wmaraci reklam

ABD yaptırımları gelirse alternatifiniz var mı?

42 Mesajlar 4.515 Okunma
wmaraci reklam

muhendis26 muhendis26 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek makina müh.
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 53 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
google play developer hesabim kazancli uygulamalarim var yaptirim gelirse uygulama ici kazanclari odemezler sanirim internetteki varligim 0 a iner
ama umurumda olmaz
Allah Türk ü Türkiye yi her turlu serefsiz ve serefsizlikten korusun.
Drozturk kankirmizi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
muhendis26 kenarda biraz param olsa aynen ben de pek sallamazdım ama durum 0'a yakın o yüzden kafa yoruyorum.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Eğer ambargo durumu olursa türk reklam verenler reklam da veremez parayı çekmeyi geçtim sitelerde yayınlanacak reklamlar bile olmaz..
vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Sn. nigne2011 kendinizi yıllarını iş hayatında geçirmiş ABD Devlet Başkanı'nın yerine koyunuz... 80 milyonluk bir pazar var. Bu pazarda Google, Facebook, Pepsi, Coca Cola, Ford, Burger King, Microsoft, Jeep ve daha envai çeşit marka satış yapıyor. Yani devlet başkanı olarak sizin kasanıza hatırı sayılır bir miktarda doğrudan veya dolaylı gelir bu pazar sayesinde oluyor. Bu pazarı, sırf tek kalem uğruna çöpe mi atmak istersiniz, yoksa göstermelik bir şeyler mi yaparsınız?..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
nettebugun1 orası öyle ama iran, rusya gibi ülkeler abd ambargosunda, oralarda bu firmalar olsa daha fazla kazanmaz mı? kazanır ama yaptırım uyguluyor. türkiyenin totalde çok bir payı olduğunu sanmıyorum, mesela çine yaptırım uygulandı abdli firmalar isyan etti, aynı şekilde bize ambargo uygulansa abdli firmaların umrunda bile olmaz çünkü payımız küçük kalıyor.
vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
nigne2011 SSCB'nin ardılı olan ve ABD'yi uluslararası ilişkiler içerisinde dengelemeyi başaran Rusya Federasyonu'na bariz bir ambargo uygulanmıyor. Ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti ile girişilen "ticaret savaşları" beklenenin daha alt seviyesinde kaldı ve kuvvetle muhtemeldir ki yumuşayabilir.

1) Türkiye, Rusya ve Çin ile eşdeğer tutulamaz; çünkü neo-liberal politikalar Türkiye'de geçerlidir. Diğer iki örnekte ise devletin ekonomiye ya doğrudan ya da ağırlıklı olarak müdahalesi bulunur. Aslında nüfusları dikkate alındığında bu durum olağan da karşılanabilir sanırım.
2) Dış ticarette %0.1 seviyesinin üstünde olan hemen her şey değerlidir. Nasıl ki biz Rusya'dan 100,000 fazla turist geldiğinde veya 1000 ton fazla domates sattığımızda memnun kalıyorsak, ABD'de bize ürün veya hizmet sattığında memnun kalır.
3) ABD'nin ithalatı çokta fazla küçümsenmemeli. Takdir ederseniz oradaki siyasi kültür lobiciliği barındırır ve lobicilik genelde üretim ve ticaret sektörleriyle ayakta kalır. Bu konuda şu link fikir verecektir: kaynak

Dediğiniz gibi Adsense ve dolayısıyla tüm Google hizmetleri Türkiye'ye karşı yaptırım uygulanmasında rol alabilir ve bu elbette güzel bir durum olmayacaktır. (Bu tür bir ihtimale inanmıyorum doğrusu) Yalnız toptan bir ambargo söz konusu değildir ve emin olunuz öyle bir şey de olamaz. "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" düsturuna en bağlı olan devlet, topyekun bir ambargoyu Türkiye'ye uygulamaz. Boeing, Ford, Facebook ve daha nicesi, feda edilirlerse sizce bu şirketlerin ve bu şirketlerin desteklediği lobilerin mevcut ABD devlet başkanına etkisi/tepkisi ne olur?..

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)
Saçmalık. Koskoca Google Türkiyeye hizmet vermeyi kesecek iyi güldüm :D Bugüne kadar hangi ülkeden bağlantısı koparttı?
faruk16

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
uonrl hizmet vermediği ülkeler; Kırım, Küba, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye.

Sizin dediğiniz gibi olur umarım, benim cahilliğim olur da ben de gülerim kendime ilerde. Olmasında rezil olmaya razıyım :)

https://support.google.com/adsense/answer/6167308?hl=tr

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Son bir şey daha yazıp gideceğim. Hazır aklımdayken yazayım. Arkadaşlar doğu akdeniz projesi var bilmem duydunuz mu inanılmaz doğal gaz rezervi var fakat biz bir halt alamıyoruz. Hakkımız olan geniş çaplı bir alan fakat bize verilen o alana kıyasla kibrit kutusu kadar bir yer. Kalanını yunanistan kore japonya rusya abd vs.. aliyor. Bizim hiç konuşmadığımız o yunanlara verilen adalarımız var ya. Onlar birer hazine aslında. Türkiyeyi sağlam bir proje ile krizden çikarmakla kalmaz zengin bir ülke haline getirir öyle bir hazine.

Fakat biz o adaları hiç konusmuyoruz. Siyasilerin umrunda degil. Yunan komutanlar yiyorsa gelin alin diyor yine umurlarda degil. Ancak s400 meselesi o kadar buyutuldu ki hayat memat meselesi haline geldi. Öncelikle biz bunlari alınca süpergüç falan olmayacagiz. Hatta inanın envanterde bekleyecek bunlar kullanilmayacak bile. Gelecekte bombalar silahlar konusmayacak teknoloji bilim konusacak. Dunya ulkeleri bir savasa girmeye cesaret edemez. Dikkat edin ne zaman 2 ülke savasacak gibi olsa hemen buyuk ulkeler araya giriyor is 1 2 haftaya cozuluyor.

Kimse böyle bir geriye gitme yipranma surecini yasamak istemez. Kaldi ki insanlar da istemez. Ortadogudaki olaylar tamamen taktiksel. Ortadogu halkinin cahilliginden kaynaklanan açığı büyük devletler proje için kullaniyorlar hepsi bu. Türkiye karasal bakimdan askeri olarak guclu bir ulkedir diyoruz ancak dibimizdeki 10dan fazla adayi alamiyoruz bu ne çelişki?

S400lere verilen önem kadar ülke sinirlarindaki adalara neden önem verilmedi? Neymis uzerinde ot bitmeyen çöp adalarmis yahu bu adalar hazine hazine adamlar 100 milyarlarca gelir getirecek dogal gaz kaynagindan bahsediyorlar. Adalari alip saglam global sirketlere kiralasak fena mi olur? Yooo yooo biz s400 de s400 diye tutturduk.

Hadi aldik diyelim s400lerin maliyeti ne kadar 2 milyar dolardan fazla bir miktar hadi atip tutalim 10k 15k diyelim. Bunlari aldiktan sonra ki gelecek yaptirimlarin bize yaratacagi zarar ne olacak? Uzun vadede en az 50 100 milyar dolar. Bu alacagimiz s400ler de envanterde duracak. Hani egitime bilime ulke ekonomisine istihdama vs.. katacagi bir sey de yok. Eksileri artilari yazinca proje sacmaliktan ibaret kaliyor.

Ha birde su sacmalik var abdden bir sey alamayiz neden cunku abdliler bunlari kontrol ediyor yarin savas ciksa tek tusla her seyi iptal ederler. Yahu bu ne sacmalik? Hadi dogru diyelim Rusya bizim dostumuz mu? Kara kasimiza gozumuze mi s400leri satiyorlar? Doguda terör orgütlerine yardim eden Rusya değil mi? Ypg ve pkk teror orgutu degildir diyen de bunlar degil mi? Bunlara kosulsuz nasil guveniliyor? Kaldi ki s500 cikacak teknoloji surekli yenileniyor. Bunun bir sonu yok. Hadi aldik diyelim 50 sene savas cikmadi teknoloji eskidi ee biz bu yükü bosuna mi almis olduk?

Abdyi su durumda karsimiza almaya deger mi? Amerikanci olup olmamak degil mesele ben de antiamerikanciyim fakat ulke meselelerinde ocuyum bucuyumla hareket edilirse dis politika harap olur.

Kısaca bomboş bir mesele. Ne yapilmaya calisiliyor zerre kadar anlamiyorum. Geçmişteki referanslarina bakarsan yuku yine halkin sirtina yukleyecekler.

Hadi selametle
Arestr FurkanCanoz vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
Aslında normalde olması gereken böyle bir yaptırımda.
Kendi arama motorunu, kendi reklam ağını kurmak olur.

Fakat burası Türkiye. böyle bir şeyi başaramayız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al