wmaraci reklam

WMARACI Wordpress Tema Dayanışması!

132 Mesajlar 19.954 Okunma
smmexpress

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
kodlama bilgim yok fakat güzel düşünce başarılar

www.gezelim.me
wmaraci
reklam

aliuzun12 aliuzun12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Mobil anlamda bir şey düşünülüyorsa, UI/UX hazırlayabilir, çizimini yapabilirim

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

teknomaniablog adlı üyeden alıntı

aynı etkinliği blogspot için yapacak mısınız?

Henüz blogspot için bir düşüncemiz yok.

ciplakyazar adlı üyeden alıntı

Ortaya nasıl bir şey çıkacak heyecanla bekliyorum.
Takipteyim.

Bizde çok heyecanlıyız (:

SeoBoss adlı üyeden alıntı

Hayırlı olmasını diliyorum, tema yapım sürecinde görsellik bakımından tema'nın en iyi noktaya gelebilmesini sağlamak açısından kendi çapımda net önerilerde ve dürüst eleştirilerde bulunabilirim.

Çok teşekkür ederiz. Arayüz tamamlandığında zaten paylaşımı yapılacak.

FurkanY adlı üyeden alıntı

Güzel bir şey çıkar umarım. Beklemedeyiz :)

Eminim güzel birşey çıkacaktır (:

ÇokAsi adlı üyeden alıntı

tema bitince buradan mı yayınlanacak? En azından aynı forum genel bildirim kısmından bitince temayı tanıtacak bir bildirim atmanızı bekleriz.
Öneri olarakta temalara 5. arayüz olarak wikipedia arayüzü eklemelisiniz. Bence bilgi konulu site açmak isteyenlere oldukça faydalı olabilir.

Elbette bildirim gönderilecek. Önerin için teşekkür ederiz.

volbiex adlı üyeden alıntı

ilk wordpress temamı yaptığım zamanlar aklıma geldi. :)

http://www.arakli.bel.tr adresindeki arayüz ve kodlama bana aittir. Görsel arayüz, düzgün ve stabil bir kodlama anlamında yardımcı olabilirim.

bazı arkadaşlar js, fontawesome gibi modifikasyonlar kullanılmasın demiş. Bende bu arkadaşlara katılıyorum. Çünkü, her zaman için sitenin hızlı olması çok önemli diyoruz. Bence kaliteli olmasındaki en önemli etkenlerden biri diye düşünüyorum.

Teşekkür ederiz, tüm önerileri dikkate almaya çalışıyoruz.

duzur85 adlı üyeden alıntı

kodlama bilgim yok fakat güzel düşünce başarılar

Teşekkür ederiz.

aliuzun12 adlı üyeden alıntı

Mobil anlamda bir şey düşünülüyorsa, UI/UX hazırlayabilir, çizimini yapabilirim

Evet düşünüyoruz, konu ile alakalı mesaj göndericem size. Teşekkür ederiz.

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
Haber kategorisinde sağlam bir tema çıkarsa piyasadaki çoğu bozuk tema belki kendini düzeltir

Gazianteptutku.com
wmaraci
wmaraci

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

mceber adlı üyeden alıntı

Haber kategorisinde sağlam bir tema çıkarsa piyasadaki çoğu bozuk tema belki kendini düzeltir

Hedefimiz o yönde, en iyisini yapmaya gayret edeceğiz.

gamehousse gamehousse WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mobil Ödeme Bozdurma
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bende katılabilirim, bir kaç amatör wordpress kurulum yaptım, en azından temel kısımlarda faydam olabilir

Ssilistre Ssilistre Hayatı Sevin ! Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 39 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Az bir tecrübem olsada php , wordpress , arayüz kısmında yardımcı olabilirim. Sevgiler.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Olaya optimizasyon yönünden bakınca zorunlu olarak header'a eklenen Jquery ve ayrıca eklenen font-awesome kütüphanesi temayı yavaş yapmaz ama ağırlaşmasını sağlıyor. En önemlisi ise Google'ın odaklanmamızı önerdiği "first paint" gibi değerlerin ciddi oranda gecikmesine sebep oluyor. Bir sebebi daha ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğunun mobil olacağını varsayarsak, bu kütüphaneler olmadığında direk olarak mobilde hızlı açılan tema olmasını sağlayabilir. AMP zorunluluktan çıkar.

Font-awesome yönünden bahsetmek gerekir ise, tema kullanıcısı genellikle font-awesome'un 5-6kb 'lık bir kısmını kullanıyor. Ama çoğunlukla 75kb'lık font-awesome kütüphanesi kullanılmasa bile çağırılıyor istek olarak.

Son olarak ise günümüzde modern tasarımlarım tercihlerinde sadeliğe doğru bir geçiş var. Biraz sade ve biraz göze hoş gelen bir tame okunabilirliği ciddi oranda artırıyor.

Önce içerik, sonra resimler, sonra diğer şeyler sıraya konulabiliyor yüklemede. Ayrıca CSS yüklemesinde öncelikli tanımlar önce yüklenebiliyor. Ayrıca mobil için ayrı kütüphaneler çağırılabiliyor, gereksiz şeyler deaktif edilebiliyor. Tüm bunların yanında FontAwesome'den seçilen ikonlar ayrıca paketlenip kullanılabiliyor. Dediklerinizin hepsi geçersiz.

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Valla haber teması yaparsanız ve beğenirsem sizden alırım neden yabancıya gitsin ki :)
mceber

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
PHPacemisi Merhaba,

Sanırım söylemek istediğimi tam ifade edememiş olabilirim. Bu dedikleriniz yapılamaz diye bir ifade belirtmedim. İnternet sitesi konusunda mümkün olmayan pek bir şey yok zaten. Her şey yapılabilir. Ama burada konu özel bir script değil WordPress. En basit örnekle, bir satır kod ile uğraşmadan Cloudflare Rocket loader'i aktif ettiğinizde jquery.js dahil tüm javascriptler ve inline js kodları en sona atılıyor. Üstelik siteyi hiç bozmadan. Veya yine bir satır kod ile uğraşmadan Critical CSS özelliklerinden faydalanarak font-awesome yükünden de kurtulabilmek mümkün. Ama konumuz bu değil.

Çoğu WordPress temasında tam olarak sizin söylediklerinizin uygulanmadığını, hatta eklentiler de işin içine girince birden fazla (ortalama 200kb'lık) font-awesome yükünün oluştuğunu, jquery'nin genellikle inline kodlar sebebiyle header alanında çağırıldığını bunun da sayfa yüklenmesini geciktirdiğini belirttim.

Bu sebeple font-awesome ve jquery olmadan daha başarılı olabileceğini söyledim. Tıpkı Dünyanın en çok satanlarından ve en profesyonel temalarından olan GeneratePress'i örnek göstermem gibi. Bu kütüphaneler kullanılacaksa bile gerektiğinde çağırılması gerektiğini anlattım. (Açılır-kapanır menüler gibi...). Ya da bu kütüphaneleri zorunlu olarak çağıran eklentileri kullanıcı yükleyeceği için sadece isteyenlerin sitelerinde bu kütüphanelerin çağırılması daha iyi olabilir.

Bir başka örnek ise WordPress'in default temaları. Bu kütüphaneler olmadığında da temanın güzel görünebileceğini düşünüyorum.
https://themes.getmotopress.com/2019/
Bildiğiniz gibi WordPress temaları en boş haliyle geliyor. Görülebilecek en sade örnekler bunlar.

Umarım şu an daha iyi anlatabilmişimdir. Machine 'nin belirttiği gibi svg kullanımı çok daha iyi olabilir en basitinden. Font-awesome kütüphanesinden seçilen paketlerin kullanılamayacağını da söylemedim.

Bir başka örnek: Native sistem fontları da eklenebilir temaya ve tabiki isteyen kullanıcı istediği Google fontlarını panelden seçebilir. Tüm tarayıcılarda standart olarak gözüken çok güzel sistem fontları mevcut.

Benimkisi sadece temayı kullanacak olan, yeni başlamış webmasterlara kolaylık sunması adına performans bazlı ufak bir öneriydi. Konu öneri ve gönüllü katılımcıları çekmek amacıyla açıldığı için amacından saptırmamak adına bu konuyu kapatmak isterim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al