freelance iş ilanları

W3 Total cach ile sıkıştırma sonrası site bozulur mu

7 Mesajlar 669 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar merhabalar, minify işlemi yaptıktan ve w3 total cach ile css java sıkıştırmaları yaptıktan sonra sitenin tasarımında veya işlevinde herhangi bir bozuklukla karşılaşır mıyım? Şuana kadar yaptığım sıkıştırmalarda yaşamadım ama kendi sitelerim olduğu için fazla da kasmadım ancak emanet bir site için yapacağım karşılaşacağım riskler ne olur? Başımı ağrıtır mı bu işlem

wmaraci
reklam

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam cache eklentileri çok tehlikeli olabiliyor bu konuda. Mutlaka yedek alın. Her işleminizde önbelleği temizleyip siteye bi göz atın. Litespeed cache kurarken en son soğuk soğuk terliyordum :)

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
IIFSMII hocam eklentiyi kurdum etkinleştirdim ama ayar yapmaya girişmek açıkçası elimi titretmedi değil :D full yedek almam daha mantıklı olur herhalde ? Herşeyi geçtim premium tema bir yerden bir şey kaydı mı ayıkla pirincin taşını :D hocam siz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı tasarımsal veya işlevsel olarak

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
W3TC evet bu konuda eksiklikleri olan bir eklenti. Eğer sorun olursa, Minify 'ı Genel menüsünden kapatıp, tüm cache'yi temizlerseniz düzelir tekrar eski haline gelir. Denemenizden bir şey olmaz ama siz yedek almayı unutmayın yine de.

W3TC biraz daha karmaşık ve framework edasıyla çalışan bir performans eklentisi. Bu eklentiyi internetteki rehberlere bakıp aynılarını yaparak başarı elde edemezsiniz. Yeterli bilginiz yoksa eğer ayarlarını kendinize özgü yapamazsanız pek bir anlamı olmaz. Olumlu etkisi diğerleri kadar olmaz yani.

Litespeed web server varsa hostinginizde LSCache eklentisini kullanın. Web server direk Apache ise WP Fastest cache öneririm.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
sworks WP Fastest W3 e oranla daha basit ve etkili mi diyorsunuz yani hocam? Değerli yorumunuz için teşekkür ederim bu arada

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
aydnaydn59 hayır etkili diyemem. Bir web sunucusundan diğerine farklılık gösterebilmektedir. W3TC bir cache eklentisinden biraz daha fazlası aslında yani çok fazla ayarlama var. Bu ayarlamaları en iyi şekilde yapabilmek için ise sunucunuzun olması gerekir.

Paylaşımlı hostingde barınan bir siteniz varsa eğer WP Fastest cache kolay ayarlanabildiği ve hafifliği sebebiyle bir adım öndedir bana göre.

Ama tabi hostinginizde Litespeed desteği varsa da LSCache tercih edebilirsiniz. Yok benim sunucum var memcached redis gibi modülleri kurdum diyorsanız W3TC en iyisi olacaktır eklentilerden.

Eğer sitenizi sunucuya taşımak isterseniz uygun fiyata yardımcı olmaktayım. :)

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)

aydnaydn59 adlı üyeden alıntı

IIFSMII hocam eklentiyi kurdum etkinleştirdim ama ayar yapmaya girişmek açıkçası elimi titretmedi değil :D full yedek almam daha mantıklı olur herhalde ? Herşeyi geçtim premium tema bir yerden bir şey kaydı mı ayıkla pirincin taşını :D hocam siz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı tasarımsal veya işlevsel olarak

Al hocam al garanti olsun iş :) Tam hatırlayamıyorum ama bir sorun olmuştu yıllar önce. Bu sorum bilgisizlikle birleşince saatlerce sürmüştü düzeltmem. Artık Litespeed Cache kullanıyorum ama onu bile dikkatle kullanıyorum :). Profesyonel değilsen dikkatli ol yeter.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al