wmaraci reklam
lidertakipci

Tayfun Erbilen mi ? Emrah Yüksel mi ? [GÜNCEL]

41 Mesajlar 5.913 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 329 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Php'yi tayfun erbilenin youtube'daki ücretsiz videolarından öğrendim ve ilk sitemi de ondan yaptım. Anlatımı gayet iyi geldi bana. Emrah yükselin de birkaç videsuna baktım ama anlatım tarzı, ses tonu vs. hoşuma gitmedi nedense. Ama tayfun erbilenden biraz daha basit bir dille anlatıyordu galiba.

wmaraci
reklam

GunduzT GunduzT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarımı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 104 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sizin kafanızı karıştırayım.
Ücretsiz olduğu halde udemy'deki ücretli dersleri aratmayacak bir seri.

https://www.youtube.com/watch?v=ygAcF_SdeNo&list=PL-Hkw4CrSVq-xGk6GPtQ6TB98NmAAHtY_

eğer gerek görür iseniz youtube-dl adlı yazılım ile tüm seriyi bilgisayarınıza indirmek seçeneğiniz de var.

berlin berlin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** E**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 55 / 70
  • Ticaret 2, (%100)

GunduzT adlı üyeden alıntı

Ben sizin kafanızı karıştırayım.
Ücretsiz olduğu halde udemy'deki ücretli dersleri aratmayacak bir seri.

https://www.youtube.com/watch?v=ygAcF_SdeNo&list=PL-Hkw4CrSVq-xGk6GPtQ6TB98NmAAHtY_

eğer gerek görür iseniz youtube-dl adlı yazılım ile tüm seriyi bilgisayarınıza indirmek seçeneğiniz de var.

Güzel bir öneri, youtube php dersleri yazınca da onlarca eğitim serisi çıkıyor. Bu neden daha önce aklıma gelmedi bilmiyorum. Emrah yükselin de php videolarını görüyorum hatta konular bile aynı udemyle, ama sanırım youtubeda derslerin sadece yarısını yayınlamış. Ama emin değilim böyle olmaya da bilir. Kafam gerçekten karıştı hocam teşekkür ederim 😂
GunduzT

kişi bu mesajı beğendi.

Keyato Keyato WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Girişimci & Sosyal Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 12 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam şöyle kenara kendi tavsiyelerimi bırakayım isterseniz :)

Şahsi fikrim Emrah hocadan yana sebebine gelince, anlatımları, örneklendirmeleri vs olarak daha net olduğunu düşünüyorum ve gerçekten sıfırdan başlayanlar için daha olumlu duruyor. Örneğin bir kaç arkadaşım sıfırdan Emrah hocanın videolarıyla başladı, hatta almak istediğiniz kursu almışlardı ve şuanda yazılım alanında sertifika almaya çalışıyorlar :) ( Bu konuda yanlış anlaşılmasın tabi ki diğer hocalarında anlatımları gayet doyurucu ve onlarda tabi ki gayet iyi fakat Emrah Yüksel'in enerjisi biraz daha farklı sanırım )

Şöyle de bir durum var tabi ki; Emrah Yüksel ya da diğer hocalar sizlere çeşitli kapılar açıp, imkanlar sunuyor fakat işin çok büyük bir kısmı da size kalıyor. Örneğin; İngilizce bence bu konuda çok önemli çünkü bir çok kütüphaneyi inceleyip, bir çok bilgi edinebiliyorsunuz. Github, farklı editörler de bu işin çok güzel bir yanı aslında. Sublime Text'de başlayıp Atom'a geçebilirsiniz mesela..

Herhangi bir eğitim serisiyle başlayıp kendinizi araştırmalarla daha da iyi besleyebilirsiniz. Örneğin bahsettiğim editör konusu bence en önemli noktalardan biri aslında çünkü hem vaktinizin çoğunluğu bir editör karşısında geçiyor hem de bu işi sizin için daha eğlenceli / pratik / kullanışlı bir hale getirebiliyor.

Bu arada Youtube'da bir çok video mevcut, isterseniz biraz izleyin belki daha iyi bir şekilde fikir edinmenizi sağlar. Fakat işin en net kısmı bana göre; Başlayıp, detaylı ve sakin bir şekilde inceleyip / dinleyip, bol bol örnek çalışmalar ve kod egzersizleri ile kendinizi geliştirip, yavaştan projelere adım atmak diyebilirim :)

Şimdiden umarım hakkınızda en güzeli olur :)

wmaraci
wmaraci

sefacicekli sefacicekli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle Tayfun Erbilen. Eğer hiçbir şey bilmiyorsan çok faydalı olacaktır. Ayrıca kendi tecrübelerini ve bir sürü webmasterın bilmediği teknikleri de anlatıyor. İçinde HTML olmamasına bakma kesinlikle değer.
berlin

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

fikretyn adlı üyeden alıntı

Tayfun Erbilen kesinlikle tavsiye etmem. Zaten udemy sayfasındaki yorumlara da bakabilirsin
Emrah Yüksel iyidir ama php de sadece site yapmayı ögretir ondada çok fazla güvenlik açığı barındırarak Çok detaya girmez.
Tavsiye edebileceğim tek kişi var..
VOLKAN ALAKENT
sorulara biraz asabi cevap verebiliyor ama hem cevap veriyor hemde anlatımlarında mütiş bir detay içeriyor. Kesinnlikle pişman olmazsın
son söz Tayfun Erbilen işi iyi biliyor fakat anlatımı sanki karşısındaki işi biliyorda oturtamıyor gibi olan kişilere anlatıyor gibi anlatıyor yani çok hızlı karışık ve ordan burdan..

Kesinlikle bunu tercih edin. Piyasada bulunan çoğu PHP kursuna bakmış, dinlemişimdir ( en azından OOP bölümünü ) ama bu kadar ayrıntılısını ilk defa görüyorum.
Adam 210 Saatlik kurs çekmiş :D
Ben 1.5-2 yıldır php kodluyorum, slim framework ve laravel kullanıyorum, yazılım firmalarına destek sağlıyorum ama bu kursu satın aldım.
Bu kursu önerdiği için fikretyn 'e teşekkür ederim :)
berlin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** E**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 55 / 70
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar herkse günaydın. Hâlâ çok kararsızım. Black fridaydan ötürü indirimlerin bitmesine birkaç gün kaldı ve kendi başıma tercih yapmaya karar verdim bu süre içerisinde.

Şu an konuyu takip edenler için kısaca söyleyebilirim ki 3 kurs da birbirinden muhteşem. Tekrar söylüyorum öğrenme yeteneğinize en uygun olanı tercih etmelisiniz.

Bu arada dün Tayfun Erbilen ile iletişime geçtim. Kendisini önerenlere teşekkür ediyor. Kurs ücretini en fazla 30 liraya kadar düşürebiliyormuş udemynin yeni sisteminden ötürü. Kupon kodunu buraya bırakıyorum. Almak isteyenler, uzun süredir almayı düşünenler kaçırmasın. 5 gün geçerlidir

Kupon kodu: KUPONN30

HakanKorkz HakanKorkz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mesleğim yok
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
Ben Emrah hocamın tezgahından geçtim onun kurs videoları ile geliştirdim kendimi allaha şükür iyi düzeylere de geldim Tayfun ERBİLEN de bu işlerin piri eğtmenler arasında bence fark olmaz her kes bizlere bir şeyler katmak için kurslar oluşturuyor sağolsunlar var osunlar..

https://hakankorkmaz.site

• Üyelik 21.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** E**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 55 / 70
  • Ticaret 2, (%100)

HakanKorkz adlı üyeden alıntı

Ben Emrah hocamın tezgahından geçtim onun kurs videoları ile geliştirdim kendimi allaha şükür iyi düzeylere de geldim Tayfun ERBİLEN de bu işlerin piri eğtmenler arasında bence fark olmaz her kes bizlere bir şeyler katmak için kurslar oluşturuyor sağolsunlar var osunlar..

Hocam aslında benim biraz da amacım kendi script ihtiyaçlarımı giderebilmek. Örneğin instagram için auto repost scripti yazdıracaktım birine ama adam 400 lira istiyor ya. 400 lira nedir. Hiçbir tasarım vs istemedim. Sadece cron ile çalıştırınca sitede çalışmasını istemiştim. 100-150 hatta 200 lira istese hadi neyse veririm de 400 lira nedir. Biraz da bu beni iyice php öğrenmeye itti. Aslında zaten daha önceden de öğrenmek istiyordum. Öğrenme amacım instagram olsun twitter olsun kendim için basi bot yazılımları kurabilmek ve ileri düzeye gelip bunu bir iş haline getirmek, bu sayede uzman bir yazılımcı olmak. Yani size en net şekilde sorayım benim için çok faydası olacaktır cevabınızın. Emrah Yüksel eğitimlerini bitirdiniz ve şu an kendi instagram veya twitter bot yazılımlarını yazabiliyor musunuz? Örneğin oturup da bir twitter otomatik tweet paylaşıcı veya daha önemli gördüğüm instagram otomatik başkalarının gönderilerini paylaşıcı bot yazabiliyor musunuz ? Veya yazabileceğinizi düşünüyor musunuz? Bu benim için gerçekten yol gösterici bir soru ve cevabınız da öyle olacak

HakanKorkz HakanKorkz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Mesleğim yok
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle berlin bey eğitimleri tam bitirmedim 206 derse kadar izlemişim " Sıfırdan İleri Seviyeye Komple PHP ile Web Geliştirme 2019 " adlı kursunu ondan sonrası izlemeye gerek duymadım yani anlatımı olsun detaylara inmesi olsun gayet hoş ve sıkılmadan izliyorum bot ta yazabiliyorum dediğiniz sistemi yapabileceğimi de düşünüyorum bu arada 100 küsür kadar youtube de ki ders videoları da izlemiştim sorunuza kısaca cevap verecek olursam bence udemy hesabı olan herkesin kurslarım bölümünde bulunması gereken değerli bir hocamızdır.. umarım yardımcı olmuştur
berlin

kişi bu mesajı beğendi.

https://hakankorkmaz.site
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al