wmaraci reklam

Site içi linklemedeki etiketler?

5 Mesajlar 633 Okunma
smmexpress

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, site içi linkler oluşturmak istiyorum iç SEO için. Fakat link ekleyince etikette "noreferrer noopener" değerleri ekleniyor. Bunlar güvenlik için önceki sayfanın bilgilerini sıfırlıyormuş. Şimdi iç seoda bu etiketlerin zararı olur mu? İç linklerde hangi etiket değerlerini kullanmam gerekiyor? Aynı şekilde dofollow veya nofollow olması da farkeder mi? Bunun dışında bir yazı içinde en fazla şu kadar link koyun gibi bir sınır var mı? İç linkleme hakkında açık ve net bir yazı bulamadım.

wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
site içi linklerde zaten nofollow kullanılır. kendi sitenizden yine kendi sitenizdeki farklı bir makaleye dofollow link vermenin anlamı yok.

site içi link verirken abartmamakta fayda var.

makale içinde navigasyon kullanıyorsanız h etiketlerine link ekler, bu da iç linkleme sayılır.

navigasyon kullanıp, makale içinde de ilgili bir içeriğe link vermek yeterli gelir.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Mertcan hocam internette iç linklerde dofollow kullanın sayfa otoritesini site içinde dağıtın yazıyor her yerde. Nofollow linkler takip edilmiyor. İç linklerde dofollow kullanmak gerekmez mi?

Noreferrer nooopener değerlerini pek anlamış değilim. Bunları iç linklerde kullanmak SEOya olumsuz yanı var mı acaba?

Yabancı SEO sitelerinde devasa bir iç link ağı örmeniz gerekiyor diyorlar. Bizim haber siteleri de bunu yapıyor. Çok linkleme oluyor ama bunun bir sınırı var mı onu merak ediyorum

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

Mertcan hocam internette iç linklerde dofollow kullanın sayfa otoritesini site içinde dağıtın yazıyor her yerde. Nofollow linkler takip edilmiyor. İç linklerde dofollow kullanmak gerekmez mi?

Noreferrer nooopener değerlerini pek anlamış değilim. Bunları iç linklerde kullanmak SEOya olumsuz yanı var mı acaba?

Yabancı SEO sitelerinde devasa bir iç link ağı örmeniz gerekiyor diyorlar. Bizim haber siteleri de bunu yapıyor. Çok linkleme oluyor ama bunun bir sınırı var mı onu merak ediyorum

Öncelikle devasa bir iç link ağı demek, her önüne gelen kelimeye link ver anlamına gelmiyor.

Bizim haber siteleri genelde haberle alakalı kelimelere link verir. Bu normal bir durumdur. Mesela herhangi bir haber içinde Hayvan kelimesi geçtiğinde bu kelimeyi Havyan haberlerinin bulunduğu bir linke yönlendirirler. Gayet normal bir durumdur.

Siz söyledikten sonra yine kontrol ettim, aşırı bir şekilde linkleme yapan haber sitesine rastlamadım. (genel olarak bildiklerimizin içinden)

Bu link etiketlerinin SEO için etkisi sıfırdır. Türkçe kaynaklardan pek sonuç alamayabilirsin fakat yabancı kaynakların tamamından bu bilgiye ulaşabilirsin.

Söylediklerim halen tatmin etmiyorsa, seninle aynı soruyu soran bir reddit kullanıcısına John Mueller'in verdiği cevabı ekliyorum;

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

DurmazAjans DurmazAjans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 20
  • Ticaret 8, (%100)
Internal link her zaman seo icin faydalidir.seo icin etkisi yok demek yanlis. Kullanici site ici linkleme sayesinde sayfa dolasimi yapar sitede uzun sure kalir. Ornek: site ici seo nasil yapilir diye konu yazdiniz. bu konudan daha once yazdiginiz site nasil hızlandirilir konusuna link verirsiniz kullanici bunada bakacaktir. İcerik kalitesine gore olumlu donus saglar.
Ayrica hit alan bir konunuza ic linkle başka bir konuyu tavsiye ettiginizde kullanici etkilesimine göre o konunuzun google sıralaması da degisir.Direk organik hit olmasada dolaylı organik hit almis olur ve yakaliyacagin etkilesim linkini verdigin konunun siralamasi yukseltir.icerigin guzel ve faydali ise guzel ic linkleme ile siteni google ye sevdirirsin.
İc linklerin bir diger faydasi google botlarinin sayfaları taramasini kolaylastirir.guncelledigin, ekleme yaptigin icerik ic linkleme sayesinde google botlari tarafından fark edilir ve hizli index alir.
Varsa aklina takilan bi konu ic linkleme ile alakalı sorabilirsin. Eklenti ile yapma bu isi ic linkleri ilgi cekici cumlelerle destekleyerek sen yap.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al