wmaraci reklam
lidertakipci

En iyi getirisi olan siteler neler? Tartışalım

92 Mesajlar 15.721 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

recreation recreation WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
@[körcoder](userid:103651) nasıl yazdığından çok ne yazdığın önemli

wmaraci
reklam

korcoder korcoder WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
edebiyat, kitap, tarihle ilgili içerikler ve biyografiler vardı sitede. Bu kadar ziyaretçiye hiç değilse günde bir tl kazanmak gerekmez miydi?

• Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
körcoder gerekmezdi çünkü bu konularda çok yeni birşey yazamazsın, muhtemelen internette onlarca benzeri olan yazıları yazıyorsun sonuçta tarih değişmiyor. Internette yeniysen ve belirli bir yer edinip hit kazanmak istiyorsan internete yeni şeyler katmalısın. Burada dikkatimi çekti herkes bi yerden hit almış konu bi yazı bulayım kendim veya programla özgünleştireyim sonra gelsin hitler. Özgünleştirmek diye bir şey olamaz zaten gramer hatası var bir şey ya özgündür yada değildir sonradan özgünleştiemessiniz. Özgün olmak özgün şeyler yazmak daha önce yazılmamıs olanı yazmaktır mesela yeni bir tarih uyduramayacağına göre tarihte bu zordur, kitapta da yeni çıkan kitapları herkesten önce paylaşırsan veya onlarla alakalı yazarsan ancak o zaman hit alabilirsin ve bir değerin olur çünkü internete bu şekilde değer katmış oldun.
BlogumuTanit

kişi bu mesajı beğendi.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
en çok haber sitelerinin kazandırdığı düşüncesindeyim. Örneğin bizim burada hit almayan bir haber sitesi sırf esnafın reklamını yayınlayarak parayı kırıyor :D

wmaraci
wmaraci

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

recreation adlı üyeden alıntı

körcoder gerekmezdi çünkü bu konularda çok yeni birşey yazamazsın, muhtemelen internette onlarca benzeri olan yazıları yazıyorsun sonuçta tarih değişmiyor. Internette yeniysen ve belirli bir yer edinip hit kazanmak istiyorsan internete yeni şeyler katmalısın. Burada dikkatimi çekti herkes bi yerden hit almış konu bi yazı bulayım kendim veya programla özgünleştireyim sonra gelsin hitler. Özgünleştirmek diye bir şey olamaz zaten gramer hatası var bir şey ya özgündür yada değildir sonradan özgünleştiemessiniz. Özgün olmak özgün şeyler yazmak daha önce yazılmamıs olanı yazmaktır mesela yeni bir tarih uyduramayacağına göre tarihte bu zordur, kitapta da yeni çıkan kitapları herkesten önce paylaşırsan veya onlarla alakalı yazarsan ancak o zaman hit alabilirsin ve bir değerin olur çünkü internete bu şekilde değer katmış oldun.

Hocam kısmen haklısınız ama şerh düşeceğim noktalar olacak;

Özgünleştirmek konusu sizin bahsettiğiniz şekliyle evet gerçek anlamıdır ancak internet aleminde bu biraz anlam değiştirdi. Örneğin bir yazarın hayatı değişmez, ölmüş bir yazarsa onunla röportaj yapamazsınız, nerde doğduğu, öldüğü, yazdığı kitaplar, verdiği demeçler ve hatta kitaplarında yazdıkları her yerde aynıdır. Bu değişmez. Bu yazıyı nasıl özgün yazarsınız?

Özgünlük kontrolü diye belli algoritmalarla çalışan uygulamalar var, yazıyı oraya koyuyorsunuz, yüzde kaçı diğer sitelerle match ediyor diye size sonuç veriyor. "Falanca kişi şu yılda şurada doğdu" kopya oluyor ama "falanca kişiyi annesi şurada şu yılda doğurdu" yazısı özgün oluyor. Google bunu özgün kabul ediyor.

Ancak asıl mühim olan kısım, bu yazının yakalayacağı ne kadar reklam var ve bu reklamların tbmsi ne kadar?

Burada 2 tip sorunla karşılaşılmış olabilir, ya konular veya kitle reklam alan türden değildir, yani reklamverenler o konulardan gelir elde edemediği için reklam vermiyordur, ya da (reklam tıklamaları azsa) reklam yerleşimi gözden geçirilmelidir.

Eğer o konularda google sıralamalarında üst sıralarda çıkamıyorsa SEO'su gözden geçirilmelidir.

Kapitalist dünya! tarih değişmez, ama yorum değişir ancak Mohaç Zaferi'ne kim niçin reklam versin? benim diyelim bir firmam var, reklam, inşaat, turizm, kırtasiye, giyim, oyuncak vs vs vs... Para kazanmak istiyorum ama müşteri gelmeli. Beni bulacak insanların, Mohaç yazısından mı bulması daha mantıklı yoksa misal turizm için "Mısır'da ne yenir" yazısından mı bulması mantıklı? Bir insan Mısır'da ne yenir diye arıyorsa Mısır'a gidecek demektir, veya oradadır demektir. Ben de Mısır'da turlar yapıyorsam bu yazıya reklam çıkmam daha doğru olur.

Velhasılı, yazılardan bazıları sitenin hitini artırıp otoriter olmasını sağlarken bazıları ise gerçekten gelir getiren konular olmalı. Biyografi yazarken kitap tanıtımı da yapılırsa yayınevleri öyle bir siteye reklam girebilir. Tarih yazarken o sitede tarihi olayın geçtiği mekanlar da tanıtılırsa reklam alabilir. Kitap tanıtımını herkesten sonra yazıp herkesin üstüne çıkmak da mümkündür. Yeter ki o kitabın tanıtılmadığı yönlerini bulup (şiddetle katıldığım nokta burası) daha derinlemesine bir tanıtım yapılsın.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
O genel haber siteleri tekele almak istiyorlar sektörü.. Biz gerekirse senin özgün içeriğini alırız sen bizim herhangi bir içeriğimizi alamazsın kardeşim derler.. Bugün isim vermeyim o siteler her halta el atıyorlar dur dıyen de yok. BTK'sı bilmem nesi dur demez onların lehine yani yanlı haber yaptıkları için. Haber sitesinin amacından çok ama çok uzaktalar.. Dünyada neler oluyor bilmiyor insanlar artık bizim haber siteleri hatice dötünü açmış, helana yenge kime verecek haberi yapıyor yani.. Ayrıca birçok karşıt site kapatıldı bilindiği gibi Türkiye'de.. HABER SİTESİNDEN UZAK DURUN! derim... O yüzden belirlediğin bir niş kategoride kendine has bir dille yazmanı tavsiye edebilirim.

TR'de ancak din düşmanlarının toplandığı bir grup olarak gördüğüm ekşi sözlük gibi ya da ne bileyim farklı bir fikir ile bir işe girişmek şu an en mantıklısı..

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

• Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** P**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 3 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

birhabervar adlı üyeden alıntı

Hocam kısmen haklısınız ama şerh düşeceğim noktalar olacak;

Özgünleştirmek konusu sizin bahsettiğiniz şekliyle evet gerçek anlamıdır ancak internet aleminde bu biraz anlam değiştirdi. Örneğin bir yazarın hayatı değişmez, ölmüş bir yazarsa onunla röportaj yapamazsınız, nerde doğduğu, öldüğü, yazdığı kitaplar, verdiği demeçler ve hatta kitaplarında yazdıkları her yerde aynıdır. Bu değişmez. Bu yazıyı nasıl özgün yazarsınız?

Özgünlük kontrolü diye belli algoritmalarla çalışan uygulamalar var, yazıyı oraya koyuyorsunuz, yüzde kaçı diğer sitelerle match ediyor diye size sonuç veriyor. "Falanca kişi şu yılda şurada doğdu" kopya oluyor ama "falanca kişiyi annesi şurada şu yılda doğurdu" yazısı özgün oluyor. Google bunu özgün kabul ediyor.

Ancak asıl mühim olan kısım, bu yazının yakalayacağı ne kadar reklam var ve bu reklamların tbmsi ne kadar?

Burada 2 tip sorunla karşılaşılmış olabilir, ya konular veya kitle reklam alan türden değildir, yani reklamverenler o konulardan gelir elde edemediği için reklam vermiyordur, ya da (reklam tıklamaları azsa) reklam yerleşimi gözden geçirilmelidir.

Eğer o konularda google sıralamalarında üst sıralarda çıkamıyorsa SEO'su gözden geçirilmelidir.

Kapitalist dünya! tarih değişmez, ama yorum değişir ancak Mohaç Zaferi'ne kim niçin reklam versin? benim diyelim bir firmam var, reklam, inşaat, turizm, kırtasiye, giyim, oyuncak vs vs vs... Para kazanmak istiyorum ama müşteri gelmeli. Beni bulacak insanların, Mohaç yazısından mı bulması daha mantıklı yoksa misal turizm için "Mısır'da ne yenir" yazısından mı bulması mantıklı? Bir insan Mısır'da ne yenir diye arıyorsa Mısır'a gidecek demektir, veya oradadır demektir. Ben de Mısır'da turlar yapıyorsam bu yazıya reklam çıkmam daha doğru olur.

Velhasılı, yazılardan bazıları sitenin hitini artırıp otoriter olmasını sağlarken bazıları ise gerçekten gelir getiren konular olmalı. Biyografi yazarken kitap tanıtımı da yapılırsa yayınevleri öyle bir siteye reklam girebilir. Tarih yazarken o sitede tarihi olayın geçtiği mekanlar da tanıtılırsa reklam alabilir. Kitap tanıtımını herkesten sonra yazıp herkesin üstüne çıkmak da mümkündür. Yeter ki o kitabın tanıtılmadığı yönlerini bulup (şiddetle katıldığım nokta burası) daha derinlemesine bir tanıtım yapılsın.

Dostum yazdiklarinin coguna katiliyorum fakat su kisimlar haric; yaziyi degistirmek ozgun olmus olmuyor ona çakma diyoruz. " Google bunu ozgun kabul ediyor" cumlenden anliyorum ki sen(burada kastim direk sen degil bu sekilde yanilgiya kapilanlar) google icin site yapiyosun, google icin site yapma indanlar icin site yap, google sadece aracidir iside bu zaten seni dogru siteye yonlendirmek ama bunu yaparken siralamayi google belirlemez ziyaretciler belirler aslinda ama bu olayi forumda yanlis biliyorlar seo backlink gibi sacma sapan seylerke vakit kaybediyor cogu kisi. Google daki siralama insanlarin siteleri tercih etme sirasidir genellikle.

Bi arkadasta haber sitelerine sallamis her konuya el attilar diye, tamam da kardesim niye atmasin ki hem bunun denetleme kurullariyla ne alakasi var internet ozgur bir ortam. Acikcasi sahsi fikrim evet haber siteleri her konuda ilk sirada cikiyolar ama genelde de icerikleri bir cok siteden daha iyi, okuyucularda memnun ki google indirmiyor onlari
birhabervar ibrahim2784

kişi bu mesajı beğendi.

halilkirtas20 halilkirtas20 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 106 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Konu güncel yorumlar bekleniyor!
ibrahim2784

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahim2784 ibrahim2784 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 647 / 118
  • Ticaret 8, (%100)
Sitem oyun sitesi.
Dil türk
Sitem 2 aylık adsense 11 günlük :D

Metallicali davison AbdullahHas

kişi bu mesajı beğendi.

omertarik omertarik Html - CSS - Python Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .py
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 2 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
ibrahim2784 sitenin linkini pm olarak atabilir misin ?
halilkirtas20

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al