freelance iş ilanları

GPL Lisans Hakkında

12 Mesajlar 1.790 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Bu konuda düşünceleriniz nedir? Çoğu kişi ön yargılı davranıyor. Faturalı şekilde gpl lisanslı ürün almak mümkün. Etik ya da ahlâkı açıdan yanlış elbette fakat mağlum dolar kuru bizi artık komple gpl lisans kullanmaya itiyor
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
eğer paranız yetmiyosa, ücretsiz tema alıp sayfa yapıcılarla işinizi halledecek tema yapabilirsiniz.
sworks webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Eğer temalardan bahsediyorsanız tema almanın yarısı zaten destek ve güncelleme satın almaktır. Örneğin 50$'lık bir temayı geliştiricisi, desteksiz satacaksa zaten 10 dolara satabilir her türlü sürümden kazanır. Ama işte destek ve güncelleme para ediyor asıl.

Sadece bizim ülkede geçerli bir algı var. "Tema ücretliyse daha iyidir, Google daha çok sever sitemi." Tabi konu sahibi arkadaş için söylemiyorum genel olarak belirtmek istedim.

Böyle bir şey yok. Hatta bazı ücretsiz temalar var ki 130$'a satılan temalardan bile çok daha SEO dostu.
webloggi Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

Philosopher Philosopher We are all Philosophers Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğim kadarıyla GPL Lisansı temaları satan kişiler, Satıcıdan(ThemeForest) Extended lisanslı olarak alıyor mesela 50$ temayı 2000-3000$(satıcıya göre değişiyor sanırsam) civarında fln alıyorlar bunu sonra kendileri satıyorlar ama kendileri ucuza sattıkları için herhangi bir destek ve güncelleme sunmuyorlar.
melankolia sworks webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

>_<
wmaraci
wmaraci

uonrl uonrl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** O**
  • Mesajlar 631
  • Beğeniler 193 / 124
  • Ticaret 5, (%100)

Philosopher adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla GPL Lisansı temaları satan kişiler, Satıcıdan(ThemeForest) Extended lisanslı olarak alıyor mesela 50$ temayı 2000-3000$(satıcıya göre değişiyor sanırsam) civarında fln alıyorlar bunu sonra kendileri satıyorlar ama kendileri ucuza sattıkları için herhangi bir destek ve güncelleme sunmuyorlar.

Bence hocam tam olarak öyle değil. Adam basit bir sitede yüzlerce tema barındırıyor böyle. 100 x 3000 dolar deseniz 300.000 dolar eder. Bence daha güzel işler yaparlar bu paraya.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec &amp; Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Warezin yeni adı GPL şiii çaktırmayın, öyle tema alan varsa şimdiden shelleri hayırlı olsun
melankolia yilmaz70 webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Philosopher adlı üyeden alıntı

Normalde GPL lisansı öyle zaten ama işte sorun burada. Kimse 2000-3000$ vermiyor. 50$ 'a alıp GPL adı altında dağıtıyor. Tabii içerisine eklediği virüslerle beraber.

Mesela son zamanlarda bu şekilde tema satışı yapan pek çok Türk sitesi de ortaya çıktı. Onlar 50$ bile vermiyor. Yabancı warez sitelerinden ücretsiz indirip, satıyorlar. :)
yilmaz70 LiDYASIZ webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Uzman arkadaşlar yorumuma istinaden görüşlerinin belirtirlerse sevinirim.

Bu uygun fiyata tema satan sitelerden 1 tane tema almıştım temanın eski verisonunu atmışlardı bana sonradan fark edinde yeni sürümünü atın dedim ekteki linkten indirebilirsiniz dediler neyse indirdim style.css dosyasına baktım gene eski sürümün versiyon nosu yazıyordu normalde temalarda güncel verisyonun nuamrası yazması gerekmezmiydi arkadaşlar ?
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Normalde GPL lisansı öyle zaten ama işte sorun burada. Kimse 2000-3000$ vermiyor. 50$ 'a alıp GPL adı altında dağıtıyor. Tabii içerisine eklediği virüslerle beraber.

Mesela son zamanlarda bu şekilde tema satışı yapan pek çok Türk sitesi de ortaya çıktı. Onlar 50$ bile vermiyor. Yabancı warez sitelerinden ücretsiz indirip, satıyorlar. :)

Doğrudur hocam paranın olduğu her yerde böyle şeyler olacak, ben bazen localhost üzerinden test ediyorum bazı GPL kaynaklarından alıyorum sadece zaten her kullandığımı araştırıyorum virüs vs.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

>_<

• Üyelik 05.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 186 / 117
  • Ticaret 0, (%0)

uonrl adlı üyeden alıntı

Bence hocam tam olarak öyle değil. Adam basit bir sitede yüzlerce tema barındırıyor böyle. 100 x 3000 dolar deseniz 300.000 dolar eder. Bence daha güzel işler yaparlar bu paraya.

Themeforest lisans özelliklerini okudum yanlış anlamadıysam satış yapabiliyorsunuz diyor du ki zaten temalar 50$ civarında gidiyor yani 100$ satamaz 5-10-25$ arası oluyor zaten ki güncelleme ve destek olmadığı için bilmeyen kişiler veya güncelide olsun diyenler orijinal kaynaktan alıyor
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

>_<
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al