wmaraci reklam
lidertakipci

WMARACI Wordpress Tema Dayanışması!

132 Mesajlar 19.159 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Bana çizilmiş arayüzü verin HTML-CSS'e aktarıyım :)
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
reklam

fortehk fortehk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek satış
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 75 / 118
  • Ticaret 0, (%0)
Hepside ihtiyaç olan kategoriler. Umarım başarılı bir sonuç ortaya çıkar.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

TolgaYilmaz TolgaYilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 909
  • Beğeniler 394 / 399
  • Ticaret 3, (%100)

gamehousse adlı üyeden alıntı

Bende katılabilirim, bir kaç amatör wordpress kurulum yaptım, en azından temel kısımlarda faydam olabilir

Teşekkür ederiz, ihtiyaç halinde iletişime geçeceğim.

Ssilistre adlı üyeden alıntı

Az bir tecrübem olsada php , wordpress , arayüz kısmında yardımcı olabilirim. Sevgiler.

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Valla haber teması yaparsanız ve beğenirsem sizden alırım neden yabancıya gitsin ki :)

SAtmayı düşünmüyoruz ücretsiz dağıtılacak (:

emreyavsan adlı üyeden alıntı

Bana çizilmiş arayüzü verin HTML-CSS'e aktarıyım :)

fortehk adlı üyeden alıntı

Hepside ihtiyaç olan kategoriler. Umarım başarılı bir sonuç ortaya çıkar.

Temennimiz ve düşüncemiz bu yönde.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel düşünülmüş, katkıda bulunacak arkadaşlara teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

sobeajans sobeajans WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya Reklamcılığı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 250 / 46
  • Ticaret 19, (%95)
En kısa zamanda konuya dahil olacağız...

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Kesinlikle yıllardır beklediğim şeylerden birisi. Şöyle ustaların elinden geçmiş bir proje çok güzel olacaktır. Profesyonel bir katkım olamasa da elimden gelen her şeyi yaparım inşallah. Testler, fikirler, optimizasyon önerileri konusunda katkım olabileceğini düşünüyorum biiznillah.

Edit: Beklentim performans konusunda hızlı, kaynak tüketimi- sorgu sayısı az, şişirilmemiş, SEO uyumlu ve bütün siteleri tabiri caizse pişti yapmayacak şekilde özelleştirilebilirlik. Performans konusunda takıntılıyım. Bilgim yettiğince testler yapıp yardımcı olurum inşallah
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

owuzan owuzan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 82 / 59
  • Ticaret 4, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

PHPacemisi Merhaba,

Sanırım söylemek istediğimi tam ifade edememiş olabilirim. Bu dedikleriniz yapılamaz diye bir ifade belirtmedim. İnternet sitesi konusunda mümkün olmayan pek bir şey yok zaten. Her şey yapılabilir. Ama burada konu özel bir script değil WordPress. En basit örnekle, bir satır kod ile uğraşmadan Cloudflare Rocket loader'i aktif ettiğinizde jquery.js dahil tüm javascriptler ve inline js kodları en sona atılıyor. Üstelik siteyi hiç bozmadan. Veya yine bir satır kod ile uğraşmadan Critical CSS özelliklerinden faydalanarak font-awesome yükünden de kurtulabilmek mümkün. Ama konumuz bu değil.

Çoğu WordPress temasında tam olarak sizin söylediklerinizin uygulanmadığını, hatta eklentiler de işin içine girince birden fazla (ortalama 200kb'lık) font-awesome yükünün oluştuğunu, jquery'nin genellikle inline kodlar sebebiyle header alanında çağırıldığını bunun da sayfa yüklenmesini geciktirdiğini belirttim.

Bu sebeple font-awesome ve jquery olmadan daha başarılı olabileceğini söyledim. Tıpkı Dünyanın en çok satanlarından ve en profesyonel temalarından olan GeneratePress'i örnek göstermem gibi. Bu kütüphaneler kullanılacaksa bile gerektiğinde çağırılması gerektiğini anlattım. (Açılır-kapanır menüler gibi...). Ya da bu kütüphaneleri zorunlu olarak çağıran eklentileri kullanıcı yükleyeceği için sadece isteyenlerin sitelerinde bu kütüphanelerin çağırılması daha iyi olabilir.

Bir başka örnek ise WordPress'in default temaları. Bu kütüphaneler olmadığında da temanın güzel görünebileceğini düşünüyorum.
https://themes.getmotopress.com/2019/
Bildiğiniz gibi WordPress temaları en boş haliyle geliyor. Görülebilecek en sade örnekler bunlar.

Umarım şu an daha iyi anlatabilmişimdir. Machine 'nin belirttiği gibi svg kullanımı çok daha iyi olabilir en basitinden. Font-awesome kütüphanesinden seçilen paketlerin kullanılamayacağını da söylemedim.

Bir başka örnek: Native sistem fontları da eklenebilir temaya ve tabiki isteyen kullanıcı istediği Google fontlarını panelden seçebilir. Tüm tarayıcılarda standart olarak gözüken çok güzel sistem fontları mevcut.

Benimkisi sadece temayı kullanacak olan, yeni başlamış webmasterlara kolaylık sunması adına performans bazlı ufak bir öneriydi. Konu öneri ve gönüllü katılımcıları çekmek amacıyla açıldığı için amacından saptırmamak adına bu konuyu kapatmak isterim.

Merhaba, WordPress kendi panelinde zaten jQuery kullanıyor. O yüzden dediğiniz gibi header kısmına eklemeye gerek yok. Zaten WordPress tema yapmasını iyi bilen biri dosyaları o şekilde çağırmaz. Dosyaları eklemek için özel fonksiyonlar var. Bu fonksiyonlar sayesinde dosyalar sıkıştırılıp da ekleniyor. Dediğiniz gibi diğer eklentilerin de jQuery kullandığını düşünelim. Ancak 2 tane jQuery dosyası olmayacaktır. Çünkü o eklenti de bu fonksiyon ile WordPress'in içinden dahil edildiğinde aynı fonksiyon 10 kere bile çağırılsa sadece 1 kez çağırılmış gibi çalışacaktır. Ancak bu dediğim jQuery için geçerli. FontAwesome için değil.

Kişisel Yazılım Blogu: https://oguzhan.dev/

ACelikaL ACelikaL I LOVE YOU PHP! Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gazeteci,Yazar,PHP Geliştirici
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 299
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 6, (%100)
Bence yapılan tasarımlar makul fiyata satılmalı ve lösev şehit aileleri gibi yerlere bu mevlalar bağışlanmalı..

kaptanrs kaptanrs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 26 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
blog teması olmasından yanayım :) Tema paneli olması ve herşeyin tek bir panelden kontrol edilmesi önemli bence ve adsense uyumluluğu evrensel bir temaya dönüştürür. Ayrıca backlink açısından wmaracının linkinin de gömülmesinde bir sakınca görmüyoruorumm :D ayrıca yorum bırakan herkesin site linkleri de backlin olarak eklenebilir :) Tabi bu bir fikir

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

PHPacemisi Merhaba,

Sanırım söylemek istediğimi tam ifade edememiş olabilirim. Bu dedikleriniz yapılamaz diye bir ifade belirtmedim. İnternet sitesi konusunda mümkün olmayan pek bir şey yok zaten. Her şey yapılabilir. Ama burada konu özel bir script değil WordPress. En basit örnekle, bir satır kod ile uğraşmadan Cloudflare Rocket loader'i aktif ettiğinizde jquery.js dahil tüm javascriptler ve inline js kodları en sona atılıyor. Üstelik siteyi hiç bozmadan. Veya yine bir satır kod ile uğraşmadan Critical CSS özelliklerinden faydalanarak font-awesome yükünden de kurtulabilmek mümkün. Ama konumuz bu değil.

Çoğu WordPress temasında tam olarak sizin söylediklerinizin uygulanmadığını, hatta eklentiler de işin içine girince birden fazla (ortalama 200kb'lık) font-awesome yükünün oluştuğunu, jquery'nin genellikle inline kodlar sebebiyle header alanında çağırıldığını bunun da sayfa yüklenmesini geciktirdiğini belirttim.

Bu sebeple font-awesome ve jquery olmadan daha başarılı olabileceğini söyledim. Tıpkı Dünyanın en çok satanlarından ve en profesyonel temalarından olan GeneratePress'i örnek göstermem gibi. Bu kütüphaneler kullanılacaksa bile gerektiğinde çağırılması gerektiğini anlattım. (Açılır-kapanır menüler gibi...). Ya da bu kütüphaneleri zorunlu olarak çağıran eklentileri kullanıcı yükleyeceği için sadece isteyenlerin sitelerinde bu kütüphanelerin çağırılması daha iyi olabilir.

Bir başka örnek ise WordPress'in default temaları. Bu kütüphaneler olmadığında da temanın güzel görünebileceğini düşünüyorum.
https://themes.getmotopress.com/2019/
Bildiğiniz gibi WordPress temaları en boş haliyle geliyor. Görülebilecek en sade örnekler bunlar.

Umarım şu an daha iyi anlatabilmişimdir. Machine 'nin belirttiği gibi svg kullanımı çok daha iyi olabilir en basitinden. Font-awesome kütüphanesinden seçilen paketlerin kullanılamayacağını da söylemedim.

Bir başka örnek: Native sistem fontları da eklenebilir temaya ve tabiki isteyen kullanıcı istediği Google fontlarını panelden seçebilir. Tüm tarayıcılarda standart olarak gözüken çok güzel sistem fontları mevcut.

Benimkisi sadece temayı kullanacak olan, yeni başlamış webmasterlara kolaylık sunması adına performans bazlı ufak bir öneriydi. Konu öneri ve gönüllü katılımcıları çekmek amacıyla açıldığı için amacından saptırmamak adına bu konuyu kapatmak isterim.

E o zaman yapılsın. Yapılabilecek herşey yapılsın, hiçbirşey kaldırılmasın. Süslü olsun, güzel olsun, renkli olsun, son trendlere uysun. Performans için her köşesinden biraz kırpınca tema kalmayacak ortada :) JQuery ile FontAwesome yarım saniye bile etkilemez merak etme.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al