wmaraci reklam
lidertakipci

Hemoroid Ameliyatı Olanlar?

22 Mesajlar 13.563 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
// Amelyat oldum arkadaşlar. 3 hemoroid ve ana fissür tedavisi yapıldı. İlk hafta tarifsiz bir acı çektim lavaboya çıktığımda ağlattı beni yani bağıra bağıra ağladım. Diklaron iğne hayat kurtarıcı bu süreçte. Sigara içtiğim için ağrı kesiciler ağrıyı dindirmiyor daha ağır olanlardan kullanmak zorunda kaldım. Daha sonra yavaş yavaş iyileşme oldu ağrılı ama çok değil. Şuan şükür ediyorum çektiğim acılara değmezmiş. Meslekten kaynaklı hemen olamadım ameliyatı. Bu derdi çeken arkadaşlar var ise çekinmeden olsunlar. Ben balıkesirde memleketimde oldum sağolsun doktorum dediği kadar varmış .

wmaraci
reklam

Kemalhakikat Kemalhakikat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ben ameliyat oldum fakat tekrar hastalık nüks etti. Artık en hassas olduğum şey yediğim gıdalar oldu bu hayatta çünkü doktorum yediklerinle direk bağlantılı demişti. Ameliyattan zaten korkuyorum üstüne tekrar etti... Sonunda bir tıp merkezi buldum bakırköyde avrupa cerrahi adı... İstersen araştır derim.

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Geçmiş olsun bende de var. Ankara da hastanede ameliyat olup kurtuluyormuş herkes

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Stres yapmayın > Kabız olmayın > Mutlaka hergün biyolojik zamanda wc ye gidin...
nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Şükür şuan iyiyim. Ameliyat sonrası birşeyim kalmadı. Mabadi emanet edecek doktor buldun mu iş tamamdır 🙂

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Stres yapmayın > Kabız olmayın > Mutlaka hergün biyolojik zamanda wc ye gidin...

Bir de hareket Hocam. Bu forumdakilerin neredeyse tümü ya meslekleri ya hobileri ya da ek gelirleri için çok uzun saatler bilgisayar başında oturuyor. Üstüne bir de kolaya kaçan gıdalar tüketilince, malumun ilanı.
68136 enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

nettebugun1 adlı üyeden alıntı

Bir de hareket Hocam. Bu forumdakilerin neredeyse tümü ya meslekleri ya hobileri ya da ek gelirleri için çok uzun saatler bilgisayar başında oturuyor. Üstüne bir de kolaya kaçan gıdalar tüketilince, malumun ilanı.

Kesinlikle haklısınız... Stres bu işin en önemli faktörü, Benimde başımdan geçti, ama aksine ben neredeyse tüm gün hareket halinde iken Hemoroid oldum. En çok stresli olduğum dönemlerde başıma geldi. Tabi düzensiz beslenmede cabası. Tuvaletiniz gelir, hadi sonra gideyim, hadi sıkayım tutayım derken, o her sıkma eylemi Rektal kasların aşırı kasılmasına ve damarların fonksiyonunun bozulmasına neden oluyor. Uzun süreli sıkmalarda ise dolaşım bozukluğu gelişiyor. Bu bir seferde olmuyor elbet, uzun yıllar içinde oluşuyor. Ama olunca cerrrahi müdahale kaçınılmaz olmuş oluyor. Zira yeterince rahatsızlık verici bir durum zaten. Yaz aylarında terleme artışları nedeniyle tamamen çekilmez bir durum oluyor. En iyi çözüm kestirin kurtulun... :)
nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
nettebugun1
enerjiveguc

Hocam benim görevlerde kumanya yemekten ve soğuk zeminde olmamdan kaynaklandı.

Posalı yiyecekler yok adam akıllı su yok vücut napsin 😊

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Neyse ki geçmişler olsun, ağrı nerede olursa can orada olur, mabadmış dişmiş önemli değil..

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Xdaapps adlı üyeden alıntı

nettebugun1
enerjiveguc

Hocam benim görevlerde kumanya yemekten ve soğuk zeminde olmamdan kaynaklandı.

Posalı yiyecekler yok adam akıllı su yok vücut napsin 😊

Katılıyorum, konuyu kısaca şöyle değerlendirin... Normalin dışında yaptığınız her davranış Hemoroid oluşumuna etkendir.
Sürekli katı, aşırı yağlı, sağlıksız gıda tüketimi de etkendir. Çünkü her tüketilen gıdanın bağırsaklarda bir sindirim süreci vardır. Siz bu ayarı bozarsanız elbet bir yerden etkisi ortaya çıkacaktır. Bunun sadece sıcak ortam, soğuk ortam, şartlar vs değil, bir sürü etkeni vardır. Süreç uzun vadeli. Her karşı reaksiyonda, anal sfinkterlerin kasılma şeklini ve sürecini değiştiriyorsunuz. Bu nedenle sfinkterler normalin dışında bir kasılma şeklini öğrenmiş oluyor. Süreç içerisinde beyin, bağırsakların her boşaltım için uyarı gönderdiğinde, yeni öğrendiği kasılma şekliyle kasılma kuvveti gönderiyor. Bu kasılma biçimi kişinin tuvaletini tutmasına etken iken, diğer yandan da Hemoroid oluşumuna sebep oluyor.

Biyolojik reaksiyonun önüne geçmeyin. Her kasılma, her uyarı bir sonraki oluşabilecek daha kötü tablonun belirtisidir...
68136

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al