wmaraci reklam

Godaddy domain süresi uzatma

19 Mesajlar 1.360 Okunma
wmaraci reklam

prognostic prognostic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar arkadaşlar.Godaddy den aldığım domain süresi bitmek üzere 2 ay sonra falan.Simdi bunu 1 sene daha uzatmanın fiyatı nedir? Bir de şuan uzatabilir miyim,illa son günleri mı beklemem gerek? Ayrica bir indirim kodu falan oluyor mu bunda,daha uyguna gelebilir mi? Yardımcı olabilen olursa çok sevinirim,şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
bende aynı sorunu yaşıyorum godaddy yenileme ücretleri çok yüksek şuanda yenileyebilirsiniz bir zamanı yok ama transfer ile alternatif firmalar bulabilirsiniz daha uygun fiyata bende araştırma içerisindeyim.

ali159 ali159 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 95 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
İstediğiniz zaman uzatabilirsiniz. Yani sürenin sonunu beklemenize gerek yok ki zaten beklememelisiniz. Süre biterse normal fiyatın çok çok üstünde yenileme ücretleri çıkar.
İkinci sorunuza gelirsek ücreti standart ücreti ne ise odur. Yani normalde .com'u (ya da uzantınız ne ise onu) kaça satıyorsa aynı fiyattan uzatır. Şu anda normal alım ücreti 80₺ görünüyor.
Son sorunuz ise indirim kodları ilk alıma özel oluyor. Yani bir kez daha kullanmazsınız. (tabii mevcut müşterilere özel bir indirim kodu çıkarmazlarsa.)

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Domaini Godaddy'den başka bir firmaya taşırsanız eğer daha uygun fiyata yenileyebilirsiniz. İllaki Godaddy'de kalmak istiyorsanız eğer, yine domaini transfer ediyormuş gibi işlemlere başlayın. İşlemler sırasında Godaddy size %20 gibi bir indirim teklif edebiliyor onu kabul ederseniz daha uygun fiyata yenilersiniz.

Eğer böyle bir teklif sunmaz ise transfer işlemini iptal edersiniz zaten. Benim tavsiyem fiyatları uygun olan farklı bir firmaya transfer etmeniz yönünde.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Domaini Godaddy'den başka bir firmaya taşırsanız eğer daha uygun fiyata yenileyebilirsiniz. İllaki Godaddy'de kalmak istiyorsanız eğer, yine domaini transfer ediyormuş gibi işlemlere başlayın. İşlemler sırasında Godaddy size %20 gibi bir indirim teklif edebiliyor onu kabul ederseniz daha uygun fiyata yenilersiniz.

Eğer böyle bir teklif sunmaz ise transfer işlemini iptal edersiniz zaten. Benim tavsiyem fiyatları uygun olan farklı bir firmaya transfer etmeniz yönünde.

Anladım hocam peki başka hangi firmaya gecebilirim? Onerdirdiğiniz var mı? Bir de bir sorun olur mu nasıl yapılıyor ayrıntılı bilgi verebileceginiz bir yer var mı?

• Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Sedat adlı üyeden alıntı

bende aynı sorunu yaşıyorum godaddy yenileme ücretleri çok yüksek şuanda yenileyebilirsiniz bir zamanı yok ama transfer ile alternatif firmalar bulabilirsiniz daha uygun fiyata bende araştırma içerisindeyim.

Hocam eğer bulursanız bana da haber verirseniz çok sevinirim

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
bulabilirsem buradan sizide etiketleyerek paylaşırım. Fakat şuan her firmada domain fiyatları uçmuş çok pahalı dolar olmasından kaynaklı

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Örneğin turhost'da transfer etme ücreti 60 lira görünüyor ortalama vergilerle birlikte. Veridyen'de ise 56 lira görünüyor sanırım KDV hariç olabilir. Muhtemelen en ucuzu Netinternet.com, KDV dahil 56 lira görünüyor.

Zaten domain transfer ücretlerini 20-30 liraya bulamazsınız. Bulursunuz bulmasına ama o bulacağınız fiyatlar hosting paketi vs. satın alırsanız geçerli olur.

Transfer işlemi oldukça basittir.

• Transfer edeceğiniz siteye girip domaini yazarak transfer et butonuna tıklayacaksınız.

• Godaddy yönetim panelinden transfer kısmına gireceksiniz ve domaini transfer etmek için işlem başatacaksınız.

• Bu süre içerisinde domaininizi transfer edilemez şeklinde kilitlediyseniz, Godaddy'den o kilidi kaldırmanız gerekir.

• Bir süre sonra Godaddy mail adresinize domaininiz için transfer kodu gönderecek.

• Bu transfer kodunu kimseyle paylaşmayın. Kodu domaini taşıyacağınız firmaya yazacaksınız. Sonrasında ödemeyi vs. yapacaksınız..

• En son Godaddy yönetim panelinden transfer sayfasına girdiğinizde, transfer işleminiz orada görünecek. Direk onaylayabilirsiniz.

Bu kadar.

• Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 4 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

Örneğin turhost'da transfer etme ücreti 60 lira görünüyor ortalama vergilerle birlikte. Veridyen'de ise 56 lira görünüyor sanırım KDV hariç olabilir. Muhtemelen en ucuzu Netinternet.com, KDV dahil 56 lira görünüyor.

Zaten domain transfer ücretlerini 20-30 liraya bulamazsınız. Bulursunuz bulmasına ama o bulacağınız fiyatlar hosting paketi vs. satın alırsanız geçerli olur.

• Transfer edeceğiniz siteye girip domaini yazarak transfer et butonuna tıklayacaksınız.

• Godaddy yönetim panelinden transfer kısmına gireceksiniz ve domaini transfer etmek için işlem başatacaksınız.

• Bu süre içerisinde domaininizi transfer edilemez şeklinde kilitlediyseniz, Godaddy'den o kilidi kaldırmanız gerekir.

• Bir süre sonra Godaddy mail adresinize domaininiz için transfer kodu gönderecek.

• Bu transfer kodunu kimseyle paylaşmayın. Kodu domaini taşıyacağınız firmaya yazacaksınız. Sonrasında ödemeyi vs. yapacaksınız..

• En son Godaddy yönetim panelinden transfer sayfasına girdiğinizde, transfer işleminiz orada görünecek. Direk onaylayabilirsiniz.

Bu kadar.

Anladım hocam tesekkurler.Peki o netinternetten falan yapsam ilerde bana problem oluşturur mu? Yani atıyorum sadece domain ama godaddy nin sagladigi bir şeyi saglamama olasılığı falan var mı?

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)

[*]Transfer edeceğiniz siteye girip domaini yazarak transfer et butonuna tıklayacaksınız.
    [*]Godaddy yönetim panelinden transfer kısmına gireceksiniz ve domaini transfer etmek için işlem başatacaksınız.
    [*]Bu süre içerisinde domaininizi transfer edilemez şeklinde kilitlediyseniz, Godaddy'den o kilidi kaldırmanız gerekir.
    [*]Bir süre sonra Godaddy mail adresinize domaininiz için transfer kodu gönderecek.
    [*]Bu transfer kodunu kimseyle paylaşmayın. Kodu domaini taşıyacağınız firmaya yazacaksınız. Sonrasında ödemeyi vs. yapacaksınız..
    [*]En son Godaddy yönetim panelinden transfer sayfasına girdiğinizde, transfer işleminiz orada görünecek. Direk onaylayabilirsiniz.

Bu kadar.

Sağ olasın abi, güzel bir kaynak olmuş :)
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al