wmaraci reklam

Güncelleme Öncesi ve Güncelleme Sonrası Adsense Hesabı Sorunsalı

6 Mesajlar 808 Okunma
wmaraci reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir kaç kişi çok defa rastlamıştır bana, Adsense için ne kadar uğraştığımı ve halen onay alamadığım konulara. Siteniz Kapalı hatası, Hazırlanıyor, inceleniyor kısmında haftalar sürece bekletmesi. hkccrn hocam eski hesapların halen iş gördüğünü anlatan bir mesaj paylaşmıştı. Bende buna istinaden arkadaşımdan 2015 pin onaylı YouTube içerik için kullanılan hesap aldım (Bu testi yapabilmek için).

1. Yeni bir domaini (ismim ve soyismime) isimtescil firmasından 0,99$'a aldım.

2. AnındaHosting firmasından 1 aylık reseller aldım. Fiyatı 14,90₺+KDV olan ve 10 adet site barındırabilen bir paketi seçtim.

3. Siteye cPanel üzerinden wordpress kurulumu yapıp, site başlığı ve site açıklamasını değiştirdim sadece. İçerik olarak varsayılan gelen Hello World! yazısı mevcuttur sadece.

4. Hiçbir tema, eklenti ve başka bir ayar yapmadım/kurmadım.

5. Bu işlemleri yapar yapmaz aktif olan temanın header.php'sinde kısmının hemen altına Adsense kodunu ekledim.

6. NOT: İçeriklere ve ilgili yerlere reklam kodu eklemedim. Sadece kimlik doğrulaması için gerekli olan kodu ekledim.

Sonuçlar:
[LIST=2]
  • 23.04.2019(yani bugün) saat 16,43'te Adsense için onaya gönderdim.

• 4 saat 33 dakika sonra Adsense den yanıt geldi.

• Göremeyenler: https://i.hizliresim.com/EmopBD.png

• 29 Mart 2019 tarihinde adsense için onaya gönderdiğim ve 9 gün üst üste siteniz kapalı hatası aldığım, tekrar onaya göndereli 5 gün olan ve halen inceleniyor.. yazısını görmekte olduğum yabancı içerikli sitemi bu adsense hesabında gönderdim. 1 saat 18 dakika sonra onay mesajını aldım. :)

• [/LIST]

Kısacası eski hesaplar halen değerlidir. Bende buna inanıyordum. Fakat forumda çoğunluk olarak eski hesapların işlevinin kalmadığını söyleyen çok kişi vardı. Test etmiş oldum. Onayladım :). Bu arada hesap güncelleme sonrası adsense paneli görünümüne sahiptir. Artık fark var mı panelde bilemiyorum ama not olarak eklemek istedim. :)

Dip Not: Benim Adsense hesabım 2016 tarihinde açılmıştır. Domain onaylatılmış olup hiç gelir elde edilememiştir. Acemi ve bilgisiz olduğum için üzerine düşmedim ve bıraktım gitti. PIN onayı yapılmamıştı. Benim hesabımda eski hesap olarak geçiyor fakat PIN onaylı olmadığı için yeni güncellemeye aktarıldığını ve bu yüzden onay süreçlerinin çokça uzun sürdüğünü düşünüyorum. Şuan da ilk PIN yolda. İkinci PIN istemeye bir kaç gün kaldı..

Keyifli forumlar.
    AtaTekin hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

serhat550 serhat550 serveryonetimi.com Kullanıcı
    • Üyelik 10.10.2018
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yapımcı/Geliştirici
    • Konum ABD
    • Ad Soyad S** G**
    • Mesajlar 267
    • Beğeniler 21 / 74
    • Ticaret 5, (%100)
    Faydali olmus emegine saglik

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Hatay
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 1500
    • Beğeniler 75 / 531
    • Ticaret 55, (%98)
    Güncelleme Öncesi mantığını yanlış biliyorsunuz. Güncelleme öncesi adsense hesapları onaya gitmez. Direkt panele eklenir. Güncelleme öncesinde onaylanmış birçok adsense e de güncelleme geldi. O adsenseler güncelleme sonrası olarak kabul ediliyor. Güncelleme öncesi adsense 1 2 ay önce yt adsenseleri webe çevirerek elde ediyorduk. Artık oda bitti. Güncelleme öncesi adsense diye bir şey şuan yok. Tüm adsenselere de güncelleme var

• Üyelik 10.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 1176
    • Beğeniler 530 / 286
    • Ticaret 0, (%0)

serhat550 adlı üyeden alıntı

Faydali olmus emegine saglik

Teşekkürler. :)

Stores adlı üyeden alıntı

Güncelleme Öncesi mantığını yanlış biliyorsunuz. Güncelleme öncesi adsense hesapları onaya gitmez. Direkt panele eklenir. Güncelleme öncesinde onaylanmış birçok adsense e de güncelleme geldi. O adsenseler güncelleme sonrası olarak kabul ediliyor. Güncelleme öncesi adsense 1 2 ay önce yt adsenseleri webe çevirerek elde ediyorduk. Artık oda bitti. Güncelleme öncesi adsense diye bir şey şuan yok. Tüm adsenselere de güncelleme var

Konu da her şeyi açıkça belirttim hocam. Aralarında ki farkı da söyledim. Onaya gitmiyor, anında onay alıyor demiyorum zaten. 24 saatten çok daha kısa sürede yanıt geliyor. Bir kaç gün önce bir arkadaş 24 saatten kısa sürede onay aldığını söylemişti. Ben test ettim, kendimce onayladım. Faydalı bulabilecek arkadaşlar için bir metin hazırladım. Elde ettiğim bütün sonuçları listeledim.

Direkt panele eklenir.

Bu şekilde kullananı hiç görmedim hocam. *** ve wmaracı sürekli takipteyim Adsense ile ilgili. AdsenseTurkiye platformunda da aktifim. Bütün siteler onaya gidiyor. Direkt olarak panele otomatik onay şeklinde eklenmiyor diye gördüm. Hatalı yazmışsam düzeltirim. Diğer arkadaşlara da söz verelim, emin olalım. :)

wmaraci
    wmaraci

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
    • Üyelik 11.06.2018
    • Yaş/Cinsiyet 36 / E
    • Meslek Memur
    • Konum Hakkari
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 1526
    • Beğeniler 1318 / 738
    • Ticaret 35, (%100)
    Faydalı bilgi olmuş ben çok kısa özet geçmiştim 😁 Elinize sağlık

• Üyelik 10.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 1176
    • Beğeniler 530 / 286
    • Ticaret 0, (%0)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Faydalı bilgi olmuş ben çok kısa özet geçmiştim 😁 Elinize sağlık

Eyvallah hocam. :)
    hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al