuyu uzatıp sizi konuya çekmeyi canınızı sıkmayı istemem. Yazıma katkınız için teşekkür ederim .

Dip not : Suriyeli afgan vb. (Arap medeniyeti yani zihniyeti) ile güzelim ulusumuzda daha coook bedel ödeyeceğiz maalesef

Ninurta Ninurta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 61 / E
  • Meslek Pazarlama ve Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 19 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

ersingo adlı üyeden alıntı

dostum 3 kağıt yapmadan zengin olamazsın. açık ve net. istisnalar kaideyi bozmaz. bazı durumlar dışında hile hurda yapmadan kesinlikle başarılı olamazsın. şimdi burada yöntem göstermek olmaz. ama çalmazsan, verdiğin üründe çakallık yapmazsan, milleti salak yerine koymazsan hiç bir şey elde edemezsin.

misal en son zam olaylarında fiyat değiştirmeyen ama gramajını düşürenler gibi. yada ithal ürünle hiç alakası olmayan ürünlere zam gelmesi gibi. yada döviz indiği halde hala 3 katına mal satanlar gibi. bu ve bunun gibi şeref..... ler arasına girmezsen hiç bir şey elde edemezsin.

ben 14 senedir aynı adreste aynı dükkanda aynı telefonlarla hizmet veriyorum. günümüzde o kadar çok dükkan açılıp kapatılıyor ki, adamlar vurgun peşinde. 1 - 2 seneden daha fazla ayakta kalan dükkan görmedim esnaf içinde. mülk sahibi olan esnaflar sabrediyor işte benim gibi. bir de ana caddelerdeki eski esnaflar. yenileri değil bakın. eski esnaflar.

ticari kurumlar için şahıs falan fark etmez nefes almak para. en son geçen ay belediye bana 6000 lira reklam ilan tabela vergisi çıkarmış. gittim sordum ne bu dalgamı geçiyosunuz diye. bende tabela yok çünkü. cama astığım kağıtlar yüzündenmiş. e tamam hadi anladık cama astığım kağıtlar yüzünden. peki neden 6000 lira. 3 senelikmiş. ulan 3 senedir neredeydiniz dedim. niye gelmediniz. cevap yok. peki dedim. yine de o kadar tutmaz neden 6000 lira dedim. adam binanın komple cephesini metreyle ölçmüş gitmiş. 13 metre 2,5 metre tabelam varmış benim. :) şaka gibi değil mi.

aradan 2 hafta geçti geçmedi. bu parayı çıkartmam lazım bir şekilde. dedim ilan bastırayım da dağıttırayım. para kazanalım biraz. ilanı basıp dağıttık. 1 hafta sonra 2. ceza :) izinsiz ilan dağıtma. 1780 lira. :)

şimdi ben yaptığım işi kaçak ta yapabilirim. adres falan yazmadan işimi yapabilirim. ama çakallık yapmıyoruz doğrusunu yapıyoruz. vergi levham var, ticaret odasına kayıtlıyım, belediyeden ruhsatım var, ama seyyar satıcı, kaçak çalışanlar veya vergi kaçıran kadar adam değiliz. kayıtlıyız ya. vurun abalıya. sss vereceksin cezayı. şimdi sen bir dükkan açacaksın, hadi ilk yıl zaten vergi çıkmaz demirbaş faturası falan masrafların olacağı için. peki sonra yana yakına fatura arayacaksın bana vergi çıkıyor diye.

özellikle bu hosting webmaster falan işlerinde en büyük gider faturadır. çünkü hizmet faturası kesmek zorundasın. adama hizmet bedeli olarak kestiğin her rakam +kdv dışında %20 gelir vergisi devlete peşin gidiyor. buda yetmedi. yıl sonunda da toplamda ettiğin net kar üzerinden bir %20 daha. :)

şaka gibi değil mi. bu bahsettiğim oranlar şirket türüne defter sayısına ve ciroya göre değişir. artar veya azalır.

şimdi bu şartlarda nasıl iş yapalım biz. iş yapıyoruz da geleceği nasıl şekillendirelim. nasıl vizyon sahibi olalım biz? adam yarınını hesaplayamıyor.

Yazdıklarınızı okuyunca geçtiğimiz yıl sanal ofisle de olsa internet sitesi üzerinden işleyecek bir işyeri açmadığım için şükrettim. Sizin başınıza geldiği gibi bana 6000 TRY gibi bir vergi gelse muhtemelen kalbime inerdi. Nihat Genç'in bir sözü var "Türkiye'de ne yaparsan, ne alırsan bir tane de devlete alıyorsun. Deli Dumrul halt etmiş." diye. Bunları okurken de taksi plakası sahipleri, oradan da gayrimülk sahipleri aklıma geldi. Muhtemelen en temiz para kazanma şekli odur ama sizin de "e o'lum onun için zaten önce para sahibi olman gerekiyor" diye aklınızdan geçiriyorsunuz muhtemelen.

Yalnız daha önce çalıştığım affiliate pazarlama sektöründen bir fikir aklıma geldi: acaba sadece web sayfası, SEO ve içerik paylaşımı aracılığı ile satış ortaklığı yapıldığında buradan iyi kazanç elde edilemez mi? Tabii ki de Türkçe yapılırsa olmaz ama özellikle gayrimenkul sektöründe affiliate modelle çalışan firmalar da var ve örneğin https://tranio.com/commercial/spain/hotel/ adresinde en ucuz otel veya işyeri 500,000€'dan başlıyor. Yanlışlıkla biri açtığım site üzerinden satılsa ne kadar veriyorlar bilmiyorum ama %1 bile olsa 5,000€ eder. Yani tek yapılması gereken birinin (Türk veya değil) İspanya'da bir otel satın alması için attığı adımlardan birini oluşturmak.

Bu tarz bir işte payınız da yurtdışında bir kurumdan ödeniyorsa Türkiye'de herhangi bir yere vergi vermek gerekir mi?

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
@Ninurta affiliate hakkında bilgim yok hocam

donanma44 donanma44 Eğitmen Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 200 / 91
  • Ticaret 1, (%100)
Ben ce bol bol video çekip youtube'a eklemek. Ne mi ekleyeceğim "Ne bulursan" :)

Evinkur Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat, Eşya Depolama ve Ofis Taşıma    

• Üyelik 14.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 73 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
donanma44 youtube da iyi para kazanılır ama herkes kaliteli video üretemez birkere montaj bilmesi lazım:Dd
donanma44

kişi bu mesajı beğendi.

donanma44 donanma44 Eğitmen Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 200 / 91
  • Ticaret 1, (%100)
Bi zahmet Montaj öğrensin hocam :) Ben taklacı güvercinleri çekiyorum düz çekim :) atıyorum yüzbinlerce izleniyor ve para da kazandırıyor.

Evinkur Nakliyat - İstanbul Evden Eve Nakliyat, Eşya Depolama ve Ofis Taşıma    
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al