wmaraci reklam

Themeforest tema iadesi nasıl yapılır ? Karta para iade süreci.

25 Mesajlar 7.663 Okunma
wmaraci reklam

dataaaa dataaaa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 216 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Themeforest üzerinden bir tema almıştım. Ancak proje iptal oldu ve iş fikri yarım kaldı haliyle bende iade etmek istedim. İadeyi sağladım ancak bana kredi girişi diye bir işlem yaptılar. Bu parayı hesabımdan çıkartıp nakite çevirmek istiyorum. Bu konuda önerisi tavsiyeniz var mı ?

Your credits are valid until 2020-12-25 and can be used on any of the Envato Market sites. You will be able to use a combination of your remaining credits and a PayPal/Skrill transaction if your order amount is higher than your credit balance.

Şöyle bir bilgi de eklemişler altına.

Skrill hesabım olursa parayı çekebilir miyim ?

:cool:İADEMİ ALDIM ÇÖZÜMÜ : :cool:

NOT : Envato 1 iade yaptığınız hesapta 2. ye iade isterseniz yapmaz. Yani 1 ürün aldınız iade ettiniz 2. ye tekrar ürün aldınız iade edemezsiniz. Sorun çıkartır.

Şunu okuyun tabi bir ara unutmayın :
https://themeforest.net/page/customer_refund_policy

ben 2 yolu izlemiştim
1 - https://themeforest.net/refund_requests/new
2 - https://help.market.envato.com/hc/en-us/requests/new

Link 1 konuyu ilk satıcıya taşırsınız. Satıcı genelde hayır yada olmaz çeker sonra size gece 12 gibi bildirim gelir. Mailde gelen sayfayı açınca bir üst merciye taşı düğmesini göreceksiniz. Oradan itiraz edin. Eğer o düğme yoksa 2. linki kullanarak direk envato ile iletişime geçin.
İngilizce olarak kullanıcı adınızı aldığınız hesabı vs tüm detayları yazın. Unutmayın ilk olarak kredi iadesi yapacaklar.
Sonra gelen iade mailine kartıma yapın lütfen diye cevap verin. Genelde gece saat 12-1 arası yazıyorlar ona göre çözüm elde edersiniz.
lukama yasinatagun UnalKorkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

UnalKorkmaz UnalKorkmaz Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)
dataaaa

Hocam bende iade sürecindeyim, fakat 3 gün olmasına rağmen herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Size kaç günde cevap geldi? Bir de iade ederken herhangi bir sorun çıkarıyorlar mı?

• Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 216 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
UnalKorkmaz valla satıcı cıkarttı bende bir üst makama taşıdım konuyu. Sonra ise envato devreye girdi para iadesi değil kredi iadesi yaptı ama ingilizcem yetmediği için bu parayı skrill yada paypala atıp çekme şansım var mı bilmiyorum. Süreç max 5 gün sürdü. ilk itirazı 3 ün de açtım.

Vendetta Vendetta Fotoğraf Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Fotoğraf
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 311 / 42
  • Ticaret 12, (%100)
Karta ya da başka bi yere iade etmiyorlar diye biliyorum. Bana hep kredi olarak iade edildi. Site içinde kullandım. Bi de süresi var. 3 ay mı ne öyle bi sürede kullanman lazım. Ona da bakın mutlaka.

wmaraci

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

dataaaa adlı üyeden alıntı

UnalKorkmaz valla satıcı cıkarttı bende bir üst makama taşıdım konuyu. Sonra ise envato devreye girdi para iadesi değil kredi iadesi yaptı ama ingilizcem yetmediği için bu parayı skrill yada paypala atıp çekme şansım var mı bilmiyorum. Süreç max 5 gün sürdü. ilk itirazı 3 ün de açtım.

Teşekkürler hocam. İzninizle konuyu takipteyim

Vendetta adlı üyeden alıntı

Karta ya da başka bi yere iade etmiyorlar diye biliyorum. Bana hep kredi olarak iade edildi. Site içinde kullandım. Bi de süresi var. 3 ay mı ne öyle bi sürede kullanman lazım. Ona da bakın mutlaka.

Hocam krediyi kesinlikle nakite çeviremiyoruz değil mi? Ona göre iade talebini iptal edeceğim.

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

Vendetta adlı üyeden alıntı

Bir de şöyle bir konu buldum: https://www.zahiridunya.net/themeforest-urun-iadesi-nasil-yapilir-iade-rehberi/

En altta

"Bu formu doldurup talebinizi ilettikten sonra beklemeniz yeterli olacaktır. Ortalama 24 saat içerisinde sizlere aşağıdaki gibi bir dönüş yapılacaktır. Genellikle iadeler Envato üyeliğinize kredi bakiyesi olarak gerçekleştiriliyor. Eğer doğrudan kredi kartınıza iade sağlanmasını isterseniz gelen maili yanıtlayarak talebi iletmeniz yeterli olacaktır."

yazıyor. Doğruluk payı var mıdır sizce?
Vendetta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 216 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
Aynısını yaptım bekliyorum :) yarın dönerler gece 2-3 gibi yazarım detayı

• Üyelik 27.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 216 / 85
  • Ticaret 2, (%100)
Ya zaten parayı geri vermişsin ha karta ha bakiyeye ne farkı var envato tam yap şu işi :) de karta iade et işte

• Üyelik 01.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tamirci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ü** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 48 / 61
  • Ticaret 3, (%100)

Aynısını yaptım bekliyorum :) yarın dönerler gece 2-3 gibi yazarım detayı

Beklemedeyim hocam.

Ya zaten parayı geri vermişsin ha karta ha bakiyeye ne farkı var envato tam yap şu işi :) de karta iade et işte

Aynen, karttan aldın karta geri gönder kardeşim :) ne yoruyosun bizi
dataaaa

kişi bu mesajı beğendi.

hawk8220 hawk8220 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam orda diyor ki eğer yeni alacağın ürün sana iade edilen krediden pahalıysa üstünü skrill veya paypal ile ödeyebilirsin diyor şimdi envatoda ekmeğinde parayı komple iade etse sen parayı alıp gideceksin kredi verip sen başka script alırsan adam yine ordan komisyon yiyecek mevzu o :)
dataaaa

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.tarzbuya.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al