freelance iş ilanları

Digital Ocean vs normal hosting

20 Mesajlar 2.991 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

digital ocean'a openlitespeed kuruluyomu eğer kuruluyosa ngix vs openlitespeed hangisi daha iyidir

İkisi de kuruluyor. Hız olarak nginx daha başarılı diyebilirim.

Frankfurt lokasyonu özellikle gayet başarılı. Almanya ve Türkiye için DigitalOcean ve Vultr'ın sunduğu hızı daha önce deneyimlememiştim hiç :) sunucu yanıt süresi 50-80ms oluyor nginx ile :)

Snapshotlar ücretsiz olduğu ve aylık 3.5$ 'lık paket sunduğu için Vultr 'a geçtim DigitalOcean'dan. İkisinin de hızı birebir aynı geldi bana.

Eğer üye olmak isteyen olursa referans koduna 1 ay geçerli 50$ bakiye veriyor. Sonrasında Twitter sayfalarını beğenmeniz durumunda ise 3$ daha hediye ediyor. Yaklaşık 50 gün sunucuyu ücretsiz kullanabilirsiniz kart tanımlarsanız.

https://www.vultr.com/?ref=7814960-4F
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)

Mastermeido adlı üyeden alıntı

Türkiye'de hala vps için vmware çözümleri kullanılıyor halbuki KVM/OpenVZ gibi daha performanslı ve stabil çözümler var. Mesela digital ocean KVM sanallaştırma kullanıyor haliyle daha performanslı.

Bunu neye göre söylüyorsunuz merak ettim. OpenVZ en çöp olanı...
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

digital ocean'a openlitespeed kuruluyomu eğer kuruluyosa ngix vs openlitespeed hangisi daha iyidir

Cyber panel kurdugunuzda o da geliyor

forzayandex forzayandex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği Öğrenc
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 29 / 15
  • Ticaret 1, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

İkisi de kuruluyor. Hız olarak nginx daha başarılı diyebilirim.

Frankfurt lokasyonu özellikle gayet başarılı. Almanya ve Türkiye için DigitalOcean ve Vultr'ın sunduğu hızı daha önce deneyimlememiştim hiç :) sunucu yanıt süresi 50-80ms oluyor nginx ile :)

Snapshotlar ücretsiz olduğu ve aylık 3.5$ 'lık paket sunduğu için Vultr 'a geçtim DigitalOcean'dan. İkisinin de hızı birebir aynı geldi bana.

Eğer üye olmak isteyen olursa referans koduna 1 ay geçerli 50$ bakiye veriyor. Sonrasında Twitter sayfalarını beğenmeniz durumunda ise 3$ daha hediye ediyor. Yaklaşık 50 gün sunucuyu ücretsiz kullanabilirsiniz kart tanımlarsanız.

https://www.vultr.com/?ref=7814960-4F

DigitalOcean’ın Github öğrenci paketinden kaynaklı 50$ kredim var ve zaman kısıtlaması yok. 5$’lık paketini kullanmayı düşünüyorum bu yüzden. Aramızda üniversite öğrencileri varsa bu bilgiyi de araya sızdırmış olayım
ahmetevren

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
forzayandex Her iki sitede de çoklu hesap kullanmamaya dikkat edin, kurallara aykırı krediyi de alırlar

50$ 'ın 10-12 aylık bir kullanım hakkı olması lazım diye hatırlıyorum. Tabi her türlü avantajlı fakat kredi kartınız yoksa bulaşmayın. Ön ödemeli kartlari kabul etmiyorlar ayrıca diğer seçenek ise Paypal bildiginiz gibi Türkiye'den çekilmiş durumda. Bu yüzden DigitalOcean'da önden şu kadar para yatırayım gibi bir şansınız yok diye biliyorum. Ödemeyi kendisi kartınızdan çekiyor eğer kartınız o an internete kapalıysa veya limit yoksa başınız ağrımasın.

Biraz da bu sebeple Vultr'a taşıdım. Enpara banka kartını kabul etti ayrıca önden ödeme yapılabiliyor. Bitcoin gibi seçenekler de var.
forzayandex

kişi bu mesajı beğendi.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
digitalcoen geçen taşıdık siteyi hit ve gelir iki katladı nerdeyse

eski firma güzelhosting
forzayandex sworks ahmetevren

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

onurkaplan adlı üyeden alıntı

digitalcoen geçen taşıdık siteyi hit ve gelir iki katladı nerdeyse

eski firma güzelhosting

hocamın sunucusunu bizzat DigitalOcean'a taşımıştık. Nginx web server kurarak. Bunu duymak sevindirici gerçekten :)
onurkaplan forzayandex

kişi bu mesajı beğendi.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba forzayandex

Ben hosting firması açısından söylemedim, yaşadığın sorun hosting kaynaklı da olabilir ya da olmayabilir bunu anlatmaya çalıştım. Tam detaylı analiz yapılmadan sorunun neyden kaynaklı olduğunu bilemezsiniz.

Wordpress'de eklentilerin yarattığı birçok sorun var kapatsanız dahi düzgün kodlanmadığı için geride bıraktıkları, temanıza ekledikleri fonksiyonlar vs kalabiliyor haliyle sitenizin sunucusu kullanılmayan o fonksiyonları, eklenen dosyaları çalıştırmaya çalışabiliyor ve bu durum sitenizin açılış hızına etki edebiliyor.

Bir önce ki yorumumda dediğim gibi Google page speed araçları sunucunuza en yakın konumdan test yapmakta haliyle Digitalocean sunucuları Dünya'nın her yerinde mevcut olduğu için, sunucu konumunuz avrupa lokasyon olacağı için google page speed botları sitenize daha hızlı erişeceği için sitenize daha hızlı erişim sağlayacaktır.

Arada ki bu lokasyon farklarından dolayı sitenizin açılış hızını bir tık artı ya da eksi olarak düşünmeniz lazım. Lokasyonlar arasında ki internet ağında oluşan pinglemelerden kaynaklı bu gecikmeler anlık verilerdir. Bunun için CDN hizmetini kullanmanız lazım, mümkünse birden fazla CDN kullanılmalıdır.

Ben imzamda ki kişisel sitem için iki farklı CDN kullanıyorum biri CSS, JS dosyalarım için diğeri resimlerim için. Resimlerin cdn servisi Türkiye'de diğeri avrupa da bulunmakta böylelikle ikisi birbirini dengeliyor ve performans elde ediyorum.

Ayrıca,test yaptığınız esnada siteniz yoğun trafik aldığında varsayarsak birkaç saniye geç açılacağı için analiz sonucu geç olduğunu söyleyecektir bir sonra ki testinizde ise sitenizde ki o yoğunluk olmadığı varsayarsak daha hızlı tepki vereceği için analiz sonucu iyi olacaktır. Önemli olan bu iki durumun arasında ortalama bir hızı yakalamak ve bu ortalamanın altına inmeye çalışmak.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
.....

ahmetevren ahmetevren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 34 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
eskiden bende güzelhosting kullanıyordum. başıma gelmeyen aksilik kalmadı. sitem 7 saat boyunca kapalı kaldı. mesaj attığımda teknik problem düzeltilecek dediler. onlar düzeltti ama sitede sıralamadan düşmüştü site kapalı kaldığı için. doğru düzgün hit olmamasına rağmen kaç defa limit aşımından sitem kapatıldı bilmiyorum. daha 6 ayım varken farklı bir firmaya geçtim kurtuldum. daha da bedava 10 senelik verseler kullanmam güzelhostu

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al