lostyazilim

Sizin Sitenizde de Deneyen Oluyor mu ?

22 Mesajlar 1.777 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Hepimiz biliyoruz ki onlar, birçoğumuzun korkulur rüyasıdır . Onlardan hayatımız boyunca hep kaçmışızdır . Ama ne zaman nerede karşımıza çıkacakları belli olmaz . Aylardır onlardan gizlendiğimi sanıyordum . Taa ki düne kadar . Meğer bunca zamandır kendimi kandırıyormuşum .
http://www.resimag.com/fde99556edc.jpeg

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Elbette bu tarz denemeler botlar ile çok yapılıyor. Özellikle kullanıcı adını öğrenip şifre kırma işlemini kolaylaştırmak istiyorlar. Brute force güvenlik önlemiyle rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Elbette bu tarz denemeler botlar ile çok yapılıyor. Özellikle kullanıcı adını öğrenip şifre kırma işlemini kolaylaştırmak istiyorlar. Brute force güvenlik önlemiyle rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz.

ben daha çok esprisine paylaştım bunu :D . analyticste ilk gördüğümde çok güldüm . hala bu şekilde admin admin , admin 1234 gibi denemelerle site hackleyebileceklerini sanıyorlar .
denemeleri de hoşuma gidiyor açıkçası . sizin de bildiğiniz gibi şifrem admin1234 değil . o yüzden korkmama gerek yok galiba :laugh:
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Bu admin girişi denemesi mi admin profiline bot tıklaması mı ?

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Bu admin girişi denemesi mi admin profiline bot tıklaması mı ?

geçenlerde de birkaç kere denediler . /admin.php /admin /administrator /login tarzı kelimelerle admin panelini yoklamışlardı . birkaç lamer insanın işi olduğunu düşünüyorum ve gülüyorum :D

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Marstyson Sizin bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum :) Ek olarak geçenlerde bir istatistik görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam dünya üzerinde hala daha 30,000 'in üzerinde site her gün brute force kurbanı oluyor. :)

Tabi bilmeyenler için de altını çizmek lazım, sitede yazar ismine tıkladığımızda siteadi.com/author/yazar-adi şeklinde açılan linkin sonundaki yazar-adi, eğer değiştirilmediyse aynı zamanda o kişinin WP-login kullanıcı adını veriyor. Brute force önlemi alınmamışsa eğer hackleyecek kişiye kullanıcı adını dünden teslim etmiş oluyoruz. Ona da sadece şifreyi çözmesi kalıyor :)
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Benim sitede günlük oluyor bu ama genelde google botları geldiğinde oluyor. Google index alıyor diye çok kasmıyorum. :)
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

ctnbckci adlı üyeden alıntı

Benim sitede günlük oluyor bu ama genelde google botları geldiğinde oluyor. Google index alıyor diye çok kasmıyorum. :)

Haklısınız kasılacak bir durum yok . eğer kullanıcı adınıza ve de şifrenize güveniyorsanız . ben biraz olaya espiri katmak için yaptım .geçenlerde de bir sitede kendi içeriklerimin paylaşıldığını gördüm . bunlar hep beni mutlu eden şeyler . birileri işine taş koymaya ya da yaptığını taklit etmeye çalışıyorsa büyüyorsun demektir bence .

Marstyson Sizin bu konuda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum :) Ek olarak geçenlerde bir istatistik görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam dünya üzerinde hala daha 30,000 'in üzerinde site her gün brute force kurbanı oluyor. :)

Tabi bilmeyenler için de altını çizmek lazım, sitede yazar ismine tıkladığımızda siteadi.com/author/yazar-adi şeklinde açılan linkin sonundaki yazar-adi, eğer değiştirilmediyse aynı zamanda o kişinin kullanıcı adını veriyor. Brute force önlemi alınmamışsa eğer hackleyecek kişiye kullanıcı adını dünden teslim etmiş oluyoruz. Ona da sadece şifreyi çözmesi kalıyor :)

şifrem kimsenin pek de aklına geleceğini düşünmüyorum ve zaten şifremi kendim de şuan bilmiyorum :D . zamanında ben de ayyıldız timde brute force yöntemi ile birçok site hacklemiştim . dediğiniz gibi hala çok var dikkatsiz veya sorumsuz webmaster
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)

Tabi bilmeyenler için de altını çizmek lazım, sitede yazar ismine tıkladığımızda siteadi.com/author/yazar-adi şeklinde açılan linkin sonundaki yazar-adi, eğer değiştirilmediyse aynı zamanda o kişinin WP-login kullanıcı adını veriyor. Brute force önlemi alınmamışsa eğer hackleyecek kişiye kullanıcı adını dünden teslim etmiş oluyoruz. Ona da sadece şifreyi çözmesi kalıyor :)

Wp-login i değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkacaktır ozaman.

İmza!!! Get Closer!

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen hele ki kaynak olarak sitemi gösterdiklerinde sanki uzun süre çişimi tutmuşta en müsait yerde işemiş hazzı gibi mutlu oluyorum. :) örneğe idaare et hocam yerinde bir örnek olduğunu düşünüyorum 🤣

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 13 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 13 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al