wmaraci reklam

Garson Beklemek Tarihe Karışıyor

14 Mesajlar 1.431 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Bir restorana ya da kafeteryaya gittiğinizde mutlaka garson bekliyorsunuz. Üstelik bu bekleme süreleri bazen o kadar uzuyor ki iş dayanılmaz bir hale gelebiliyor. Bu durumun önüne geçmek için mekanların çok fazla garson çalıştırmaları ya da kapı önünde sizi "rahatsız edici bir şekilde" dikizleyen bir görevli almaları gerekiyor.
Hal böyle olunca hem müşteri rahatsız oluyor hem de rahatsız olan müşteriyi kaybettiği için mekan sahipleri zarara uğruyor. 1 çay bile içecek olsa mekana hiç yoktan para kazandıran müşterileri kaybetmek bir restoran için en son tercih edilen durumdur.

Sıkıntıları bu şekilde ortaya koyduğumuza göre şimdi gelelim çözüme.
Cep Garson olarak sipariş vermek ve hesap istemek için garson beklemeyi tarihin sayfalarına gömüyoruz. Sistemimiz sayesinde telefonunuzdan oturduğunuz masanın kare kodunu okutarak oturum açabiliyor ve oturum açma işleminin ardından menüyü inceleyip, ürünleri sepetinize atıp son kez kontrol ettikten sonra sipariş verebiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra siparişinizi adım adım takip edebiliyor ve mutfakta hazırlanma aşaması da dahil olmak üzere her an sürece dahil olabiliyorsunuz.
Ödemenizi yapmak da tüm bu süreç kadar kolay. İsterseniz hesabınızı masaya isteyebiliyorsunuz isterseniz de online ödeme sistemiyle* ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Cep Garson sistemi içerisinde sunduğumuz özelliklerden bazıları şunlar:

• Her masaya özel otomatik kare kod üretimi ve şablon halinde basımı.

• Müşteri ekranında resimli ve ilgi çekici menü ve kategori bileşenleri.

• Mutfak ve garsonlar arasında kesintisiz bağlantı.

• Kasadan tüm günün sonucunu değerlendirme ve hesap ödeme işlemlerini gerçek zamanlı takip edebilme.

• Masalara, ürünlere ve mekan geneline ayrı ayrı puan verebilme.

• Masalar arasında hesap ve ürün aktarma.

• Garsonlara belirli bölgelerde yetki verme.

• Garsonlar arasında yetki devri.

• Mutfak ekranında ürünleri aşama aşama ilerletme.

• Masaları bulundukları bölgelere göre ayırabilme.

• Ürünlerinize detaylı seçenekler ekleyebilme.

• Hazır mesajlar sayesinde garsonlara hızlı çağrı yapabilme (ekmek iste, küllük getir, köz getir vb.)

• Kasada ödeme sırasında indirim tanımlayabilme.

• Restoran otomasyon sistemi olarak kullanabilme.

Bunlara ek olarak daha birçok özellik yazılımımız içerisinde bulunuyor.
Üstelik sistem tamamen web üzerinden çalışabiliyor ve hiçbir program indirmenize gerek yok! (isteğe bağlı olarak uygulama marketlerinden uygulamayı edinebilirsiniz).
*Online ödeme henüz aktif değildir. Mevzuata uygun bir alt yapı oluşturulduktan sonra merkezi bir ödeme ağıyla işlemler gerçekleştirilebilecek.

www.cepgarson.com adresimizden yazılım hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz :)

wmaraci
reklam

Gok94 Gok94 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 8 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
bazı mekanlarda masalarda tabletler var garsona seslenmeden de siparişimizi kendimiz girip gelmesini bekleyebiliyoruz. Yani aslında seslenmek ya da beklemek gerekmiyor. Bu na karşı artınız neler ?
KaGaN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Gök94 adlı üyeden alıntı

bazı mekanlarda masalarda tabletler var garsona seslenmeden de siparişimizi kendimiz girip gelmesini bekleyebiliyoruz. Yani aslında seslenmek ya da beklemek gerekmiyor. Bu na karşı artınız neler ?

Sistem içerisinde bu söylediğiniz özellik de mevcut :)
Bu tür maliyetler altına giremeyecek küçük işletmeler için kare kod sistemi bulunuyor. Her masanın kendi kare kodu var. Konumsal doğrulama yaparak masaya ve menüye müşteri kendi telefonuyla erişim sağlayabiliyor.

Dolayısıyla ekstra tablet maliyetleri ve bu malzemelerin bakımı gibi ek ücretler ortaya çıkmıyor. Üstelik en kötü internet bağlantısında bile çalışabilen bir yapıya sahip :)

gndz gndz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İş Geliştirme Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 69 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
güzel bir uygulama, restoranım olsa denerdim.
başarılar :)
KaGaN

kişi bu mesajı beğendi.

İş Geliştirme, Hukuk ve Danışmanlık
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

gndz adlı üyeden alıntı

güzel bir uygulama, restoranım olsa denerdim.
başarılar :)

Teşekkürler :)

bynoment bynoment https://tecrubesozluk.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 84 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Bu baya bi geliştirilebilir bir uygulama benim açımdan. Açık söyleyeyim çoğu kişinin telefonunda karekod okuyucu vb program yok :D

Şöyle yerlerde efsane şeyler çıkabilir
Konsepti olan yerlerde animasyonlu menu seçenekleri vb misal harry potter temalı bir cafede animasyonlarla destekli bir menü eski bir kitaptan seçilecek gibi felan :D

Öneride bulunuyorum sadece aklıma geldi nedense
insanlar cafeye restorana artık yemek yemeye değilde etrafı paylaşmaya ve ekstraların fotoğraflarını çekmeyi çok seviyorlar :D

https://fivemturkiye.com FiveM Türkiye Forumu
https://valheimturkiye.com Valheim Türkiye Forumu

dogukanygt dogukanygt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 53 / 37
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba Demo görünüm bakma gibi bi şansımız varmı acaba ve rica etsem özelden ücretleri öğrenebilirmiyim ?

ramazankonur ramazankonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Programlama
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 36 / 96
  • Ticaret 1, (%100)
yazıyı okuyunca aklıma geldi.farzedelim bu karekodun fotosunu çekip gittiler.evden sürekli okutup okutup sipariş verilse aynı masaya sorun olmaz mı :D bir güvenlik zaaafiyeti olacagını düşünüyorum

Vizyonpara Vizyonpara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Fikrinizi çok beğendim, yatırımcı olmayı dahi düşünürüm.Tebrik ediyorum sizi

Patronoldum.com

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

bynoment adlı üyeden alıntı

Bu baya bi geliştirilebilir bir uygulama benim açımdan. Açık söyleyeyim çoğu kişinin telefonunda karekod okuyucu vb program yok :D

Şöyle yerlerde efsane şeyler çıkabilir
Konsepti olan yerlerde animasyonlu menu seçenekleri vb misal harry potter temalı bir cafede animasyonlarla destekli bir menü eski bir kitaptan seçilecek gibi felan :D

Öneride bulunuyorum sadece aklıma geldi nedense
insanlar cafeye restorana artık yemek yemeye değilde etrafı paylaşmaya ve ekstraların fotoğraflarını çekmeyi çok seviyorlar :D

Önerileriniz için çok teşekkürler :)
Mekana özel konsept öneriniz gayet hoş, değerlendireceğiz mutlaka. Karekod okuyucu kısmında ise durumu şöyle izah edeyim:
Dileyen kullanıcı doğrudan sistem üzerinden yazılıma entegre karekodu kullanabilir yani yazılımın kendi içerisinde kare kodu mevcut. Dileyen kullanıcılar ise masada bulunan web sitesine ulaşarak yine üyelik girişi sonucunda site üzerindeki kare kod okuyucuyu kullanabilir. Şu anki kare kod okuyucumuz hem iOS hem Android hem de Windows uyumlu olarak çalışmakta.

dogukanygt adlı üyeden alıntı

Merhaba Demo görünüm bakma gibi bi şansımız varmı acaba ve rica etsem özelden ücretleri öğrenebilirmiyim ?

Merhaba.
Demo sağlamayı çok isterdik ancak uygulama hala tam yayına geçmediği için sizi pilot mekanımıza bekleriz.
Uygulamayı test ettiğimiz mekan bilgilerini size özel mesajla iletiyorum, misafirimiz olabilirsiniz :)

ramazankonur adlı üyeden alıntı

yazıyı okuyunca aklıma geldi.farzedelim bu karekodun fotosunu çekip gittiler.evden sürekli okutup okutup sipariş verilse aynı masaya sorun olmaz mı :D bir güvenlik zaaafiyeti olacagını düşünüyorum

Söylediğiniz çok doğru. Bunun önüne geçmek için konum doğrulama izni istiyoruz ve konum izni sağlamayan kullanıcıların uygulamayı kullanırken oturum açma isteklerini garsonlara iletiyoruz. Bu sayede garsonlar isteklerin gerçek olup olmadığını anlayabiliyor. Ancak tabiki geliştirilmesi gereken yönler bulunuyor. Bu konu gerçekten üzerine çok düşündüğümüz bir mesele. Eğer çözüm için bir fikriniz varsa iletmenizi çok isteriz :)

Vizyonpara adlı üyeden alıntı

Fikrinizi çok beğendim, yatırımcı olmayı dahi düşünürüm.Tebrik ediyorum sizi

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Konuyu detaylı olarak görüşmek için size bir mesaj gönderiyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al