wmaraci reklam

Azerbaycan üniversite

10 Mesajlar 936 Okunma
wmaraci reklam

ErkanGold ErkanGold Facebook işleri yapılır Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar
1 aydir araştırıyorum bide size sorayim dedim sizce azerbaycandami okumaliyim türkiyede mi?

Üniversite okumak için azerbaycana gitmeyi planliyorum
Gideceğim üniversite azerbaycan teknik üniversitesi .
Dersler ıngilizce rusça ama bende iki dilde 0 1 sene hazırlık okucam
Istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği
Gittiğim zaman kalacak yerim v.s herşeyim var azerbaycan da amcam kalıyor yengemde universitede öğretmen .
Diploma denkligi var yıllık ücreti 1200$

Yada türkiye de mi okumaliyim edirnede yada trakyada bilgisayar mühendisliği tyt den şuan 350 ayt 380 yapıyorum sayısal puanim
2 yıllık mezunum

Sizce hangisini secmeliyim azerbaycan da 2 dil öğrenme imkanim olucak türkiye de ise dil avantajim olmucak azerbaycan da ise öğrenmek zorunda olucam.

Şimdiden yorumlariniz icin teşekkür ler

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Teknik üniversite varken diğer üniversiteleri düşünmek uygun olmak. Ayrıyeten Rusça ve İngilizce öğrenme şansın var. Kalacak yerin var. Düşündüğüne göre maddi imkanın da var. Aynı durumda olsaydım gitme taraftarı olurdum
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Azerbaycanlıyım türkiyede okuyorum. Gitmeni tavsiye etmiyorum.

Sdr1034 Sdr1034 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 530
  • Beğeniler 18 / 69
  • Ticaret 32, (%100)
Okul bittikten sonra Türkiye'de çalışmak istiyorsan Türkiye'de okumak yoksa Azerbaycan'daki üniversitede okuyup derece ile bitirmek ve kendini geliştirmek. Bana kalırsa biraz daha çalışıp İTÜ, ODTÜ seviyesinde mühendislik güzel olacaktır.

wmaraci

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Şahsen isminin içinde teknik kelimesi geçmesinin bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. ODTÜ ile KTÜ ikisi de teknik ama eğitim konusunda aralarında dağlar kadar fark var. Azerbaycan Teknik Üniversitesi eğitim açısından nasıl hiçbir fikrim yok ama TÜ bu konuda daha iyiyse Türkiyede okumanı tavsiye ederim. Yıllık 1200 dolar ile dil eğitiminizi yapabileceğinizi düşünüyorum. Yurtdışında yaşamanın ekstra maliyeti de var tabii bunların sizin açınızdan detayını bilmiyorum. Bunları detaylı düşünün ve kararınızı verin.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Üzerine ekleyip macaristan veya polonya düşün derim. Daha fazla şey katar sana. Azerbaycan ile Türkiye arasında pek fark yok.

• Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Üzerine ekleyip macaristan veya polonya düşün derim. Daha fazla şey katar sana. Azerbaycan ile Türkiye arasında pek fark yok.

Dediğiniz şekilde düşündüm eğer azerbaycana gidersem 2 sene sonra rusyaya ondan sonrada polonyaya gitmeyi hedefliyorum sırf dili daha akıcı hale getirmek için
Azerbaycanı özellikle secme sebebim çalışma imkanim v.s herşeyim hazır haldr olucak

IIFSMII adlı üyeden alıntı

Şahsen isminin içinde teknik kelimesi geçmesinin bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. ODTÜ ile KTÜ ikisi de teknik ama eğitim konusunda aralarında dağlar kadar fark var. Azerbaycan Teknik Üniversitesi eğitim açısından nasıl hiçbir fikrim yok ama TÜ bu konuda daha iyiyse Türkiyede okumanı tavsiye ederim. Yıllık 1200 dolar ile dil eğitiminizi yapabileceğinizi düşünüyorum. Yurtdışında yaşamanın ekstra maliyeti de var tabii bunların sizin açınızdan detayını bilmiyorum. Bunları detaylı düşünün ve kararınızı verin.

Yaşamım için herseyi detaylı bi şekilde hazırladım inceledim kalacağım yer çalışmak istersem çalışacağım yer ve kendi birikmiş param var suanda hâlâ kasıyorum maddi açıdan sorun yok

Sdr1034 adlı üyeden alıntı

Okul bittikten sonra Türkiye'de çalışmak istiyorsan Türkiye'de okumak yoksa Azerbaycan'daki üniversitede okuyup derece ile bitirmek ve kendini geliştirmek. Bana kalırsa biraz daha çalışıp İTÜ, ODTÜ seviyesinde mühendislik güzel olacaktır.

Okul bittikten sonra geri gelip bi şirkette calisma gibibi bi niyetim yok gitme sebebimde hem uygun hemde bircok şeyde sorun yaşamadan ilerliyebilecegim bi ortam var calisma kalacak yer v.s

basich adlı üyeden alıntı

Azerbaycanlıyım türkiyede okuyorum. Gitmeni tavsiye etmiyorum.

Sebebi nedir peki aciklayabilirmisiniz rica etsem

metapak adlı üyeden alıntı

Teknik üniversite varken diğer üniversiteleri düşünmek uygun olmak. Ayrıyeten Rusça ve İngilizce öğrenme şansın var. Kalacak yerin var. Düşündüğüne göre maddi imkanın da var. Aynı durumda olsaydım gitme taraftarı olurdum

Gitmek banada mantıklı geliyor.

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Birden fazla sebep sayabilirim hocam. Üniversitede sınavları geçmek için ders çalışmana gerek yok mesela. Cebinde paran varsa geçersin mesela. Şehir olatakta pek tercihin yok seçebileceğin sadece Bakü. Sadece 1 kaç gösterişli sokağı, mahallesi internette hakkında konuşulanlar arasında gerisi son derece fakir bir şekilde yaşayan halkın yaşadığı yerler. Devletin insanlara verdiği değer yok denecek kadar az. Adımını attığın yerde rüşvetle karşılaşman mümkün. Türk eğitim Konsolosluğunda bile para verirsen işini herkesten önce halledecek memurlar tanıyorum. Güzelim ülkende kalmanı önerirm. Gideceksende farklı bir ülke senin için güzel bir seçim olacaktır. Hayırlı işler.
ErkanGold

kişi bu mesajı beğendi.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Türkiye`de ingilizce okumak en iyi seçenektir hocam. Azerbaycan üniversitelerini pek tavsiye eden yok. Ama tabii sizin kararınız, sizin hayatınız.

• Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 24 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Muhammed adlı üyeden alıntı

Türkiye`de ingilizce okumak en iyi seçenektir hocam. Azerbaycan üniversitelerini pek tavsiye eden yok. Ama tabii sizin kararınız, sizin hayatınız.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim orda bi zorunlu oldugu için hemde fiyat uygun

basich adlı üyeden alıntı

Birden fazla sebep sayabilirim hocam. Üniversitede sınavları geçmek için ders çalışmana gerek yok mesela. Cebinde paran varsa geçersin mesela. Şehir olatakta pek tercihin yok seçebileceğin sadece Bakü. Sadece 1 kaç gösterişli sokağı, mahallesi internette hakkında konuşulanlar arasında gerisi son derece fakir bir şekilde yaşayan halkın yaşadığı yerler. Devletin insanlara verdiği değer yok denecek kadar az. Adımını attığın yerde rüşvetle karşılaşman mümkün. Türk eğitim Konsolosluğunda bile para verirsen işini herkesten önce halledecek memurlar tanıyorum. Güzelim ülkende kalmanı önerirm. Gideceksende farklı bir ülke senin için güzel bir seçim olacaktır. Hayırlı işler.

Yorumunuz icin teşekkür ederim hocam gideceğim yer bakü okul v.s derdim değil sadece dilleri öğrenip ticaret yapmak amcamın yaptığı şekil

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al