wmaraci reklam

Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?

34 Mesajlar 3.454 Okunma
smmexpress

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Yabancı sitelere geçin tıklama oranım en berbat durumdayken %5 altına inmiyor normalde %8-10 arası 300 500 hite ortalama 70-100 TL arası bırakıyor.

Allah bereketini versin Sağlıklı harcamalar hocam :)

wmaraci
reklam

• Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)

xsafa adlı üyeden alıntı

Geçinmek mi ? almayayım öğrenciyim.

Bize dokunuyor malûm alışmadık gövdede ceket durmuyor :D
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

Cero Cero Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Azı bulamayan çoğu hiç bulamazmış..Düşük ücretle makale yazarlığı yapıyorum ayırca blog sitem var yavaş yavaş arttırıyorum hitlerimi kazançlarımı.Makale üzerine inşallah ofis kuracagım yakın zamanda.Ayrıca organik hit işine de girdim.Böyle böyle kazanç saglıyorum.Düzenli işim ve kendi işim olarak baglandım bu işlere.O yüzden ofis kurup daha da ilerletmek istiyorum işimi.Umarım daha da artar.
Arestr Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Bize dokunuyor malûm alışmadık gövdede ceket durmuyor :D

Allah bereketini versin Sağlıklı harcamalar hocam :)

Dostlar ben de öğrenciyim :) yaşlarımız yakın iş sizde bitiyor biraz araştırın yeni şeyler deneyin bunun için para gerekmiyor araştırma yapmak için internet bağlantısı yeterli ben bu işe 900TLlik bir telefonla başladım şu an altımda 30klık dizdiğim pc'im var. Öğrencinin kaderi değil yani bu. Çevremdeki öğrencilerin %90nı aç geziyor çünkü bir şey yapmak için çabalamıyorlar(sizi tenzih ediyorum tabii demek istediğimi anlamışsınızdır)

Bu zamanda girişimci olursanız sürekli yeni şeyler denerseniz elbet biri tutacaktır. Arkadaşlar bir müddet sonra kaybetmekten zevk alır hale geleceksiniz çünkü her kaybedişinizde doğru şıkka bir adım daha yaklaşıyorsunuz tecrübe konuşuyor.

En önemli nokta şu asla pes etmemek gerekiyor. Öyle anlar geldi ki ben boşa mı kürek çekiyorum hislerini her dakika yaşamaya başladım ancak bir müddet sonra bu düşüncelerden sonsuza kadar kurtuldum kurtulmak zorundaydım. Bir işe giriyorsanız kaybetmeyi göze alarak giriyorsunuzdur zaten. Bunu sürekli kendinize hatırlatıp can sıkmanın gereksizliğine lüzum yok. Velhasıl öğrencidir aç gezmek zorundadır ya da öğrencidir cebinde 5 kuruş yoktur argümanlarını çürütmek sizin elinizde :)

Bir arkadaşım vardı çocukluk arkadaşım hatta tembel herifin tekiydi ben buna senelerce bir şeyler öğretmeye falan çalıştım tek vasfı iyi bir ünide okumasıydı fakat üniler 21.yy da bir halta yaramıyor artık neyse bu kişiyle arkadaşlığımız geçen aylarda bitti sebebi de kendini uyanık sanıp arkamdan iş çevirerek benim sektörümde beni taklit ederek 1e1 benden içerik vs.. çekmesiydi. Böyle de olmayın aman diyeyim :) size bir şeyler öğreten öğretmeye hevesli insanlar varsa onlara hak ettikleri değeri verin. Ben bu yüzden kimseye yardımcı olmuyorum artık 10-12 senelik arkadaşımdan kazık yedim forumdaki bir üye neden kazık atmasın :) bu son paragraf sürekli tavsiye veriyorsun neden detaya girmiyorsun diyenlere(düşünenlere) yönelik

Edit: Bu benim mesleğim değil bu arada benim 5 ten fazla şu an gelir elde edebildiğim işim ve ayrıca uzman olmak kendimi geliştirdiğim bir alan var(Yapay zeka-Robotik) Tavsiyem boş zamanınız olmasın sürekli bir hobiyle işle o zamanı doldurun. Bir müddet sonra bu hobiler size güzel gelirler getirecektir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Backlinkcigeldi Kesinlikle haklısın hocam pes etmemek mühim ve daima üstüne koyarak devam etmek, hatalardan ders almak önemli olan. Ama söylediğim kadarını yapabiliyormuyum aşikar :D

Saffet Saffet Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 966
  • Beğeniler 198 / 326
  • Ticaret 0, (%0)
aylık gelir 0 tl

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi Kesinlikle haklısın hocam pes etmemek mühim ve daima üstüne koyarak devam etmek, hatalardan ders almak önemli olan. Ama söylediğim kadarını yapabiliyormuyum aşikar :D

Nasıl bir hayat yaşamak istiyorsun buna karar ver ve sonra gerekeni yap bu kadar basit :) Günde 1 tabak makarnaya tav mı olacaksın yoksa eti sütü etksik olmayan cebinde her zaman parası olan birisi mi?

Ha ufak bir parantez açayım para benim için bir araç asla bir amaç olmadı. Amaçlar aracı getirir lakin araç amacı getiremez bunu da asla unutmayın. Amacınız para kazanmak olmasın amacınız size bir şey katacak bir x y z ögesi olsun neyse artık o ögede istediğiniz hedefe ulaştıgınızda araç kendiliğinden gelecek zaten

Bir konuşmacıysanız eh işte bir şeyler kazanırsınız
İyi bir konuşmacıysanız iyi paralar kazanırsınız

bir mühendisseniz eh işte bir şeyler kazanırsınız
iyi bir mühendisseniz iyi paralar kazanırsınız

gibi gibi... Hangi sıfatlara sahip oldugunuz mühim değil önemli olanlar bu sıfatları ne kadar doldurabiliyorsunuz ve hak ediyorsunuz mevzu bu.

Düşmekten korkmayın kalktığınızda daha güçlü olursunuz aşınan deride nasırlı bölgenin daha güçlü olması gibi asıl düşmemekten korkun :) Zorluk görmemiş ve bunlarla başa çıkamamış insanlar hayatta bir halt yapamazlar belki şansları yaver gider zengin olurlar lakin dünyaya bir imza atamazlar dünya tarihinde ölmüş gitmiş 100 milyardan fazla insanın arasına kazınırlar.

Neyse neyse uzar gider bu konu. Sadece şunu bilin yeterli en dibi gördüğümde en yükseği görmeye olan inancım 100000000 kat daha arttı. Dibi görmüş insanlar düşmekten korkmaz. Zorluklar asıl bu insanlardan korkmalı :)

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Backlinkcigeldi Ahmet Şerif İzgören Cosplay gibisin hocam :D Ömrün sağlıklı ve huzurlu olsun :)

DeepX DeepX PM ile ulaşın Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 218 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Backlinkcigeldi xsafa Kreatorn Bende bunun üzerine bir şey ekleyeyim,

2015 yılında youtube üzerinden bir kanal kurdum ve henüz 8. Sınıftaydım yani 14 yaşındaydım.
6 ay boyunca Youtube üzerinden Winodows Movie Maker ile videolar düzenliyordum tabi o zamanlar youtube'ta bu kadar geniş bir kitle yoktu benim videoları bile günde 1000-2000 kişi izliyordu.

Henüz 14 yaşımdayım ve AdSense ile yavaş yavaş para kazanıyordum. Çok gururlanmıştım,
bir ay boyunca videolarımı büyük bir kesim izledi ve o ay yaklaşık 400 TL kazandım.

8 ayın sonunda AdSense hesabımda 900 TL birikmişti bunu aileme söyleyince kendi başıma bir şey yaptığım için benimle gurur duyacaklarını düşünüyordum. Para abimin hesabına yattığında ilk babama söyledim ve neden bu işlerle uğraştığımı sorguladı ve bir daha bu tür şeylerle ilgilenmememi istedi.

O gün bilgisayarım ve telefonum elimden alınmıştı. Ayrıca Youtube kanalımda abim tarafından silindi.

Aradan 5-6 ay geçmeden videolardan gelen parayla bir grundig marka bilgisayar aldım, bu sefer babamın dediğini yaptım youtube ile ilgilenmeyi bıraktım ve kendime bir site kurdum. - hala ilgilendiğim ilk sitem-

Sonrasında bu siteden de para kazanmaya başladım, yaşım 16, 2 aylık gelirim 1400 TL.

Babam bu işlerle ilgilenmeme artık bir şey demiyordu. ( haberler sağolsun, bilgisayarla ilgilenenlerin A++ meslek bulma ihtimali daha yüksekmiş.)

Bu yaşıma kadar 50 tane site ile uğraştım 39 tanesinde başarısız oldum şimdilik elimde 11 sitem var ve bunlardan 2 aylık gelirim 7-8k yı buluyor.

Bunlarla birlikte kodlamada (özellikle C ve C#) kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Demek istediğim öğrenci olmanız bir şeyi değiştiremezsiniz olmamalı. Ülkemizde böyle bir algı olabilir ama bu size bağlı.

Ayrıca Fen lisesinde okuyorum - okuyordum- ve tescilli okul sonuncusuydum ama bu çalışmadığım içindi.

Geçen sınava girdim ve hiçbir şey yapamadım, yolumuza bakmaya çalışacağız.

Umarım ön yargılarımızdan ülkece kurtuluruz.
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al