wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün Makale Yazarları Neden Kendi Sitelerini Kurmuyor?

32 Mesajlar 2.961 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Bir yıllık bir sitem var, bu güne kadar toplamda (aylık demiyorum bak) 60TL kazandırdı. Daha ilk paramı bile çekemedim. Bunun yanında başka sitelere makale yazıyorum ve aylık 300-400'den aşağı kazanmıyorum, şimdi söyle hangisi daha mantıklı? :)

wmaraci
reklam

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Site açsanız bunun içerik girmesi düzeni seosu hep bir maliyet daha sonra adsensiydi onayıydı derken haliyle 3-4 ay uğraşıyorsunuz. Daha sonra bir anda pat diye aylık 1000 TL kazanmıyorsunuz :) Belki kazancınız tatmin bile etmeyecek miktarda olacak. Fakat İçerik Yazarı olarak örneğin makale başına min. 20-30 TL arasında ortalama ayda 10 makale satsanız 200-300 TL arası bir gelir elde edersiniz fakat site olayına bakarsak bu iş bu kadar kolay değil belki makale yazarlarıda alttan alta bir blog tutuyordur bir yandan da makale satışına devam ediyodur bilemeyiz :)

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri

canerizm canerizm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Mask adlı üyeden alıntı

Bir yıllık bir sitem var, bu güne kadar toplamda (aylık demiyorum bak) 60TL kazandırdı. Daha ilk paramı bile çekemedim. Bunun yanında başka sitelere makale yazıyorum ve aylık 300-400'den aşağı kazanmıyorum, şimdi söyle hangisi daha mantıklı? :)

anladım:D

O zaman altın bulmak zor. Altın arayıcılarına kazma kürek satmak daha karlı:laugh:

canerizm canerizm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 11 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

emincan038 adlı üyeden alıntı

Site açsanız bunun içerik girmesi düzeni seosu hep bir maliyet daha sonra adsensiydi onayıydı derken haliyle 3-4 ay uğraşıyorsunuz. Daha sonra bir anda pat diye aylık 1000 TL kazanmıyorsunuz :) Belki kazancınız tatmin bile etmeyecek miktarda olacak. Fakat İçerik Yazarı olarak örneğin makale başına min. 20-30 TL arasında ortalama ayda 10 makale satsanız 200-300 TL arası bir gelir elde edersiniz fakat site olayına bakarsak bu iş bu kadar kolay değil belki makale yazarlarıda alttan alta bir blog tutuyordur bir yandan da makale satışına devam ediyodur bilemeyiz :)

mantıklı:)

wmaraci
wmaraci

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

emincan038 adlı üyeden alıntı

Makale başına 20-30 TL veriyorsanız ben yazarlığa geri döneyim :) Makale yazarlığında ben bıraktığımda o kadar büyük paralar yoktu. 100 kelime 1-1,5-2 TL tarifesi vardı.

Bu fiyatlar hangi tarifeden?

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)

canerizm adlı üyeden alıntı

anladım:D

O zaman altın bulmak zor. Altın arayıcılarına kazma kürek satmak daha karlı:laugh:

Burda da şöyle bir durum söz konusu oluyor bu sefer; Altın arayıcılarına kazma kürek satmak daha karlı fakat bu altın arayıcıları bu kazma küreği yok yeremi alıyor ? :laugh:

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 460 / 460
  • Ticaret 20, (%100)
Bir web sitesi yada blog yönetmek açıkçası bir makale yazarı olup çok iyi makaleler üretmek bunun için yeterli değildir. Site, blog yönetmek kolay değildir, ne yazık ki.

• Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Makale başına 20-30 TL veriyorsanız ben yazarlığa geri döneyim :) Makale yazarlığında ben bıraktığımda o kadar büyük paralar yoktu. 100 kelime 1-1,5-2 TL tarifesi vardı.

Bu fiyatlar hangi tarifeden?

Hocam 100 kelimesi 2 TL desek 1000 kelimelik özgün bir makale 20 TL eder ki 1000 - 1500 kelime arası makalelere 50 TL vereni gördüm.

atakde atakde Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 74
  • Ticaret 35, (%100)
Belki de kendi siteleri için finansman sağlıyorlardır :)

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
O kadar çok kelimeli yazılar videolu dönemde dahi tutuyorsa helal olsun ne diyeyim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al