wmaraci reklam
lidertakipci

Bu cezaları ödemem gerekir mi ?

20 Mesajlar 2.425 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mdogan34 mdogan34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese günaydın
2018 yılında bir milletvekiline sosyal medya üzerinden küfür etmiştim. Daha sonra mahkemelik oldum uzlaşmaya gidildi fakat anlaşamadık, daha sonrasında mahkeme beni suçlu buldu ve karşı tarafın avukat parasını bana yansıttılar. Aynı zamanda 87 gün hapis cezası aldım. Hapis cezasını para cezasına çevirdiler. Bu cezaları ödemesem icralık olur muyum? Benim adıma herhangi bir şey yok banka hesabıma bir para girişide olmuyor fakat ailemle yaşıyorum. Bu durum icralık durumu olursa onlara yansır mı ödeme yapmazsam ne olur bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim

wmaraci
reklam

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
odemezsen hakkinda tutuklama karari cikar cezaevine gidersin paranin karşiligi kac gunse o kadar yatarin cikar acik cezaevinde
Shou

kişi bu mesajı beğendi.

Aydinkavak087 Aydinkavak087 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Toplam Ödenicek Ceza Nekadar _ ?

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
90 gün ceza 2-3 bin tl eder sanırım, forumda avukat varsa net cevaplar şimdi. Ama adli para cezanı ödemezsen atabilirler içeri.

wmaraci
wmaraci

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
AH be güzel kardeşim neden böyle şeyler yapıyorsunuz. Sadece bir milletvekiline değil sıradan bir vatandaşa da küfür etsen aynı cezayı alabilirsin. Sosyal medya insanlara rahat rahat küfür edebileceğiniz bir yer olsun diye yok ki.

2006 yılında buna benzer bir durumda farklı bir forum sitesinde konuşulmuş bir konuyu alıntılıyorum

"İİK.nun 97.maddesi gereğince, hacze gelen memur sizi evde gördüğü anda ev eşyalarını haczedip,muhafaza altına alabilir.Ailen ise eşyaların faturası varsa ya da diğer delillerle birlikte istihkak davası açıp dava sonucunda eşyalarını gere alabilir. Bu dava da uzun sürebilir"

edit: adli para cezası ne kadar önce bunu bir öğren ailenle görüş gerekirse sağdan soldan borç alıp bu borcu ödeyin çok büyük bi miktar olacağını sanmıyorum. Hatta maddi durumunuza göre hakim bunu taksitlendirebiliyor diye de biliyorum. Sen adliyeye gidip bu konuyu bir araştır soruştur

Selamunaleyküm.

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1195
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
Gokenim 2006 nerde 2020 nerde icra konusunda herşey degisti öyle alıp gitme vs yok insanları yanlış bilgilendirmeyin.

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

• Üyelik 25.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

Aydinkavak087 adlı üyeden alıntı

Toplam Ödenicek Ceza Nekadar _ ?

Toplam ceza 6000 e falan denk geliyoe avukat parası ve hapis cezası bedeli olarak

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Parayı yatırın. Adli ceza'yı yatırmamanız karşılığında hapis cezası yatacağınız anlamına geliyor. Ayrıca yine yatırmamanız Allah korusun bir suç işlediğinizde (Trafik kazasıda olabilir) Hükmün geri açıklanmasını engelleyebilir doğrudan ceza alırsınız.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
yatırın hocam hakkınızda tutuklama kararı çıkabilir. Normal vergi borcu gibi görmeyin bunu

• Üyelik 25.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

AH be güzel kardeşim neden böyle şeyler yapıyorsunuz. Sadece bir milletvekiline değil sıradan bir vatandaşa da küfür etsen aynı cezayı alabilirsin. Sosyal medya insanlara rahat rahat küfür edebileceğiniz bir yer olsun diye yok ki.

2006 yılında buna benzer bir durumda farklı bir forum sitesinde konuşulmuş bir konuyu alıntılıyorum

"İİK.nun 97.maddesi gereğince, hacze gelen memur sizi evde gördüğü anda ev eşyalarını haczedip,muhafaza altına alabilir.Ailen ise eşyaların faturası varsa ya da diğer delillerle birlikte istihkak davası açıp dava sonucunda eşyalarını gere alabilir. Bu dava da uzun sürebilir"

edit: adli para cezası ne kadar önce bunu bir öğren ailenle görüş gerekirse sağdan soldan borç alıp bu borcu ödeyin çok büyük bi miktar olacağını sanmıyorum. Hatta maddi durumunuza göre hakim bunu taksitlendirebiliyor diye de biliyorum. Sen adliyeye gidip bu konuyu bir araştır soruştur

sağdan soldan borç almayı gerektirecek kadar büyük bir meblağ değil ama bir anlık sinirle yazdığım yazıya 6000 lira ödeme koyuyor, parayı ödemekten kaçtığımda değil :) güzel bir ders oldu
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al