wmaraci reklam
lidertakipci

Film sitesi satın aldım (ilk tecrübem, yardım)

14 Mesajlar 3.210 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
Webmaster işlerine adım attığımdan beri içimde ukte olarak kalan film sitesi hayalimi an itibari ile gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Hazır bir siteyi satın aldım. Bazı konularda sizlere danışmak istiyorum. Kafaya taktığım sorunları maddeler halinde sıralayacağım, bu maddelerden hangisi olursa olsun, hatta 1 tanesi bile olsa bakıp eleştiri yapmanız benim için çok önemli. Site işletme konusunda acemi değilim, ancak yıllardır yapmak isteyipte bir türlü fırsat bulamadığım bir hayalimi gerçekleştirmiş bulunmaktayım, bu sebeple bu site benim için çok önemli. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Standart kullanıcılar için sorularım

# Site hızı nasıl sizce? Kaç saniyede açılıyor? Mobil veya masaüstünden giriyorsanız, bunu belirtin lütfen
# Tasarım nasıl?
# Böyle bir siteden film veya dizi izler misiniz? Eğer izlemezseniz neden?
# Hoşunuza gitmeyen bir durum var mı?
# Film veya diziler açılıyor mu?

Film sitesi tecrübesi olanlar için sorularım

# Bu sektörde nelere dikkat etmeliyim sizce?
# Siz sitenize her gün güncel film veya dizi yüklüyor musunuz? Yoksa 2-3 günde bir içerik yükleyip bırakıyor musunuz?

Teknik konulardan anlayanlara sorularım

# Domain geçmişini bilgim dahilinde araştırdım, ancak yine de emin değilim. Herhangi bir ban durumu yada tib engeli falan var mıdır domain adresinde? Yada kötü olan herhangi bir durum.

Site adresi: https://diziizleyabanci.com/

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam her şeyden önce hakim karşısına çıkmamak için ne yapman gerektiğini öğren... Film sitesi telif veya film sitesi ihtar gibi aramalar yaparak çıkan sonuçları güzelce oku. Hevesimi alacağım derken polis evden almasın :)

Benim bildiğim kadarıyla Türk filmleri ve yeni çıkan popüler Marvel gibi yapımların filmleri büyük sıkıntı çıkarıyor. Netflix dizilerinde de uzak dur. Hit çok getirir ama belayı da çeker :) Kısaca kendini sağlama al hocam.

Sitenin tasarımında vs bir sıkıntı göremedim fakat reklam alanı yok. İki taraftan doldurmuşsun, kenarlardan biraz boşluk bırakırsan oraya birer tane banner reklam çakarsın.

Site hızı fena değil, ben dns kullanmıyorum tib engeli de yok sanırım.

İçerik girme konusunda rakiplerine yetişmek için yardırmalısın :) Ben olsam günde en az 15-20 film eklerim. Açık ancak kapanır çünkü.

Bir de benim bu sektörde gördüğüm en büyük sorun festival ve avrupa filmlerinin hiçbir sitede yayınlanmaması. Bütün siteler cehennem melekleri gibi popüler filmleri yüklüyor. Eyvallah bunu izleyen de var ama sanat filmleri de mutlaka sitenizde olsun. Fransa, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde şahane filmler çekiliyor ve Türkiye'de hiç bilinmiyor. Bunları bir şekilde elde edip eklersen kaliteli bir kitleyi sitene çekebilirsin.

Bol şans...
WaLek ereniscoming UnalKorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
contentwriter

Hocam bayağı yazmışsınız teşekkür ederim, elinize sağlık. Yerli film yada dizilerden bende çekiniyorum, satın aldığım kişi sağolsun gizlilik ve tehlike konusunda bilgilendirme yaptı. Bu sebeple yerli film veya dizileri kesinlikle yüklemeyeceğim, sadece yabancı dizi ve film devam edeceğim.

Gizlilik için hali hazırda cloudflare var sitede, fakat offshore hosting diye bir olay varmış. Şuan yüzeysel bilgim var, hala araştırıyorum. Eğer gerçekten dedikleri gibi gizliliğe çözüm sağlıyorlarsa en kısa zamanda oraya taşıyacağım siteyi.

Reklam için biraz daha beklemek istiyorum. Sebebi ise; dediğiniz gibi içerik az sitede, bu nedenle çok hızlı bir şekilde içerikleri yükleyip seo çalışmalarına başlayacağım. İstediğim hiti elde ettiğim zaman reklam alımı yapacağım. Ve reklam yerlerini ona göre düzenleyeceğim.

Festival ve avrupa filmleri için detaylı bir araştırma yapacağım. Bilgilendirmeniz ve güzel fikriniz için tekrardan teşekkür ederim :)

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Sitede hiçbir sorun görünmüyor. Ancak footer kısmına dizi ile ilgili biraz daha yazı girin. Yazı içerisinde sık sık hd, dizi, film, bölüm, kalite, full, tek part gibi kelimeler kullanın. SEO açısından çok yararlı olacaktır.
UnalKorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

bulentking adlı üyeden alıntı

Sitede hiçbir sorun görünmüyor. Ancak footer kısmına dizi ile ilgili biraz daha yazı girin. Yazı içerisinde sık sık hd, dizi, film, bölüm, kalite, full, tek part gibi kelimeler kullanın. SEO açısından çok yararlı olacaktır.

Teşekkür ederim hocam, not aldım uygulayacağım.

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
FilmleriTV vardı, bu profilin bütün mesajlarını bir oku. İçlerinden birkaçında offshore hosting ile alakalı sağlam bir bilgilendirme yapmıştı.
Başarılar.
UnalKorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
kaça aldın

• Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
bulentking bunu fazla yapmasın hocam, spam olarak algılanır. Ancak film açıklaması kısmında kullanabilirse sorun olmaz.

"Cehennem Melekleri 3 filmini izlemek için en hızlı seçenekler sitemizde... Sizler de bu yabancı filmi donmadan izlemek isterseniz bizi tercih edebilirsiniz!"...

Gördüğünüz gibi hem film adı hem de film izle, donmadan izle kelimeleri -akıcı bir şekilde- kamufle oldu :).

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

Pm attım

bulentking bulentking WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** L**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 91 / 127
  • Ticaret 1, (%100)

contentwriter adlı üyeden alıntı

bulentking bunu fazla yapmasın hocam, spam olarak algılanır. Ancak film açıklaması kısmında kullanabilirse sorun olmaz.

"Cehennem Melekleri 3 filmini izlemek için en hızlı seçenekler sitemizde... Sizler de bu yabancı filmi donmadan izlemek isterseniz bizi tercih edebilirsiniz!"...

Gördüğünüz gibi hem film adı hem de film izle, donmadan izle kelimeleri -akıcı bir şekilde- kamufle oldu :).

Siteyi kontrol ettim. 100-200 kelime arasında 5-10 defa anahtar kelime kullanması yeterli. 1000 kelimede ortalama 50-80 defa kullanması dahi spam oluşturmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al