freelance iş ilanları

E - Ticaret girişimi.

28 Mesajlar 2.543 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

aloneman adlı üyeden alıntı

Kiralık bir sistem kullanacağım evet Ticimax, ideasoft gibi kendini pazar (n11, hepsiburada, pttavm) yerlerinde entegrasyon konusunda kanıtlamış sistemler üzerinden çalışmayı düşünüyorum. Belirmiş olduğunuz arkadaşın konularını ivedi ile inceleyeceğim teşekkür ederim desteğin için.

xml stok sunan bulduğum bazı firmalar var gidip görüşmelere henüz başlamadım sadece kaynak topluyorum bu konuda sizin önerebileceğiniz sistemler firmalar var mdıır? Dropshiping yapabilecek olduğum kar marjı 30-60 arasında olabilecek. Sonuç olarak pazaryerleri de komisyon üzerinden ürün sunma fırsatı veriyor belki yapacağım işten düzenli bir %15 kar sağlarım diye düşünüyorum.

bu konuda sizin önerebileceğiniz sistemler firmalar var mdıır?
Ne yazık ki fikrim yok. Konu hakkında araştırma yaparsanız mutlaka forumda bilgi paylaşmış arkadaşlar bulacaksınız. Forum gerçekten bu konuda zengin bir platform.

Başarılar dilerim...

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

samsa adlı üyeden alıntı

gardropum
Bence yazım hatası da çok uygun ve insanlar bunu karıştırır.

stiltrendi
Daha akılda kalıcı söylendiği gibi yazılan sektörün keyboard tanımları malları diyebiliriz.

tarzinolur
İçlerinde en sıcak baktım alan adı bu oldu açıkçası bunda da kendim ile tek çelişkim Türkçe karakter.

Umarım yardımcı olabilmişimdir biraz da olsa. Ben biraz kendime yontarak düşündüm.
Allah yolunuzu açık eylesin. Zor bir alan seçmişsiniz. Yalnız yanlış anlamayın olmaz yapamazsınız gibi olumsuz şeyler ima etmeye çalışmıyorum. Istedikten sonra her şey olur.

gardropum Kelimesini google'da düzeltmiyor güzel gözükmesede denenebilir. Aylık aranması güzelse çok rekabet yok gibi
aloneman

kişi bu mesajı beğendi.

aloneman aloneman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

gardropum Kelimesini google'da düzeltmiyor güzel gözükmesede denenebilir. Aylık aranması güzelse çok rekabet yok gibi

Evet google düzeltmemesi benimde dikkatimi çekti bayan ürünleri üzerine güzel iş yapılabilir diye düşünüyorum :)

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Evet google düzeltmemesi benimde dikkatimi çekti bayan ürünleri üzerine güzel iş yapılabilir diye düşünüyorum :)

Bir "gardorp" uygulaması/sitesi duymuştum sanırım... marka kısmını araştırmanızı öneririm. Web/eticaret sınıflarında tescillenmiş ise hiç girişmeyin...

wmaraci
wmaraci

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

mehmetmasa adlı üyeden alıntı

Anlıyorum zaten bu kelime yapısında bir e ticaret sitesi var şu an ve aşırı derecede popüler her yerde reklamı çıkıyor. 2. El kıyafet satışı. Trendtopic olmasının sebebi bu. Ayrıca bu isimle de olmaz diye bir şey yok yani benim o kadar param olsaydı site adresim "n11" olmazdı.:)
Dediğim gibi bu yorumlar Tamamen benim kendi bakış açımdan.

Mesala benim şuan geliştirmekte olduğum gelgiy alan adlı e-ticaret adresim var.
aloneman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

samsa adlı üyeden alıntı

Anlıyorum zaten bu kelime yapısında bir e ticaret sitesi var şu an ve aşırı derecede popüler her yerde reklamı çıkıyor. 2. El kıyafet satışı. Trendtopic olmasının sebebi bu. Ayrıca bu isimle de olmaz diye bir şey yok yani benim o kadar param olsaydı site adresim "n11" olmazdı.:)
Dediğim gibi bu yorumlar Tamamen benim kendi bakış açımdan.

Mesala benim şuan geliştirmekte olduğum gelgiy alan adlı e-ticaret adresim var.

Evet bu aralar belirttiğiniz üzere epey bir trend açıkcası güzel iş çıkartır iyi bir ürün yelpazesi ile.
Gelgiy i inceledim hocam başarılar dilerim dikkatimi çeken logodaki tavşan oldu :) Açıkcası daha hoş bir tasarım yaptırmanız sizin açınızdan güzel olabilir.
Bu tasarım ve kodlama hazır bir scriptmidir? Bunun hakkında bilgi alabilir miyim?

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek sistem uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Bir "gardorp" uygulaması/sitesi duymuştum sanırım... marka kısmını araştırmanızı öneririm. Web/eticaret sınıflarında tescillenmiş ise hiç girişmeyin...

Tescilli olmasının bana ne zararı olabilir ?
Gardropum olarak tescil yaptırırım bende işler yolunda giderse :)

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Tescilli olmasının ne zararı olsun, bol bol telif ödersin, siteni kapatırlar, elinden alırlar... hemde ceza bile ödersin... daha ne olsun :)
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
''gardrop'' üzerine 22 kayıt görünüyor marka tescilde.

Konuyu açan arkadaş bizlere fikrimizi sormuş ama bence kendisi zaten kararını vermiş, bizden destek istiyor gardrop kelimesi üzerine.

Bence bu isme ağırlık vermeyin derim. Hele hele kiralık yazılım kullanacaksanız zaten baştan mağlup olursunuz. Adwords reklam dışında kendinizi göstermeniz çok zor kısacası.

E-ticaret işine gireceklerin kesinlikle sermayesi olması gerekir. Ve akabinde sabırlı olmaları şarttır.

İlk 3 ay sitenin index alması beklenmelidir mesela. Bugün siteyi açtım, yarın satış yapayım diye bir beklenti içine girmek maalesef en büyük hatadır.

Konu sahibi arkadaşa hayırlı olsun bu arada.

İyi forumlar herkese.
justorcun bayramuygur enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5151
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

"Gardropum" da sizin için tehlikeli olabilir. Marka sorgulaması yapıp hangi sınıflarda (tekstil-giyim) koruma altına alındığına dikkat edin, aynı kulvarda zaten marka koruma alamazsınız. Uyarılarımız başınız ağrımasın sonradan üzülmeyin diyedir.

Bir güzel örnek var bunun gibi... Esprisi bir yana bir girişimci, Home Design sektöründe hizmet veren "Madame CoCo" yu örnek alaraka "Madam Kuku / Madame KuKu" adlı bir işletme açmış Adana da. Marka korunma, Marka aşağılama, Kalite marjını düşürme gibi kriterlere uygun mu değil mi hukuk bilir orasını da.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al