wmaraci reklam
lidertakipci

13 Mart 2019 Google Güncellemesi - Ne yaptım Ben sana Google

47 Mesajlar 7.629 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

0sozdunyasi0 0sozdunyasi0 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad S** Q**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Backlink konusunda detaylı bir algoritma değişikliği yapılıyor bu arada onu da not düşelim.

Tamamen doğal backlink almalıyız. Benim bazı sitelerime bile yurtdışı bloglardan backlink talebi geliyor artık mail ile.

Sayfada gezinirken mouse hareketini bile dikkate alan google mailleri de dikkate alıyor aslında. Yani sitede mail kullanımı, yorumlar vs bunlar tamamen doğal algılanır.

Para ile satın aldığınız backlinkleri bir şekilde yok etmenizi tavsiye ederim.

Hocam ben siteye kod ekledim.Bu kodla koplayanan her içerikte benim site linkim gizli.Yani backlink.(Copy text+link)Bu doğal olmayan backlink galiba.Bazi büyük sitelerde görmüşdüm.Onlar hala kaldırmadı.Ben kaldırmalı mıyım?İçeriği çalan bana backlink kazandırsın istiyorum.

Ən Gözəl Sözlər
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

0sozdunyasi0 adlı üyeden alıntı

Hocam ben siteye kod ekledim.Bu kodla koplayanan her içerikte benim site linkim gizli.Yani backlink.(Copy text+link)Bu doğal olmayan backlink galiba.Bazi büyük sitelerde görmüşdüm.Onlar hala kaldırmadı.Ben kaldırmalı mıyım?İçeriği çalan bana backlink kazandırsın istiyorum.

Google onu da fark ediyor maalesef. Kaldırmanızda fayda var.

Ayrıca bu işlemin size hiç bir faydası olmaz.

Kopya alan sitelerde yazınızı gördükten sonra kendi sitenizdeki yazıyı güncelleyin. Yine siz üste çıkarsınız zaten.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Yapmanız gerekeni söyliyim yok yazar adıymış yok buymuş değil hiçbir şey değiştirmeden aynı şekilde içerik eklemeye devam etmeniz gerekiyor. Tek yapmanız gereken bu. Hangi güncelleme anında gerçekleşti? Hangisine karşı ne yapmamız gerektiği nelerin değiştiği anında ortaya çıktı.

Siteye en büyük zararı suan yanlış bir işlem yapmak verir. Sadece bekleyin dalgalanmalar azılınca Sıralamalar oturunca kontrol edin nerde düştük kim geçti VS diye.

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Yapmanız gerekeni söyliyim yok yazar adıymış yok buymuş değil hiçbir şey değiştirmeden aynı şekilde içerik eklemeye devam etmeniz gerekiyor. Tek yapmanız gereken bu. Hangi güncelleme anında gerçekleşti? Hangisine karşı ne yapmamız gerektiği nelerin değiştiği anında ortaya çıktı.

Siteye en büyük zararı suan yanlış bir işlem yapmak verir. Sadece bekleyin dalgalanmalar azılınca Sıralamalar oturunca kontrol edin nerde düştük kim geçti VS diye.

Peki hocam bu süreç tahmini ne olur tecrübelerinize dayanarak

wmaraci
wmaraci

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
12 mart itibari ile başlayadı ve 19 marta kadar hergün farklı bir dalgalanma oldu. Üstelik bu güncellemeden olumsuz etkilenenler ortalama benim gibi yüzde 40 50 bandında hit kaybından bahsediyor.

Ben seo uzmanı VS değilim fakat herhangi bir aksiyondan önce 1 2 hafta daha beklemeli ve yabancı forumları VS takip etmelisiniz. Yani en azından ben böyle yapıyorum bu zamana kadar da hep böyle yaptım.

Yabancı forumlar bu güncelleme ile çalkalanıyor herkesi baştan aşağı etkilemiş fakat tr forumlarında bu güncelleme nedense pek ilgi görmedi.
koz4

kişi bu mesajı beğendi.

koz4 koz4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** O**
  • Mesajlar 1704
  • Beğeniler 161 / 160
  • Ticaret 15, (%100)

12 mart itibari ile başlayadı ve 19 marta kadar hergün farklı bir dalgalanma oldu. Üstelik bu güncellemeden olumsuz etkilenenler ortalama benim gibi yüzde 40 50 bandında hit kaybından bahsediyor.

Ben seo uzmanı VS değilim fakat herhangi bir aksiyondan önce 1 2 hafta daha beklemeli ve yabancı forumları VS takip etmelisiniz. Yani en azından ben böyle yapıyorum bu zamana kadar da hep böyle yaptım.

Yabancı forumlar bu güncelleme ile çalkalanıyor herkesi baştan aşağı etkilemiş fakat tr forumlarında bu güncelleme nedense pek ilgi görmedi.

Katılıyorum ilk günlerinde bende hata var sandım dediğiniz gibi çoğu kişi memnun gibi

forumcu1 forumcu1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimyager
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 400
  • Beğeniler 26 / 101
  • Ticaret 3, (%100)
hocam 2 senedir benim hitlerimde 200-400 arası google ne yaparsa yapsın ne etkileniyorum ne çıkıyorum :D sabit tayfasındanım heralde ben :)

Php Scriptler https://www.phpscripttr.com

rasimoguzhan rasimoguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 56 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bu güncellemede kapsamlı algoritmik değişim yapıldı sıralamalarda bazı sitelerin ciddi kayıplar oluşturduğu bazı seo forumlarında da söz konusu oldu moz değerlerimizdeki dalgalanmalarda bu yapılan algoritmik değişimden kaynaklı oldu yanlış sitemdeki makalede buna yer vermiştim sizde yine 3k hitler varken 1k'lara düşmüş bende baya hit kaybı yaşadım seo konusuna yeni başlamışken beni pek etkilemedi tabi yeniyim sonuçta ama eski stil seo çalışmaları artık pek etkili olmayacak gibi google bilgi kirliliğinin önüne geçmeye ve aynı verilerin çok fazla bulunmasını önlemeye çalışıyor sanırım.

https://webfixonline.blogspot.com/ http://roksoftware.site

rasimoguzhan rasimoguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 56 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

hocam ilgi görmemesine şaşırmadım millet hala seo paketlerinde dmoz kaydı ile ön planda olmaya yada alexa'nın değerlerine inanıyoken bu durumun olması bence normaldi :)

https://webfixonline.blogspot.com/ http://roksoftware.site

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Gelen güncelleme sıfırıncı sıra güncellemesidir. Google sıfırıncı sırada sadece tek bir siteden veri alarak gösteriyordu ancak bunu değiştirme yoluna gittiler, birden fazla siteden veri alıp, karşılaştırıp, en orijinal olan 2 siteyi sıfırıncı sıraya yerleştirmeye başladı. Haliyle, sıralamalarda ciddi değişimler ve güncellemeler olması doğaldır.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al