wmaraci reklam

Mybb mi yoksa Phpbb mi?

7 Mesajlar 1.122 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BenBurak BenBurak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 29 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Her türlü açıdan değerlendirdiğiniz zaman siz hangisini tercih ederdiniz? Mybb'de bildirim paneli, mobil uyumluluk gibi şeyler olmadığı için phpbb kullanasım var. Mybb'yi çeşitli eklentiler ile mobil uyumlu yapabiliyoruz ama pek stabil ve göze hitap eden bir şey çıkmıyor ortaya. Phpbb hem mobil uyumlu, hem temaları güzel hem de bildirim paneli var.

Özellikle güvenilirlik açısından bakarsak, hangisi daha iyidir sizce?

wmaraci
reklam

yusufdj yusufdj WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 110 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Ben yaklaşık olarak 5 yıl boyunca phpbb kullandım ve şu andada olsa tekrardan phpbb kullanırım, temiz bir alt yapısı ve dediğin gibi yeni sürümlerde bildirim paneli üzerinde var eklenti olarakta baya zengin, tavsiye ederim phpBB.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Yıllarca mybb kullandım, çok güzel bir yazılımdır. Bazı yönlerden evet, eksik kalabiliyor. Ama bilginiz varsa bunları rahatlıkla aşabilirsiniz

simao simao WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Bildirim eklentisi mybb de var tema mobil uyumlu olabiliyor yeter ki iste phpbb den daha fazla güncelleme geliyor admin paneli sayesinde daha kolay özelleştirme yapabilirsin karar senin 13 yıldır mybb kullanıyorum daha önce phpbb de kullandım ama mybb bi adım önde phpbbye göre

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

OnurKara OnurKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 69 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Mybb tabiki bir adım önde olabilir çünkü phpbb çok daha genç bir yazılım. Mybb yapısı bakımından Responsive tam olarak desteklemiyor. Fakat phpbb tamamen Responsive olarak yeniden oluşturulmuş. Uzun yıllar mybb kullanmış biri phpbbye geçince biraz zorlanıyor fakat temelde çoğu şey aynı mantıkla işliyor. Phpbb'nin temaları gerçekten çok şık oluyor.

webcat webcat mixcloud.club Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 79 / 24
  • Ticaret 5, (%100)
her türlü mybb kullanmanı tavsiye ederim eklenti vs olarak çok zengin

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

OnurKara adlı üyeden alıntı

Mybb tabiki bir adım önde olabilir çünkü phpbb çok daha genç bir yazılım. Mybb yapısı bakımından Responsive tam olarak desteklemiyor. Fakat phpbb tamamen Responsive olarak yeniden oluşturulmuş. Uzun yıllar mybb kullanmış biri phpbbye geçince biraz zorlanıyor fakat temelde çoğu şey aynı mantıkla işliyor. Phpbb'nin temaları gerçekten çok şık oluyor.

phpbb mybb den daha once yayinlanmistir, 2 sene kadar erken sanirim.

Mybb bir donem vbulletin e alternatif olarak gorulmus ve bir cok forum sitesi kullanmistir. vbulletin lisans ucretinden dolayi mybb bir hayli ilgi gormustu.

Benim tavsiyem ise phpbb den yana, bir cok veritabanini destekliyor ve tamamen acik kaynak kodlu. Bir cok artisi var mybb ye gore ama iki sisteminde kendine has ozellikleri var. Bunu deneyip kendiniz karar verebilirsiniz.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al