wmaraci reklam

Türkiyenin Yerli Otomobilleri Gösterildi!

25 Mesajlar 3.165 Okunma
wmaraci reklam

Batuhanmrv Batuhanmrv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek İmalat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 2, (%100)
Çoğu kızdan güzel

www.gamerozzi.com TURNUVA YÖNETİCİSİ
wmaraci
reklam

SEOMuhendisi SEOMuhendisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 15 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Ekrem İmamoğlu bey de attığı twitle desteklemiş.
https://twitter.com/ekrem_imamoglu/status/1210600034309419008

Serji Serji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Şurda birbirini yiyenler boşuna tartışıyorsunuz otomobilin tasarımı belki italyanlar tarafından yapıldı görsel arayüzüde ingilizce ama önemli olan bir şeyler yapmak ve bu tasarımı bende beğendim bizim mühendislerimize imkan verseler daha iyilerinide yaparlar Backlinkcigeldi arkadaşımız şurda haklı üretilmeyebilirde seçim yatırımıdır veya teknik nedenlerden dolayı üretilmeyebilir dua edelim kaliteli, ve türklere ucuz olsun 200-300 bin olursada pahalı olur vatandaşa fayda sağlamaz

https://www.ticklat.com

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Serji adlı üyeden alıntı

Şurda birbirini yiyenler boşuna tartışıyorsunuz otomobilin tasarımı belki italyanlar tarafından yapıldı görsel arayüzüde ingilizce ama önemli olan bir şeyler yapmak ve bu tasarımı bende beğendim bizim mühendislerimize imkan verseler daha iyilerinide yaparlar Backlinkcigeldi arkadaşımız şurda haklı üretilmeyebilirde seçim yatırımıdır veya teknik nedenlerden dolayı üretilmeyebilir dua edelim kaliteli, ve türklere ucuz olsun 200-300 bin olursada pahalı olur vatandaşa fayda sağlamaz

Hybrid Kinetic K350 diye google da aratınca çıkan sonuç
Çıkacak sonuç bu

Bu da diğer model h500 sedan

Şimdi bugün açıklanan bizim araba modellerine gerip gidip bakıp attığım 2 modelle kıyaslar mısınız? Benzer di mi %99 benzer. Evet çünkü bu modeli Pininfarina tasarladı. Bazı ülkeler direkt olarak bu modeli alıp üzerinde çok hafif değişikler yaparak piyasaya sürdüler vietnamın yeni aracı gibi.

Üstte attığım hybrid kinetic modeli ile 1e1 aynı sadece renk değiştirilmiş ufak dokunuşlar eklenmiş falan filan yani özgün bir model değil. Bunları belki bu konudan haberdar değilsinizdir diye yazıyorum.

Burdan detaylıca inceleme yapabilirsiniz. Spin Makale misali :D
https://autofans.be/fotos/varia/39371-hybrid-kinetic-group-h500-en-k350-suv/129283?article=39370#0

Bu arada araç 200k ve üzeri bir fiyatta olacakmış en azından içeriden sızdırılan bilgi bu(normalde dolarla maaliyeti olduğundan zaten 200k altına hele ki şu ekonomiyle inmesi çok zor.) 90 100 ay falan asgari ücretle çalışıp harcama yapmazsanız gayet güzel alınabilir. Fiyat da oldukça uygun yani. İroni bir yana pahalı olmasının sebebi dolarla alınıp tlyle satılması :)

Burada eleştiri yapıyoruz sanki desteklemek zorundaymışız gibi tepki alıyoruz ki yorumuma bakarsanız hakaret vs.. falan da yok sadece kendi görüşlerimden ibaret. Bu ülkede her taşın altında siyasi ve menfaat içeren bir rant ararım. Çünkü geçmişte çok fazla örnek var. Güvenim yok. Maalesef cehalet eleştiri ve sorguya tümden karşı bir sistem. Yapacak bir şey yok.

wmaraci
wmaraci

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
2 Vidayi Bir Araya Getiremezler Burda Yapilan Arabayi Elestirriler 😀😀
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Backlinkcigeldi Hocam benim arabalar konusunda pek bilgim hatta hiç bilgim yok denilebilir :D Ama özgünlük konusunda birçok markanın arabalarına falan baktım bugün bu yerli araba olayı açıklandığı sıralarda. Böyle bir görsel buldum

Farklı markalara ait ama aynı model araçlar vs. gibi "görünüyor" en azından. Üretim açısından bizim üretebileceğimiz olduğu sürece tasarımın yada bazı teknik üretim süreçlerinin aynı olmasının sakıncası var mı ki ben açıkcası cahilliğimden soruyorum bunu sadece. Arabalar konusunda gerçekten 0 bilgim var beni aydınlatırsan teşekkür ederim :) iyi akşamlar.
biletshop aayineben

kişi bu mesajı beğendi.

aayineben aayineben WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 49 / 82
  • Ticaret 1, (%100)
BİR ARKADAŞ BAŞKA BİR FORUMDA BÖYLE YAZMIŞ. YANİ DEMEK İSTEDİĞİM HERKES GURUR DUYMUŞ BU BOCKlinckci karalama çalışması yapar 😂😂
Şu arabaya hala laf atanlar var inanılır gibi değil. Adamlar çalışmış bir şey sunmuşlar ortaya, bunu desteklemeyip saçma sapan kötülersek nasıl ilerleme kaydedeceğiz cidden merak ediyorum. Ayrıca İtalya da üretildi yerli değil deniyor Türkiye'de prototip üreten araç fabrikaları olmadığı için İtalya da üretilmesi gayet normal. Türkiye'deki araç fabrikaları seri üretim yapan belli bir düzenle çalışan fabrikalar prototip bir aracı üretmeleri mantıklı gözükmüyor açıkcası. Keşke eleştirdiğimiz kadar araştırma da yapsak.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi Hocam benim arabalar konusunda pek bilgim hatta hiç bilgim yok denilebilir :D Ama özgünlük konusunda birçok markanın arabalarına falan baktım bugün bu yerli araba olayı açıklandığı sıralarda. Böyle bir görsel buldum

Farklı markalara ait ama aynı model araçlar vs. gibi "görünüyor" en azından. Üretim açısından bizim üretebileceğimiz olduğu sürece tasarımın yada bazı teknik üretim süreçlerinin aynı olmasının sakıncası var mı ki ben açıkcası cahilliğimden soruyorum bunu sadece. Arabalar konusunda gerçekten 0 bilgim var beni aydınlatırsan teşekkür ederim :) iyi akşamlar.

Hocam içten yanmalı arabalar neyse de elektrikli otomobil baştan aşağı ayrı bir sistem en önemli sorun pil sistemi mesela bunu şu anki durumla zaten biz yapamayız zaten araştırırsanız belli başlı birkaç üretici görürsünüz ondan sonrası iç aksan ve tasarım ee onları da biz yapmıyoruz şimdi ben bu araca nasıl yerli otomobil diyeyim. Birisi diyor ki mesela bilenen x marka bir aracın şu parçaları da şurada üretiliyor falan filan ancak o markaların geçmişine ve tarihine bakarsanız şu an konuştuğumuz durumla zerre kadar alakası olmadığını görürsünüz.

Tesla benim çok sevdiğim bir markadır yenilikçi rekabetçi bir düzen getirdi çünkü o vasıtayla elektrikli araçları ve sistemini çok fazla araştırdım. Tek ve en önemli sorum şu bu aracın hangi kısmının AR-GE'si Türkiye de yapıldı. Eğer bana net bir şekilde şuraları şuraları ve şuraları türkiye de yapıldı diyebiliyorsanız herkesten özür diler yorumları silerim ancak böyle bir şey yok.

Ha gelecek anlamında olumlu buluyorum diyorsanız da bu bir hayal. Yani bugün gerçekleştirmediğimiz bir şeyi gelecekte kurguluyorsak bu hayaldir. Kanal istanbul işssizlik ekonominin kötülüğü derken gündeme biraz olsun ferahlık getirmek adına bunu öne sürdüler fakat ben zerre kadar inandırıcı bulmadım kişisel ve şahsi düşüncem bu yalnız da değilim merak etmeyin. Binlerce insan var girin sosyal medyaya bakın.

Bizim ülkedeki kafa şu bir şeyin içinde yerli kelimesi geçiyorsa koşulsuz desteklemek zorundasın. Böyle bir şey yok. Fatih projesi vardı bir ara eğitim için ne umutlar verdiler dünyanın parası gitti. Binlerce tablet falan dağıtıldı ne oldu? Proje çöp oldu. Havalimanı için neler neler denildi ne oldu? Proje çöp oldu. Ben hayal satılmasına karşıyım hocam. Siz desteklerseniz saygı duyarım ancak bana ve görüşlerime de saygı duyulmasını isterim. Türkiyedeki tek tip insan sevdasını kabul etmiyorum eleştiren sorgulayan insanlar bu ülkeyi ayakta tutacak. Vestel telefon yerli telefon dediler her şeyi yabancı üstüne burada bir gelişim ilerleme oldu mu? asla çünkü bir şeyi en azından önemli bir kısmını sen üreteceksin ki o alanda biraz tecrübe kazanasın.

Yerli uçak göklerde
yazıp google da aratır mısınız 2007den beri yerli uçak göklerde :)

Tasarımı güzel tasarımı güzel demekle olmuyor maalesef. Asgari ücret 2304 TL ama tasarımı güzel :)

Neyse son olarak şunu yazayım 2015te yapılan şu yerli!!! arabalara ve verilen 40 milyon euro'ya ne oldu acaba
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/40-milyon-euro-resmen-cop-oldu-yerli-otomobil-gitti-turkiyenin-otomobili-geldi-40632238

Bu arada attığın markaların ilk üretimi mi bunlar ? :) kıyaslama çok çok manasız. Yüzlerce modeli olan markalarla kıyasladığın şey sence mantıklı mı

Serji Serji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 2 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Yapılırsa ve vatandaşa uygun fiyata satılırsa vatana millete hayırlı olsun kendi ürettiğimiz bazı ürünleri yurtdışından ucuza almak bi bana mı koyuyor?

https://www.ticklat.com

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Eğer gerçekten üretilebilirse, fiyatı da uygun olursa neden olmasın?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al