freelance iş ilanları

SEO'cu yalanları

15 Mesajlar 2.213 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Ben SEO Konusunda uzmanım ve site üzerinde ilanlara baktığımda bir çok kişi uçuk fiyatlar vermiş.

Google üzerinde 1.sıra garantisi diye başlık atmış, detayları konuştuğumda adamın hiç bir bilgisi olmadığını görüyorum.

Mübarek sen 0 takipçili facebook sayfasında paylaşım yaparsan ben nasıl 1.sıraya geleceğim ? Millet dolandıracak adam arıyor.

wmaraci
reklam

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Size kötü olan denk gelmiştir bazi arkadaşlar gercekten işin ehilleri ve fiyatlarida biraz yüksek

Webfaresi.net Beklerim

• Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
ümitünal yani dediğiniz doğru olabilir. Düşük fiyatlarda ilk sıra diyenler sanırım biraz **************lığa giriyor.
darknov4 BegeniApp

kişi bu mesajı beğendi.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Aynen öyle hocam, bir çoğu **************. Adamlar SEO hizmeti diye milletin anti SEO amacıyla yaptığı işlemleri yapıyorlar. Kimisi ücretsiz backlink alıyor bir sürü siteden. SEO hizmeti adı altında vs. satıyorlar.

Birçoğunun bir çok SEO teriminden haberi dahi yok. Kimisi de çıkıp referans adına yaptığı işlemleri atıyor. Xxx kelimesinde şu siteyi 1. Sıraya getirdim diye. Kelimelerde long tailin Allah'ı oluyor genelde. Bakıyorum kelimeye, daha doğrusu cümleye. Ulan zaten 15 tane başlık girilmiş o cümleye odaklı. 14u zaten tam ona odaklı değil ve güncel değil.

Kimisi de birşey dahi yapmadan hocam ben yaptım işlemleri, ne zaman yukselirsiniz bilmem. 3 ayda olabilir 3 yılda. Hadi eyvallah diyip gidiyor.

İşin trajikomik tarafı ise bu insanlar ekmek paramı çıkarttım diye seviniyor. Diyecek söz yok.

İşini güzelce yapan seocularda vardır, eyvallah. Ama benim tavsiyem hiçbir seocu ile çalışmayın. 2000tl mi istiyor? Abi kusura bakma ama malmisiniz?

Bu parayı çöpe atacağınıza gidin tek tek sektörünüzle ilgili diğer web sitelerine bakın, kontrol edin. Direkt onlardan backlink alın yada tanıtım yazısı alın. Yada Nerelerden backlink almış vs. bakın. Sizde oralardan alın. Sosyal imleme yapın, reklam yapın. Bu şekilde 100er TL'den 10 siteden backlink alsanız seocunun yapacağı işten daha iyisini çıkartırsınız emin olun. Bir çoğu elindeki kicikirik paravan sitelerden link çıkışı yapıyor zaten. Onun yerine gidin kendi işinizi kendiniz halledin. Hemde daha kaliteli şekilde.

Bu yorumundan ötürü çok tepki alacağımın farkındayım ama gerçekler acıdır.
sterk Umitunal birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
Escalous aynen hocam. Bende seo hizmeti veriyorum. Ancak sürekli dışarıdan tanıtım yazısı alarak veya çapraz backlink sağlayacak hizmet veriyorum. Adam gidip auto backlink sağlayıp para alıyor. Üstüne bide komik rakamlar istiyor. Kul hakkı diye bir şey var yahu. Ben komisyonculuk bile yapmazken millet boyuna kazık atıyor.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

hdfilmoon hdfilmoon WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Deneme
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 2 / 28
  • Ticaret 9, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

Aynen öyle hocam, bir çoğu **************. Adamlar SEO hizmeti diye milletin anti SEO amacıyla yaptığı işlemleri yapıyorlar. Kimisi ücretsiz backlink alıyor bir sürü siteden. SEO hizmeti adı altında vs. satıyorlar.

Birçoğunun bir çok SEO teriminden haberi dahi yok. Kimisi de çıkıp referans adına yaptığı işlemleri atıyor. Xxx kelimesinde şu siteyi 1. Sıraya getirdim diye. Kelimelerde long tailin Allah'ı oluyor genelde. Bakıyorum kelimeye, daha doğrusu cümleye. Ulan zaten 15 tane başlık girilmiş o cümleye odaklı. 14u zaten tam ona odaklı değil ve güncel değil.

Kimisi de birşey dahi yapmadan hocam ben yaptım işlemleri, ne zaman yukselirsiniz bilmem. 3 ayda olabilir 3 yılda. Hadi eyvallah diyip gidiyor.

İşin trajikomik tarafı ise bu insanlar ekmek paramı çıkarttım diye seviniyor. Diyecek söz yok.

İşini güzelce yapan seocularda vardır, eyvallah. Ama benim tavsiyem hiçbir seocu ile çalışmayın. 2000tl mi istiyor? Abi kusura bakma ama malmisiniz?

Bu parayı çöpe atacağınıza gidin tek tek sektörünüzle ilgili diğer web sitelerine bakın, kontrol edin. Direkt onlardan backlink alın yada tanıtım yazısı alın. Yada Nerelerden backlink almış vs. bakın. Sizde oralardan alın. Sosyal imleme yapın, reklam yapın. Bu şekilde 100er TL'den 10 siteden backlink alsanız seocunun yapacağı işten daha iyisini çıkartırsınız emin olun. Bir çoğu elindeki kicikirik paravan sitelerden link çıkışı yapıyor zaten. Onun yerine gidin kendi işinizi kendiniz halledin. Hemde daha kaliteli şekilde.

Bu yorumundan ötürü çok tepki alacağımın farkındayım ama gerçekler acıdır.

Hocam kusura bakma ama senin yorumun da çok farksız değil. 2000 tl ona vereceğine backlink al diyorsun. Yil 2019 seo artık sadece backlink değil.
Bipixel grsy barize

kişi bu mesajı beğendi.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Şimdi hocam ben profesyonel bir seocu değilim en başından söyliyim. Seocu geldi isyan etti denmesin.
Her seo işinden anlayan insanların farklı bilgilere muvaffak olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları işin kalitesi bakımından kendi düşüncelerinde fiyat çıkardıklarını sanıyorum.
Seo her şeyden önce bir danışmanlık hizmetidir. Siz bilmediğiniz yaptırımlar için başvurursunuz. Danışmanınız site üzerinde fiilen ve sözlü olarak size destek verir.
Seocuyum birinci sıra garanti veririm diyenlere tabiki limse inanmasın. Hiç bir seoucu google çatısı altında çalışmamaktadır. Google ile bir bağı yoktur.
Fakat yapılan işlemlerin etkili olması 1 ile 12 ay arasında değiimekte olduğunu bilmenizi istiyorum.
Bu işi yapanlar 50tl de isteyebilir 5bin tl de isteyebilir. Seçimi yapma düşünme ve kararı veren site sahibidir.
Ben bu paraları neden bu yolda harcayayım ki diyorsanız neden google ile bilgilenmiyorsunuz ki.
Her site sahibi önce kendi işinde uzman olmayı düşünmelidir. Bugün maaşlı olarak çalıştığınız işyerinizde işinizi doğru yapamazsanız maaşınız düşük olacaktır ve size olan izlenimlet de kötü yönde olacaktır.
Bu yüzden google sıralamalarınıda böyle düşünmek gerekiyor.
Siteyi açtım temamı attım eklentilerimi yükledim nrfen hit alamıyorum diyenlerin çoğu ee şimdi ne yapacağım diyenlerdir.

• Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
CoaX Teşekkür ediyorum. Bende 1-2 gün içerisind 1.sıra diyenlere itimas göstermiyorum.

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)

hdfilmoon adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakma ama senin yorumun da çok farksız değil. 2000 tl ona vereceğine backlink al diyorsun. Yil 2019 seo artık sadece backlink değil.

Hocam bilgisizliğimi mazur görün ama seo nedir? Şu an ticaret bölümünü açtım karşıma çıkan 3 seo başlığına girdim ve hepsinin seo paketinde şunlar var:
-Sosyal İmleme
-Tanıtım Yazısı
-Backlink (bir sürü çeşit backlinkler)
Yani bana sosyal İmleme ve tanıtım yazısı da backlinkin bir türüymüş gibi geliyor. Seo yapanlar seo işini böyle basite indirgerse bizim gibi basit insanlar da seo işlemini backlinkten ibaret görür..
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

conference conference Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İt
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 33 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bilgi seviyenize göre ücret talep edebilirsiniz. Benimde danışmanlığını yaptığım 2 firma var fakat hiçbir zaman ilk sayfa yada ilk sıra garantisi veremiyorum. Yapılması gerekenleri yapıyorum ve web sitesi bu işlemler neticesinde anahtar kelimelerde zaten yükseliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al