wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün içerik saçmalığı

67 Mesajlar 12.005 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

iengineer adlı üyeden alıntı

Google kopyalanmış içerik bulundurulması durumunda uyarı veriyor, düzeltilmezse de hesap kapatılıyor bizzat başıma geldi buna ne dersiniz?

Kopya içerik koyun demiyoruz.Biz burda güncellikten bajsediyoruz.10 sayfa koysan sitene kendi yazdığın yeterli bundan bahsediyoruz.

wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Karyotip adlı üyeden alıntı

Backlink paketleri hakkında ne düşünüyorsunuz?Edu backlink,wiki,forum tanıtımı..vs

Merhaba;

Wiki vb... paketlerin artık önemi kalmadığını düşünüyorum.Hatta daha doğrusu biraz daha özelleştirecek olursak;

En faydalıları;

Tanıtım yazısı(organik olarak,yani birebir kendiniz yazınızı ve link çıkışlarınızı hazırlayacaksınız.Öyle 2-3 siteye vermekle olmaz.En aşağı 10-15 site gerektirir)

Link Çıkışı; Wmaraci.com vb... webmaster platformlarında link pazarları kısmında link satışı veren arkadaşlar var.Bu linklerden alırsanız üstelik pr si yüksek sitelerden alırsanız fayda sağlar.İndex hızınız artar,üst sıralara çıkarsınız.

Bu paketlerin tek farkı: tek tıklama ile yüzlerce hatta binlerce siteye otomatik olarak yollamaları.Ama bu da çok zararlı olabilmekte.Sonuçta sadece sizin siteniz oraya eklenmiyor.Belki onlarca,yüzlerce kişininkiler ekleniyordur.O yüzden tamamen kendiniz eliniz ile kasın.Gerekirse kelimelerinize yönelik SEO çalışmaları yaptırın.

Saygılarımla,Kolay gelsin...
Karyotip

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

Oğulcan Turhanlar adlı üyeden alıntı

Açıkcası söylediklerinize kısmen katılıyorum. Fakat şu alıntı yaptığım bölüme takıldım. Adeta birşeyi uzaktan tutup, para verin de anlatayım der gibi olmuş. Yani internette yayınlanmayan asıl seo teknikleri için herkesin ekonomik durumu var mı acaba? :) Böyle basit bilgileri sizin de yayınlamanız daha iyi olmaz mı?

Bakın bu tarz bilgileri kimse yayınlamaz.Ben bir blog açıp ipuçları vermek istiyorum ama vaktim olmuyor.Ama en azından insanları yanlış yönlendirmiyorum.
Buda vicdanımı rahatlatıyor.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Açıkçası internette olmayan SEO tekniklerini çok merak ettim doğrusu. 150-200 sitenin seo sunu bilinen yöntemlerle yapmak imkansız. Bildiğimiz seo teknikleri çok çok zahmetli ve çok uğraştırıcı bizler 1 er 2 şer sitenin seo suyla başa çıkamazken siz 150- 200 siteye nasıl oluyor d seo uyguluyorsunuz hakikaten merak ettim. Anlatamam demişsiniz peki nasıl öğreneceğimize dair çok çok uzak bile ip ucu yok mu :)
NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Özgün içeriği Seo ile bağdaştırmak doğru değil. İnsanlar özgün içeriği sırf Seo için yazıyorlarsa burada amaç sadece çıkar sağlamak veya bir şeyler elde etmek içindir. Ben özgün içeriği, takipçilerim için yazıyorum. İnsanların yorum yazması ve üşenmeyip e-mail ile teşekkür etmeleri, doğru yolda olduğumu bana gösteriyor. Zaten internette yeteri kadar kopyala-yapıştır tarzında site/blog var.

Sizin bu yazdığınız yazıyı okuyan kişilerden eminim kopyala-yapıştıra yönelenler olacaktır. Seo'da bana katkı sağlamayacaksa o zaman neden özgün içerik üretmeyle uğraşayım diye düşüneceklerdir. Bu da internetteki çöp sitelerin artmasına neden olacaktır. Şahsen bu benim işime gelir. Çöp siteler artarsa benim sitemin/blogumun farkı ortaya çıkacaktır. Bu da bana daha fazla ziyaretçi/takipçi kazandırır.

Ben kopya içerikten bahsetmiyorum.Ben güncellikten ve bu güncelliiğin özgün olmasından bahsediyorum.Benim demek istediğim şu 10 sayfalık bire site oluşturun.10 sayfası özgün olsun.Sonra hiç yazı girmeyin.O site özgünü geçer.Bunu demek istedim.

Resistance Resistance WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İşinin amelesi
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 15 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Re-Write da kopya içerik değildir ee ne yapıcaz şimdi :)
Parayla yazdırılan hiçbir içerik de özgün olamaz, doğal değildir bir kere.

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

Optimus adlı üyeden alıntı

Açıkçası internette olmayan SEO tekniklerini çok merak ettim doğrusu. 150-200 sitenin seo sunu bilinen yöntemlerle yapmak imkansız. Bildiğimiz seo teknikleri çok çok zahmetli ve çok uğraştırıcı bizler 1 er 2 şer sitenin seo suyla başa çıkamazken siz 150- 200 siteye nasıl oluyor d seo uyguluyorsunuz hakikaten merak ettim. Anlatamam demişsiniz peki nasıl öğreneceğimize dair çok çok uzak bile ip ucu yok mu :)

Hocam bakın inanın bir firma gelir bize 15 sitem var 250 kelime verir ve firmanın 200 e yakın seo müşterisi var ve iki kişi yapıyoruz bu işleri.İpucu olarak blog açıp insanları doğru yola çekmek vicdanımı rahatlatıp yalancıları ortaya çıkartmak istedim ama vaktim yok.Bilinmeyen seo tekniklerine gelecek olursa ipucu olarak size şunu diyeyim.Google'ın deidklerine aldırış etmeyin.Seoyu reel hayata dökerek maddesel düşünün.Mesela karşılıklı link değişimine değinelim.İnsanlar karşılıklı linkin faydalı olduğunu düşnüyor.Fakat tamamen yanlış.Farz edinki 3 arkadaş var.Bu arkadaşların ikisi birbirini 3.arkadaşa övüyor.Siz 3.arkadaş olsanız bu birbirini öven iki arkadaşın dediğine itibar edermisiniz ? işte karşılıklı linkte aynen bu şekilde.Sadece gerçek hayata yansıtın maddesel düşünün ve kendi tekniklerinizi bulun.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaş haklı bir site var adamlar 6-7 yıldır internetteki teknoloji haberlerini kendi bloglarında yayınlıyorlar onlarca üyesi takipçisi var . Aynı site adsensede kullanıyor senelerdir ne google ne de adsense adamı banlamıyor ya da ceza vermiyor. Evet özgün içerik iyidir ben de forumda makale alıyorum ya da vaktim çok olduğunda kendim yazıp satıyorum ama özgün içeriği google için değil site kalitemi yükseltmek için yayınlıyorum. Özgün içerik şehir efsanesi gibi webmaster dünyasında dolaşıyor ama bakıyorsun kopya içerikle adamlar birinci sıradan inmiyor. Önceden bende çok inanırdım özgün içeriğin önemli olduğuna ama böyle senelerdir kopya içerik ile para kazanan adamları görünce inancım kalmadı.

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Katılmıyorum özgün içerik gerçekten de önemlidir hocam. Google şu anda dalgalanmalar yaşatıyor fakat elbette bu da bir süre sonra duracaktır. Ben de sitemi ilk açtığım zaman full copy/paste 100-120 konudan günlük 300+ tekil alıyordum fakat özgün içeriğe geçtim hitim düştü. o yazılar hala duruyor fakat o kadar hit gelmiyor buradan bakınca haklısınız fakat bu dalgalanmalar biterse ayakta kalanlar özgün olanlar olacaktır emin olabilirsiniz. Ayrıca eğer copy/paste bir siteniz varsa sürekli takipçiniz olmaz veya Google'da bir aramada sitenize girince daha önce başka bir sitede aynı içeriği gördüğü için ziyaretçi sitenizden derhal çıkar. Ben hitim düşse de özgün içerikte ısrar edeceğim elbet hakeden hakkını alır. Ben seo uzmanı vs. değilim bunlar kişisel görüşlerim.
Mucin

kişi bu mesajı beğendi.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)

ferahi adlı üyeden alıntı

Hocam bakın inanın bir firma gelir bize 15 sitem var 250 kelime verir ve firmanın 200 e yakın seo müşterisi var ve iki kişi yapıyoruz bu işleri.İpucu olarak blog açıp insanları doğru yola çekmek vicdanımı rahatlatıp yalancıları ortaya çıkartmak istedim ama vaktim yok.Bilinmeyen seo tekniklerine gelecek olursa ipucu olarak size şunu diyeyim.Google'ın deidklerine aldırış etmeyin.Seoyu reel hayata dökerek maddesel düşünün.Mesela karşılıklı link değişimine değinelim.İnsanlar karşılıklı linkin faydalı olduğunu düşnüyor.Fakat tamamen yanlış.Farz edinki 3 arkadaş var.Bu arkadaşların ikisi birbirini 3.arkadaşa övüyor.Siz 3.arkadaş olsanız bu birbirini öven iki arkadaşın dediğine itibar edermisiniz ? işte karşılıklı linkte aynen bu şekilde.Sadece gerçek hayata yansıtın maddesel düşünün ve kendi tekniklerinizi bulun.

İnşallah bir gün bizlerde buluruz bu yöntemleri. Hocam bir de yanlış anlamazsanız bir şey sorucam, sizin imzanızdaki siteler kendi kelimelerinde neden 1. sayfada yoklar? Acaba seo kelimesiyle ilk sayfada çıkan sitelerin yöntemleri sizinkinden daha mı etkili? Bu konu hakkında ne dersiniz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al