wmaraci reklam
lidertakipci

Erp Forum Sitesine Nasıl Ziyaretçi ve Üye Toplarım

32 Mesajlar 3.116 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mavvo mavvo Dijital Dönüşüm Atölyesi Bronz Üye
  • Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yüksek Endüstri Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Aslında link çıkışıda yapmış olmuyorsunuz hocam. Çoğu forum sitesi dofollow link çıkartmaz. Aksi taktirde ordan çıkılan linkin önemide kalmaz. Link çöplüğüne döner. BKZ: https://i.hizliresim.com/XM6Zp0.png

ERP Satın al gibi kelimelerde adwords reklamı verebilirsiniz. Youtubede aktif olarak aratılan birşeyse videolu reklam verebilirsiniz. ERP yazılımıyla ilgili çok bir bilgim olmadığı için pek tavsiye veremiyorum. Bu işlerde ilgili birisi olarak erp ile ilgilenen kullanıcılar nerede takılıyor bunu biliyor olmalısınız. Misal siz, bu işlere ilk başladığınızda hangi platformlarda uğraşıyordunuz ? Nerelerde aramalar yapıyordunuz ?

Benim projelerimde uyguladığım strateji şudur. Kullanıcı, Müşteri yerine kendimi koyarak kendime sorular sorarım. İlgili sektör ile ilgili araştırmalar yaparım. Kullanıcı nereye yöneliyorsa oralarda adımı duyurmaya çalışırım.

Çok doğrusunuz hocam. Bu arada dofollow nofollow link konusuna gelecektim ama dağitmak istemedim konuyu. Hatırı sayılir butce ile adwords reklami veriyoruz ama direk urunler icin. Bu erp teknik konulari icin tartismalarin yapildigi cok platformlar yok oralardan ceksem. Is dunyasi ile ilgili insanlar linkedinden gelebilir. Kafamda bu konularda basliklar acip insanlarin googledan girip kafalarindaki sorulari oradan sormalarini saglamak var. Konunun uzmani inaanlari da yine yazilim bayileri cozum ortaklari oldugu icin sitelerini tanitmak isteyeceklerdin. Onlara da nofollow linklerle cikis yaptirarak sadakatlerini saglamayi dusunuyorum. Ama ilk hareket her zaman zordur.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

Mavvo, Türkiye'nin Dijital Dönüşüm Atölyesi

mavvo.com.tr

wmaraci
reklam

• Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

İlgili sektöre göre değişecektir bu. Kaliteli bir reklam yapmalısınız. Sektörünüz hakkında bir bilgim yok ama ERP İle uğraşanlar nerede takılırlar ? Zaman harcarlar ? Bunun cevabını bulup oralarda reklam yapmak en işe yarar yöntem gibi görünüyor.

Ama kötü bir siteye ne kadar reklam yaparsanız yapın pek bir getirisi olmayacaktır. Ben sitenize girdiğimde çok basit bir site gördüm. phpBB install edilmiş, bırakılmış hissiyatı oluştu üstümde ve direkt olarak çıktım.

Hani nasıl desem, daha çok 2006 senelerinde ki forum siteleri gibi durmuş hocam. Alt yapı bu yüzden önemli. Site ilk önce Kullanıcı odaklı olmalı. Reklamla çekilen kullanıcı gerçekten sitede durmalı.

Mesela dün adamın teki geldi buraya 50 tane konu açtı sitesinin reklamını yaptı. Sitesi saçma sapan bir siteydi. Ne elde etti ?

Koca bir oturum oranı kaybı elde etti. Herkes girdi, 5 saniye durmadan kapattı gitti.

Hocam size katılıyorum. Elimde bir forum sitesi yok hatıra kurdurduk çunku biz bilmiyoruz bu isi. Peki ana sitemiz icin ne dusunuyorsunuz. Genelde insanlar aradiklarini buluyorlar.

mavvo.com.tr

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

mavvo adlı üyeden alıntı

Hocam size katılıyorum. Elimde bir forum sitesi yok hatıra kurdurduk çunku biz bilmiyoruz bu isi. Peki ana sitemiz icin ne dusunuyorsunuz. Genelde insanlar aradiklarini buluyorlar.

Ana siteniz mavvo.com.tr ise gayet beğendim. İlk olarak zaten ismi çok beğendim. 'mavvo' gerçekten güzel. 5 Kişi birleşip baş harflerinden yapılmış hissiyatı verdi :D Bizde 4 arkadaş buna benzer bir isim çıkartmıştık.

Site güzel ama 1360x768 çözünürlüklerde ve aşağısındaki çözünürlüklerde tasarımsal olarak kayma oluyor.

https://i.hizliresim.com/MVDjmQ.png

• Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)
Iyi yakalamissiniz hocam gercekten:) ismin ne anlama geldigini kimse bilmiyor sir gibi. Bu arada neden msjinizdan alinti yapamiyorum. Konumuza donersek Escalousl hocam sizin oneriniz ilk olarak tasarimi degistirmemiz.

mavvo.com.tr

wmaraci
wmaraci

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

mavvo adlı üyeden alıntı

Iyi yakalamissiniz hocam gercekten:) ismin ne anlama geldigini kimse bilmiyor sir gibi. Bu arada neden msjinizdan alinti yapamiyorum. Konumuza donersek Escalousl hocam sizin oneriniz ilk olarak tasarimi degistirmemiz.

Aynen hocam. İlk önce güzel bir alt yapı gerekiyor. Sonrasında ise güzel bir reklam.
Örnek olarak PM Yolladım size.

3rdi91 3rdi91 Alonebusinessman Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 101 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
mavvo Sahip olduğunuz lisanslı ürünlere yerel olarak hedefleme yaparak dijital ve geleneksel reklamlar yayınlayarak yazılım satışlarınızı arttırma ihtimali daha yüksek olur.

http://accastay.com

• Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)
Yani forum sitesiyle uğraşmayın mı diyorsunuz hocam. Bizim hedefimiz forum sitesini aktif bir yer haline getirerek ana site icin seo kasmak. Bugun cogu kimse yazilim da bun adahil satin almak istedikleri sey icin internete basvurmaktadir

mavvo.com.tr

• Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)
Forum sitemiz yenilenmiştir. Escalous hocamla birlikte forum sitemizi yeniledik. MyBB Forum sitelerinin Kralı kendisi :) Onunla çalışmak bizim için bir zevkti. Yeni Forum sitemizi buradan inceleyebilirsiniz. Forum sitemizin konusu ERP ve Dijital DÖnüşüm. Ürünlerinizi, firmanızı, verdiğiniz hizmetleri ve web sitenizi de ücretsiz tanıtabilirsiniz.
http://forum.mavvo.com.tr/
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

mavvo.com.tr

• Üyelik 22.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 29 / 29
  • Ticaret 16, (%100)
Konumuza devam edecek olursak. Forum sitemizi ziyaret edip fikirlerinizi söylerseniz seviniriz. Bu forum sitesini nasıl canlandırırız. Konu ile alakalı insanları nasıl bu siteye çekip paylaşım yapmalarını sağlarız? Özgün içerikler gireceğiz sürekli. İnsanların ihtiyacı olan şeyleri paylaşacağız. Bunlar dışında neler yapabiliriz?

mavvo.com.tr

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Q2a donut theme olaydı daha iyiydi. Forumdan çok lunapark gibi duruyor. Zor bu iş 😀

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al