freelance iş ilanları

Google Kasım 2019 Algoritma Güncellemesi

7 Mesajlar 1.798 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Selam arkadaşlar,

herkes etkilendi mi bilemiyorum fakat 7 kasım gecesi itibariyle benim birkaç sitem ciddi anlamda etkilendi.

Yabancı kaynaklarda çok saçma bir güncelleme olduğu, spam sitelerin ön plana alındığı söyleniyor.

Güncellemeden en fazla seyahat ve tarif sitelerinin etkilendiği söylenmişti fakat Google'dan henüz açıklama gelmemişti.

Reddit dahil bir kaç yabancı webmaster forumunda güncellemelerin sektör odaklı olmayacağı, bu hedeflemelerin tamamen tesadüf olduğu söylendi. Kaldı ki, etkilenmedi denilen sektörlerden bir çoğunda aynı sorun devam ediyor. Google çoğu sektörde alakasız sonuçlar çıkarmaya devam ediyor.

47 web sitesini inceleyip şöyle bir sonuca ulaşan bir arkadaşımız var;

https://twitter.com/AlanBleiweiss/status/1193386117233397760

Güncelleme ile alakalı gelişmeler ve tweetler;

https://twitter.com/searchliaison

Sevgili Danny abimiz de bu tür güncellemelerin sık sık olduğunu, duyurmadan da böyle güncellemeler yaptıklarını söyledi. Bu güncelleme ciddi trafik kaybına yol açtığı için çok fazla çıktı ve açıklama yapmak zorunda kaldık dedi. Her zamanki gibi söyleyecek tek şey, kaliteli içeriğe odaklanın dedi.:)

https://twitter.com/dannysullivan

webmasterworld.com forumunda bir arkadaş daha önce arama sonuçlarını bu kadar çöpe çeviren bir güncelleme ile karşılaşmadığını söylemişti.

Haber sitelerinden şikayetçi olurduk ama bu sefer durum farklı. En son içeriğini 2018 yılında girmiş, güncel olmayan, sadece kopya içerik barındıran siteler ön planda. Alakasız sonuçlar çok fazla. Dün bir bankanın iletişim bilgileri için arama yaptığımda, farklı bir bankanın iletişim sayfası en önde çıkıyordu.

türkçe kaynak: https://www.aramamotoru.com/kasim-2019-google-algoritma-guncellemesi/

Buradan başka etkilenen var mı, sizde durumlar nasıl?
Yakut

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

aydnaydn59 aydnaydn59 Videographer Kimlik Onayı
  • Üyelik 17.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Fotoğrafçı - Videographer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 490
  • Beğeniler 63 / 130
  • Ticaret 5, (%100)
Nasıl yaa uğraş dur zorla 2. Sıraya çektiğim sitemi 18. Sıraya atmış şaka gibi kontrol edeyim dedim haberi gördüğümde gerçekten etkilenmişiz

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

aydnaydn59 adlı üyeden alıntı

Nasıl yaa uğraş dur zorla 2. Sıraya çektiğim sitemi 18. Sıraya atmış şaka gibi kontrol edeyim dedim haberi gördüğümde gerçekten etkilenmişiz

Muhtemelen öne geçen siteler kalitesiz veya alakasız sitelerdir.:) Düştüğüm her kelimede durum bu.

Makas34 Makas34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek gazeteci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 199 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
2019 yılında google nin en çok güncelleme yaptığı yıl oldu para diye ararsın googlede mektup çıkar karşına plaj dersin e ticaret sitesinden çorap çıkar karşına 13 yıldır google ile tanısıyorum ilk defa böyle saçma sapan şeyler gördüm. adamlar ha bire yazıyor kaliteli içerik girin içeriğin alasını en kalitesini giriyoruz . yine gerilere atıyor sonuç spam siteler ön planda sadece türkiyede bu durum böyle değil dünya genelinde böyle

1- Google güncelleme diyor aslında değil arkasından başka şeyler var bir takım şeyleri denemeye çalışıyorlar verimli sonuç elde edemiyorlar

2- türkiye de olduğu gibi tüm dünyada google kullanıcısının yüzde 15 azalıp yandex e kaydığı gözlenmekte

3- Kasım güncellemesi özellikle kaliteli içerik üreten siteleri vurdu

4- uzun link yapısına sahip olan içerikler geriledi

5- içerik içinde çok fazla kullanılan anahtar kelimelerdeki yazılar geriledi

6- içerik içinde görsel ve video kullanan sitelerin içerikler tavan yaptı ilk sayfadalar

7- site kodlamasına alt yapısına özeliklle ( position , item .name ) içerik haritaları kısmında hata almayan siteler sıralamalarda yükseldi

8- yeni web site yöneticisindeki google tarafından geliştirilen uygulamalarda hatasız olan siteler sıralamalarda yükseldi

9- 404 hatası fazla olan sitelerde gerileme gördüm

10- blog portal tarzı sitelerde gerilemeler oldu

11- tek alan üzeri çalışan siteler eğer içerik kalitesi yüksekse google sıralamasında yükseldiklerini gördüm örnek:( sadece yemek tarifesi, sağlık sitesi sadece tek katagori üzeri ise )...

12- artık eskisi gibi forumlarda kimse kimseye yardımcı olmuyor.

saygılarımla
bluecity vahdettin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1184
  • Beğeniler 373 / 373
  • Ticaret 26, (%100)
Ya bendede search consolda içeriklerimde “ ayrıştırma hatası var diyor resmen yayınladığınız makalelerin imla uyumu yanlış yaparsan yayınlamıyor.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Makas34 adlı üyeden alıntı

2019 yılında google nin en çok güncelleme yaptığı yıl oldu para diye ararsın googlede mektup çıkar karşına plaj dersin e ticaret sitesinden çorap çıkar karşına 13 yıldır google ile tanısıyorum ilk defa böyle saçma sapan şeyler gördüm. adamlar ha bire yazıyor kaliteli içerik girin içeriğin alasını en kalitesini giriyoruz . yine gerilere atıyor sonuç spam siteler ön planda sadece türkiyede bu durum böyle değil dünya genelinde böyle

1- Google güncelleme diyor aslında değil arkasından başka şeyler var bir takım şeyleri denemeye çalışıyorlar verimli sonuç elde edemiyorlar

2- türkiye de olduğu gibi tüm dünyada google kullanıcısının yüzde 15 azalıp yandex e kaydığı gözlenmekte

3- Kasım güncellemesi özellikle kaliteli içerik üreten siteleri vurdu

4- uzun link yapısına sahip olan içerikler geriledi

5- içerik içinde çok fazla kullanılan anahtar kelimelerdeki yazılar geriledi

6- içerik içinde görsel ve video kullanan sitelerin içerikler tavan yaptı ilk sayfadalar

7- site kodlamasına alt yapısına özeliklle ( position , item .name ) içerik haritaları kısmında hata almayan siteler sıralamalarda yükseldi

8- yeni web site yöneticisindeki google tarafından geliştirilen uygulamalarda hatasız olan siteler sıralamalarda yükseldi

9- 404 hatası fazla olan sitelerde gerileme gördüm

11- tek alan üzeri çalışan siteler eğer içerik kalitesi yüksekse google sıralamasında yükseldiklerini gördüm örnek:( sadece yemek tarifesi, sağlık sitesi sadece tek katagori üzeri ise )...

12- artık eskisi gibi forumlarda kimse kimseye yardımcı olmuyor.

saygılarımla

Evet global olarak tüm sıralamalar alt üst oldu. Gerçek anlamda spam yapan, dünya kadar footer link alan, makalenin giriş bölümünde anahtar kelimeleri arka arkaya sıralayıp bir şey anlatamayan siteler ön plana oturdu. Özellikle bir kelimem var ki, benden birebir kopyalayıp linklerimi bile kaldırma zahmetine girmeyen adam ilk sayfaya yanı başıma gelmiş. Nereye gidiyoruz bilemiyorum.:)

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)

bu iki hususa katılıyorum. İlave olarak yavaş açılan sitelerde gerileme var.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al