wmaraci reklam
lidertakipci

Ziyaretçiyi sitede uzun süre nasıl tutabilirim?

16 Mesajlar 1.600 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar imzamdaki siteme sürekli kullanıcı geliyor ama yandex metricadan baktığımda sadece 1dk falan durmuş gibi gözüküyor.Genel olarak tek bir sayfa görüntülüyorlar.Sizce ziyaretçiyi sitede daha uzun süre tutmayı ve diğer sayfaları gezmesini nasıl sağlayabilirim?

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
reklam

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Hocam metinleri olabildiğince uzatabilirsiniz. Uzatmaktan kastım, gereksiz bilgiler ve tekrarlayan ifadeler değil; ama bir konuyla ilgili ek bilgileri alt başlıklar veya maddelerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca site içi linkler ekleyebilirsiniz. X metninizde geçen bir terim, birkaç hafta önceki Z metninizin konusuysa, okuyucuyu o sayfaya yönlendirebilirsiniz.

Bir de metin sonlarında "sorunuz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz" gibi ifadeler bir ihtimal de olsa yorumları okutmaya ve hatta yorum yazdırmaya teşvik edici olabilir.

(Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Aynı dertten ben de yakınıyorum, ama bildiğim ve denediğim yollar bunlar.)
yazilimsoru vahdettin Emirr

kişi bu mesajı beğendi.

vahdettin vahdettin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 510 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Video koyabilirisin 1-2 dakikalık
yazilimsoru nettebugun1

kişi bu mesajı beğendi.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
nettebugun1 hocam önerilen konu diye bir şey ekledim eğer siteye baktıysanız orada gözüküyor.Ama gene fayda etmedi.

vahdettin hocam sadece uzun süre tutmak değil amaç farklı sayfalarada bakmasını sağlamak.

İkinizede teşekkür ederim cevaplarınız için.Farklı önerisi olanlar varsa yazarlarsa sevinirim.Ben artık sitede bir sorun olduğunu düşünmeye başladım eğer benim fark edemediğim bir problem varsa bana yazarsanız sevinirim.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
wmaraci

Seocalismasi Seocalismasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 4 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Sitenizi incelemedim ama konu içinde alakalı konular ile konu içi linkleme yapabilirsiniz.

100 Adet Backlink 39 TL - Da ve Pa min.15 | Max.95'dir.

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)
Konu ile alakalı video eklenebilir ve ilgi çekici içerikler olabilir.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Kişi işine yarayanı alıyor, ihtiyacını gideriyor ve siteyi terk ediyor bundan doğal bir şey yok. Bunun yanı sıra kullanıcıya / ziyaretçiye ne katabilirim diye düşünmelisiniz. İhtiyacı olmayan bir şeyi dayatmanız, al buna da bak demeniz faydasız.

Size iki yönlü bir tavsiyede bulunacağım, hem cevap veren hemde cevap arayan tarafı için.

Cevap veren kimselere ödül sistemi getirin, cevap arayanlara da uzman kimselerle site içi özel mesaj yoluyla görüşme imkanı sunun. Ve sitenin bu iki özelliğini pazarlayın, siteye giren kullanıcıya mümkün olduğunca bu özellikleri gösterip kullanmalarını/denemelerini sağlayın.

Örnek olarak kullanıcı sitenin sağ tarafında veya herhangi bir sorunun altında ABC alanında uzman bir cevap vereni gördü ve mesaj attı, cevap veren bu kullanıcının sorununu çözdü, kullanıcı da isterse cevap verene bahşiş/bağış/puan ödül artık her neyse cevap verene bu şekilde yardımının karşılığını verdi.

Sitenizi diğer soru cevap sitelerinden bir adım öne geçirebilir bu özellik, bunun yanı sıra site tasarımında da profesyonel kişilerden destek almanızı tavsiye ederim.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Tavsiyem böyle ben olsam kesin tıklardım diyeceğiniz bir içerik oluşturun. Mesela Seo siteleri yapar genelde "İşte trafiğinizi %100 arttırmanın 5 yolu" gibi yazılımla ilgili bir içerik oluşturun sonra sitede 50. 60. Saniyelerde çıkacak şekilde bir pop-up ekleyin. Pop-up'da içeriğe gitsin. İlgi çekici bir görsel kullanın.

Little things affect little minds.

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Konu içerisine konu hakkında bağlantılar koyun yada konu sonuna o konu hakkında benzer bir konuyu bknz: konu link

ntd ntd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba. Siteniz bir Q/A sitesi. O yüzden kullanıcının sorununu çözdükten sonra siteden ayrılması kadar doğal bir şey yok. Baktığım kadarıyla tasarım biraz amatör duruyor. Daha profesyonel bir tasarıma geçebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların açtıkları sorulara siz de cevap verip site ile ilgilendiğinizi gösterebilirsiniz. Ek olarak site için puanlama yapabilirsiniz. Cevaplar yararlı olduysa kalite puanı gibi ödüllendirmeler eklenebilir. Mesela ben de bir yazılım geliştiricisiyim ancak siteyi ilk kez gördüm. Bu da demektir ki yeteri kadar pr yapmıyorsunuz. uzmancevap'ı bilirsiniz. Tayfun ERBİLEN'indi. Ama şu an kapalı, ulaşılamıyor. Birkaç hafta önce siteyi prototurk.com'a yonlendirmişti. Ama sizin siteniz kale gibi sağlam durursa yani yarın kapanmayacağı veya başka bir şey olmayacağını garanti ederseniz sitenizin 4-5 ay içerisinde daha fazla ziyaret edilebileceğini düşünüyorum açıkçası.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al