wmaraci reklam
lidertakipci

Özgün içerik saçmalığı

67 Mesajlar 12.039 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

Katılmıyorum özgün içerik gerçekten de önemlidir hocam. Google şu anda dalgalanmalar yaşatıyor fakat elbette bu da bir süre sonra duracaktır. Ben de sitemi ilk açtığım zaman full copy/paste 100-120 konudan günlük 300+ tekil alıyordum fakat özgün içeriğe geçtim hitim düştü. o yazılar hala duruyor fakat o kadar hit gelmiyor buradan bakınca haklısınız fakat bu dalgalanmalar biterse ayakta kalanlar özgün olanlar olacaktır emin olabilirsiniz. Ayrıca eğer copy/paste bir siteniz varsa sürekli takipçiniz olmaz veya Google'da bir aramada sitenize girince daha önce başka bir sitede aynı içeriği gördüğü için ziyaretçi sitenizden derhal çıkar. Ben hitim düşse de özgün içerikte ısrar edeceğim elbet hakeden hakkını alır. Ben seo uzmanı vs. değilim bunlar kişisel görüşlerim.

İyi ama ben kopya içerik iht yapar demiyorum.Ben güncellik konusunda konuşuyorum.

Ek Olarak:

Optimus adlı üyeden alıntı

İnşallah bir gün bizlerde buluruz bu yöntemleri. Hocam bir de yanlış anlamazsanız bir şey sorucam, sizin imzanızdaki siteler kendi kelimelerinde neden 1. sayfada yoklar? Acaba seo kelimesiyle ilk sayfada çıkan sitelerin yöntemleri sizinkinden daha mı etkili? Bu konu hakkında ne dersiniz?

O siteler üzerinde çalışma yapılmayan siteler.Zamanında öyle koydum duruyor.Çalışma yapılsa çıkacağından emin olabilirsiniz.

wmaraci
reklam

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Bu işi gerçekten bilen birisi niye insanları doğru yola çekmek istesin ki. Daha iyi iş yapar rakipleri hatalı seo yapınca kendisi de daha çok kazanır :)

-Bura komple benim.

heymen heymen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 3, (%100)
peki hocam özgün ve ya özgün olmayan içerikte 100-150 kelime de bir anahtar kelime kullan anahtar kelime başlıkta bulunsun vs. yazılar mevcut. Peki bunların bi geçerliliği var mıdır?

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Benim kafam çok karıştı Google ' a ve SEO ya inancım kalmadı pek :)
Ghost

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)

msa52 adlı üyeden alıntı

Bu işi gerçekten bilen birisi niye insanları doğru yola çekmek istesin ki. Daha iyi iş yapar rakipleri hatalı seo yapınca kendisi de daha çok kazanır :)

Rakiplerim hatalı seo yapmıyor hocam.Rakiplerim seo yaparken yapmadıklarını insanlara yapmış gibi gösterip Aslında çokta önemli olmayan şeyleri çok önemli gibi gösterip,şunu bunu yapmayın deyip kendilerinin yapması,insanları kandırıp yanlış yönlendirmeleri beni rahatsız etti vicdan olarak.Yani burda rakiplerimyanlış seo yapmıyor.İnsanlara yalan söyleyerek,insanları yanlış yönlendirip onların haklarına girerek kazanç sağlıyorlar.Bende bundan duydum rahatsızlığı dile getirdim.

Ek Olarak:

heymen adlı üyeden alıntı

peki hocam özgün ve ya özgün olmayan içerikte 100-150 kelime de bir anahtar kelime kullan anahtar kelime başlıkta bulunsun vs. yazılar mevcut. Peki bunların bi geçerliliği var mıdır?

Ben sitenize kopya içerik koyun demiyorum.Ben güncel olmayan bir sitenin güncellere göre daha iyi çıktığını savunuyorum.Sitene yazı girerkende tabiki başlıklara yazıya ve seo kriterlerine dikkat etmelisin.

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Sanırım siz de seocusunuz,sitem eder gibi konuşmuşsunuz.Öncelikle özgün içerik önemlidir,bunun önemini hiç bir şey kapatamaz.
Sitenin otoriter olması önemlidir.Otoriter siteler her zaman üstte çıkar.Nasıl siz güvendiğiniz ya da güvenmediğiniz insanı ayırırsanız,google da ayırır.
Burda önemli olan özgün içeriğinizin yanısıra diğer seo çalışmalarına da önem vermenizdir.Sitenizin otoriter site olması için çalışmanızdır.

ferahi adlı üyeden alıntı

Merhaba Arkadaşlar !

İnternette yıllardır kimi zaman ticari kazanım için kimi zaman da vakit geçirmek amaçlı girdim.Şuanda büyük bir firmanın seo uzmanıyım.Bugün nedense içimden geldi bilmiyorum içimi dökmek istedim.Şuanda 150,200 civarı sitenin seo sunu yapmaktayım.Size bir seo cu olarak diceğim şudur: özgün içerik tamamen Google'în uydurduğu yalandan ibaretmiş.Bunu bizzat kendi deneyimlerimle yaşadım.

Gerçekten çok üzülüyorum bazende sinirleniyorum.Burada birçok kardeşimiz özgün içerik giricem diye canları çıkıyor.İnternette seo blogları diye itibar gösterdiğiniz birinci sayfadaki sitelere bakın güncelmiler ?

Güncel olanlar var ama güncellikle çıkmadılar oraya.Size bütün bildiklerimi anlatamam ama şunu bilin istedim özgün içerik hikayelerine inanmayın,internette yayınlanmayan asıl seo tekniklerini öğrenin.

Bunu yazmaktaki tek amacım burdaki kardeşlerimizin boş işlere gerçekten inanıp hırsla çalışmasıdır.Şahsen benim vicdanımı sızlattı.Umarım birşeyleri anlatabilmişimdir.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Yani her şey boş diyorsunuz. Otoriter bir siteden birkaç link al site 1 aylık bile olsa ilk sayfalarda çıkar değil mi? Ben çok gördüm inanılmaz rekabetli bir kelimede 40 günlük domainin ilk sırada olduğunu üsteik içinde içerik bile yok saddece 100 kelimelik bir makale sizce bu nasıl oluyor? Bence sağlam bir domainden aldığı linkle belkide SEO demek bu demek olabilir. :)

ucretliseo ucretliseo http://www.indirxl.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 18 / 40
  • Ticaret 10, (%100)
Ama şimdi birde şu var hocam özgün içerik hadi herşeyin boyutunu bir kenarı bırakın bir webmasterlığın etikleri içinde bu özgün içerik. Düşünsenize size ait olmayan yazılarla dolu siteniz , kopya ya da alıntı içerikle? Zaten google şunu diyor bana çalışma kullanıcına çalış diyor. Özgün olmayan içeriğin kullanıcılar tarafından pek de olumlu karşılanmadığını biliyor. Mesela düşünün sürekli sitenizde alıntılar ve kopya içerikler var, otomatik olarak kullanıcılarınız eğer kaynak belirtiliyor ise kaynak siteye yönelirler.
Yazdıklarınıza açıkçası katılmıyorum. Amacım muhalefet olmak ya da düşüncelerinize sataşmak değil kesinlikle. Sadece şahsi görüşüm olarak özgün içeriğin sadece seo boyutu ile değil de birde etik olarak incelenmesi gerektiği.
Hayırlı forumlar

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Ayrıca bakınız;

Sadece özgün içerik olayı etkilemez.İsterseniz sitenizde 1 milyon tane özgün makale olsun.Şunları yapmadıktan sonra;

Özgün İçerik Girilir,
Kelime Belirlenir,
Kelime üzerinde SEO Çalışması yapılır,
Konular İmletilir

Bunları yapmazsanız dediğim gibi özgün konularınız bol da olsa bir sonuç alma ihtimaliniz %20...

Denendi...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI
ucretliseo NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
Özgün içerik + doğal backlink = seo :) gerisi fasa fiso :)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al