wmaraci reklam

Ticaret Puanı Gerçekten Önemli arkadaşlar - Malesef doğru bu

26 Mesajlar 2.244 Okunma
wmaraci reklam

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Ticaret puanı 100+ epey bir abartı olmuş bence. Forumda tek seferde 15 bin liralık işlem yaptım. Ama bir tane ticaret puanı aldım. Sorabilirsiniz Backhoe isimli arkadaşa.
Adam 100+ işlem yapıyor tanesi 10liradan. Benden daha çok puanı var. Neye guvenelim? Yılmaz hocamin dediği gibi adam kendini belli ediyor zaten. Biz de biraz akıllı davranirsak iyi olur. Hiç olmazsa 5-10 fazla verin sahibinden veya gittigidiyordan ya da bildiğiniz escrow sistemi kullanabileceğiniz sistem varsa onu kullanın.
moris yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
100 kişiden 100 farklı olumlu yorum almak mı? 1 kişiden yüklü miktarla ticaret yapıp olumlu yorum almak mi? Bana göre 1.si daha güvenilirdir. Para bir şey ifade etmiyor önemli olan ticaret geçmişi ve yorumlar. 100 kişiden olumlu yorum alan bir kişinin güvenirliği, ticaret puani 1-10 vs.. olan bir kisinin güvenirliğine göre çok daha fazladır. Kaldı ki bu puanların tamamı üyelerin kendi satışları üzerinden gelmiyor hem alıcı hem satıcı karışık olarak dağılıyor. 100 puanın üzerinde olup tamamen satıcı olarak bu puana ulasan insan yoktur.

Ticaret puani dusuk kisilerin ben güvenilirim imajından kaynaklı bu söylemler fakat dediğimiz de bir art niyet yok :) anlayan anlamıştır zaten.

Benim de bu forumda 6 aylik zaman diliminde(iş süresi boyunca) toplam 20k civarı para aldigim kisiler oldu. Genel olarak 10 20 lira diye kıstas koyup yapılan ticareti kucumsemek de yanlış.

2 tarafta da istisna olabilir. Fakat ne derler istisnalar kaideyi bozmaz.

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Backlinkcigeldi ben sizi elestirmedim. Sizin ticaret puanınız 100un üzerinde olabilir ya da premium olabilirsiniz. Benim söylediğim şey sadece ticaret puanına bakarak iş yapmayın. 100un üzerinde diye güvenmeyin diyorum. Neden alindiniz onu anlamadım. Zaten adam kendini belli ediyor. 100 kişi ile 10 liralık işlem yapar. Bir kişiyle 10 bin liralık işlem yapacağı zaman alır parayı kaçar. İmkansız değil 😊

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi ben sizi elestirmedim. Sizin ticaret puanınız 100un üzerinde olabilir ya da premium olabilirsiniz. Benim söylediğim şey sadece ticaret puanına bakarak iş yapmayın. 100un üzerinde diye güvenmeyin diyorum. Neden alindiniz onu anlamadım. Zaten adam kendini belli ediyor. 100 kişi ile 10 liralık işlem yapar. Bir kişiyle 10 bin liralık işlem yapacağı zaman alır parayı kaçar. İmkansız değil 😊

Bu dediğinizi yapacak adam varsa kendisini tebrik ediyorum :) ticaret puani yanında premium uyeligi yorum sayisi ve yorum begeni sayisina da bakmak gerekiyor. Her gün foruma girip 2 3 saat ayirip 1 2 sene ugrasip sonra dolandiricilik girisimine girecek adam varsa hicbir yerde bundan kurtulus olmaz. Bahsedilen şey en az riskle ticaret yapmak. Bu bahsettiğim üyelerin 100ünden 1i dolandırır. Fakat diğerlerinde her 10 kisiden 1i ya da 2si dolandırır. Bu derece risk artar. Yoksa şu da var özellikle smm panelciler çok yapıyor sitelerine su su forumlarda ticaret puanı verenlere fazladan bakiye ekliyoruz vs.. diye bu kisiler banlanmalı bana göre. 100 puan dememin sebebi de kendi puanimdan ötürü değil 100 puanı en en az 1.5 2 senede toplayabilir bir üye. Aksi mümkün değil. Bu süre zarfında da ak kara ortaya çıkar.

Ayrıca alınmadım bu 100 ticaret puanini ben söyledim yorumunuzda gördüm( ki siz de benim yorumuma istinaden söylemişsinizdir) o yüzden cevap verdim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Backlinkcigeldi bu gözler neler gördü bir bilseniz. 😊 Ticaret puanı da hikaye bana kalırsa ama kullanıyoruz. Herşeyi daha önceki mesajimda söylediğim gibi escrowla yapmak daha iyi. En azından sağlam olur kimse mağdur olmaz. Benim önerim bu yönde. Ne premiumu ne de ticareti umursarim. Bu yaşıma gelene kadar çok şey gördüm çok şey yaşadım. Tecrubelerim de beni hiç yaniltmadi. Umarım ticaret puanları da sizi yaniltmaz 😊 edit: iyi forumlar

100120 100120 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 32 / 88
  • Ticaret 39, (%100)
Ticaret puan sistemi bu forumun bel kemiğidir. İnternet aleminde üyeler karşı tarafa yazı ile güven veremez geçmiş ticaret yorumları ve satış yapan üyenin satış konusundaki üye yorumları karşı tarafa güven verir.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

hafselkarayel hafselkarayel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 37 / 219
  • Ticaret 7, (%100)
Kusura bakmayın ama ben bu mantığı hâlâ kavramış değilim. Ticaret puanı olmayan bir insanla ticaret yapmazsanız, nasıl ticaret puanı olan insanlar bulacaksınız?
emirersoy

kişi bu mesajı beğendi.

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Konuda bahsedilen arkadaş benim açtığım bir ilan için de DM attı. Bir haftada yapılacak işi bir günde yapabileceğinden bahsediyordu ve ödemeyi iş öncesi işledi. Ben de kendisine ticaret puanı olmadığını ve üyeliğinin yeni olduğunu bu nedenle ödemenin iş sonunda yapılacağını söyledim. Kendisi de size verdiği cevabın aynısını bana verdi.

Ertesi gün formun şikayet kısmında bir arkadaş başlık açmıştı. Ödemeyi peşin gönderdim, işi yapmıyor, ulaşamıyorum diye.

Üyeliği kesinlikle incelenmeli bu arkadaşın.

Edit: Hakkında açılan şikayet konusu: Link

• Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Gukuk adam banlandi hocam 😊
Gukuk

kişi bu mesajı beğendi.

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

hafselkarayel adlı üyeden alıntı

Kusura bakmayın ama ben bu mantığı hâlâ kavramış değilim. Ticaret puanı olmayan bir insanla ticaret yapmazsanız, nasıl ticaret puanı olan insanlar bulacaksınız?

Ticaret yapmayın demiyoruz ki hocam. En azından düşük tutarlı veya iş önce ödeme sonra şeklinde yapmak mantıklı. Ticaret puanı olmayan kişide bu puanı kazanmak için ilkin bir kaç işi böyle yapmaya göz yumabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al