wmaraci reklam

Yerli otomobil: Prototipi İtalya'dan, gösterge panelleri İngilizce

51 Mesajlar 6.492 Okunma
wmaraci reklam

fthc4n fthc4n WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 7 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
html kodlamaya bile hello world diye başlanır. ne var bunda. umarım sonu devrim gibi olmaz, umarım ucuz olur da kendi memleketimizin arabasına bineriz.
yilmaz68 ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Tasarım hoş olmuş deniliyor da zaten tasarım italyanlar tarafından yapılmış. Bunun dışında ingilizce olmasında bir problem yok. Ama arabanın ismi daha iyi birşey olabilirdi. TOGG biraz olmamış gibi. İlerleyen zamanlarda daha fazla detay alındıkça yerli mi değil mi karar vereceğiz. Seçilen tarihte çok yerinde asgari ücret konusu gündemden düştü. Umarım daha iyisini görürüz.

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Yerli kağıt fabrikası yok. Şeker fabrikaları malum. Hoş memlekette fabrika kaldı mı? Herşey de dışa bağımlılık var. 3. Köprü yapıldı diye yaygara yaptılar şimdide Çinlilere satıldı. Tank ve palet fabrikası Katarlılara verildi. Hava limanı projesinden devletin ettiği zararı 8 haneli hesap makinesi hesaplıyamıyor. Benzin 7 lirayı geçti. Dünya üzerinde en fazla asgarî ücretle çalışan işçi bizim ülkemizde. Dünya da eğitimi en kötü ülkelerden biriyiz. Merak ediyorum elektrikli arabadan sonra elektrik ücreti ne kadar olacak? Bizim insanımız kadar kafası güzel insan yok. İçmeden sarhoş hepsi. Adama soruyorlar kanal İstanbul hakkında ne düşünüyorsunuz diye açılsın abi biz hep izleriz diyor. Yakında kıçımızda dön kalmayacak. Gürcistan bile elektrikli araba yaptı. Kime sata bilir? Hiç kimseye. Bu yerli olduğu iddia edilen araba çıksın şahsen ben bu Arabayı 2048 yılında alabilirim. La uyanın artık ya. Nerde nükleer enerji santralleri? Nerde bu üretilen uçaklar? Biz hayvanı Sırbistan dan alıyoruz siz neyin kafasındasiniz?
ilkayy impjix amatoryus

kişi bu mesajı beğendi.

SerhatAYDIN SerhatAYDIN SerhatAYDIN Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Avukat Katibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 78 / 78
  • Ticaret 23, (%100)
PoineTR ; Aracın ismi TOGG değil.İsim olarak ne verileceğini belli olmadığı için aracın ismi şuanlık bu.

Genel olarak yazmak istediğim ise aşağıda sıraladım.Belki saçmalamış olabilir ama yazmak istedim.

Şimdi deniliyor ki ;
-Arabanın çizimini İtalyan'lar yapmış bunun neresi yerli.
-Gösterge paneli, araç kontak kısmı vs. İngilizce bunun neresi yerli.
-Şu parçası, bu parçası Türkiye'de üretilmiyor şuradan ithal ediliyor bunun neresi yerli vs. vs.

Birazcık araştırın, bakının birşeyler yapın hemen Türkiye'de yapılan şeyleri yerli ve milli değil demeyin.

Öncelikle Mercedes gibi dünya markası Alman arabası sadece Alman dili üzerine mi üretilmiş, sonrasın da Mercedes tasarımcıları içinde Türk Tasarımcı var Mert Günak araştırmak isteyen araştırabilir veya ne bilim tüm parçaları Almanya'da mı üretiliyor.Biraz araştırın sonra çamur atın.Şuan ki hükümeti sevmiyor olabilirsiniz siyasi düşüncelerimize herkesin saygısı olması lazım ama şuan ki hükümet yapıyor diye yok şurası böyle burası şöyle demeyin.Koskoca Dünya devi dediğimiz Alman markası bile birçok parçası veya tasarımcı farklı ülkelerden.

Arabanın İngilizce olması çok normal bir durum sonuçta bunu Dünya pazarına çıkartacaksınız.Çizimi tamam İtalyan'lar tarafından yapılmış olabilir bunun belki bilmediğimiz sebepleri olabilir bunun için birşey diyemiyorum.
turion

kişi bu mesajı beğendi.

Kısa bir süre sessizlik...
wmaraci
wmaraci

MMG MMG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 30 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
yerli otomobil diye tutturanlara soruyorum yanlış anlamayın bilgilendirin beni bu otomobilin hangi parçası yerli ?
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

recepozturk recepozturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek TSK PİYADE KOMANDO
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 55 / 75
  • Ticaret 2, (%50)
İtalyan mitalyan sonuçta başında yerli var arkadaşım. Önceki hükümetler yapmış mı bi araştır istersen kuyruklu zamane çocukları değiliz biz. Bu zihniyete hastayım haşa bir peygamber daha indirse rabbim yinede dönmezler. Kolay gelsin.
turion

kişi bu mesajı beğendi.

masumkurt masumkurt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece prototip ingilizce olmasi normal.Gecerli bir dil sonucta begenmezsen bir etiket alarak Baslat yazdirirsin
turion

kişi bu mesajı beğendi.

turion turion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 138 / 137
  • Ticaret 3, (%100)
Otomobil sektörü bu. Araç henüz prototip. Araç türük otomobili diye ihraç ettiğinizde dil seçeneği koymayacak mısınız yani :D

youtube abone sitesi: https://vk.cc/9hnOk8
Kuş al Yumurta sat Ruble ÇEK: https://vk.cc/aC8QOD

turion turion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 138 / 137
  • Ticaret 3, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Yerli kağıt fabrikası yok. Şeker fabrikaları malum. Hoş memlekette fabrika kaldı mı? Herşey de dışa bağımlılık var. 3. Köprü yapıldı diye yaygara yaptılar şimdide Çinlilere satıldı. Tank ve palet fabrikası Katarlılara verildi. Hava limanı projesinden devletin ettiği zararı 8 haneli hesap makinesi hesaplıyamıyor. Benzin 7 lirayı geçti. Dünya üzerinde en fazla asgarî ücretle çalışan işçi bizim ülkemizde. Dünya da eğitimi en kötü ülkelerden biriyiz. Merak ediyorum elektrikli arabadan sonra elektrik ücreti ne kadar olacak? Bizim insanımız kadar kafası güzel insan yok. İçmeden sarhoş hepsi. Adama soruyorlar kanal İstanbul hakkında ne düşünüyorsunuz diye açılsın abi biz hep izleriz diyor. Yakında kıçımızda dön kalmayacak. Gürcistan bile elektrikli araba yaptı. Kime sata bilir? Hiç kimseye. Bu yerli olduğu iddia edilen araba çıksın şahsen ben bu Arabayı 2048 yılında alabilirim. La uyanın artık ya. Nerde nükleer enerji santralleri? Nerde bu üretilen uçaklar? Biz hayvanı Sırbistan dan alıyoruz siz neyin kafasındasiniz?

Dostum en az 20 kişiye sordum. "Tank palet fabrikasında ne üretiliyor?" diye.
Hiçbirinden net cevap alamadım. Bu konuda bizi aydınlatabilir misin lütfen?

youtube abone sitesi: https://vk.cc/9hnOk8
Kuş al Yumurta sat Ruble ÇEK: https://vk.cc/aC8QOD

cngiz cngiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Yerli arabayı sonuna kadar desteklemeliyiz. Bütün parçalar yurt dışından gelse burada toplansa dahi buda iyi bir gelişmedir. Neticede şu anda oda yok. En azından birleştirmeyi öğreniriz.
Bugün yabancı firmalar ülkemizde fabrika kursun diye bir ton dil döküyoruz. Kendi markamız olursa kendi göbeğimizi keser istihdam yaratır, cari açığı düşürür, kendi gücümüzü elde tutarız.
turion

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al