Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Üzerine ekleyip macaristan veya polonya düşün derim. Daha fazla şey katar sana. Azerbaycan ile Türkiye arasında pek fark yok.

Dediğiniz şekilde düşündüm eğer azerbaycana gidersem 2 sene sonra rusyaya ondan sonrada polonyaya gitmeyi hedefliyorum sırf dili daha akıcı hale getirmek için
Azerbaycanı özellikle secme sebebim çalışma imkanim v.s herşeyim hazır haldr olucak

IIFSMII adlı üyeden alıntı

Şahsen isminin içinde teknik kelimesi geçmesinin bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. ODTÜ ile KTÜ ikisi de teknik ama eğitim konusunda aralarında dağlar kadar fark var. Azerbaycan Teknik Üniversitesi eğitim açısından nasıl hiçbir fikrim yok ama TÜ bu konuda daha iyiyse Türkiyede okumanı tavsiye ederim. Yıllık 1200 dolar ile dil eğitiminizi yapabileceğinizi düşünüyorum. Yurtdışında yaşamanın ekstra maliyeti de var tabii bunların sizin açınızdan detayını bilmiyorum. Bunları detaylı düşünün ve kararınızı verin.

Yaşamım için herseyi detaylı bi şekilde hazırladım inceledim kalacağım yer çalışmak istersem çalışacağım yer ve kendi birikmiş param var suanda hâlâ kasıyorum maddi açıdan sorun yok

Sd***34 adlı üyeden alıntı

Okul bittikten sonra Türkiye'de çalışmak istiyorsan Türkiye'de okumak yoksa Azerbaycan'daki üniversitede okuyup derece ile bitirmek ve kendini geliştirmek. Bana kalırsa biraz daha çalışıp İTÜ, ODTÜ seviyesinde mühendislik güzel olacaktır.

Okul bittikten sonra geri gelip bi şirkette calisma gibibi bi niyetim yok gitme sebebimde hem uygun hemde bircok şeyde sorun yaşamadan ilerliyebilecegim bi ortam var calisma kalacak yer v.s

basich adlı üyeden alıntı

Azerbaycanlıyım türkiyede okuyorum. Gitmeni tavsiye etmiyorum.

Sebebi nedir peki aciklayabilirmisiniz rica etsem

metapak adlı üyeden alıntı

Teknik üniversite varken diğer üniversiteleri düşünmek uygun olmak. Ayrıyeten Rusça ve İngilizce öğrenme şansın var. Kalacak yerin var. Düşündüğüne göre maddi imkanın da var. Aynı durumda olsaydım gitme taraftarı olurdum

Gitmek banada mantıklı geliyor.