wmaraci reklam

İndex Hızım Çok Düşük

16 Mesajlar 2.037 Okunma
smmexpress

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Arkadaşlar daha önce aorhan'ın odunya temasnı kulanıyordum O temayı kullanırken yazdığım yazılar 2-3 dakikada indexleniyordu. Daha sonradan tasarımını daha çok beğendiğim kavanoz temasını kullanmaya başladım. 2-3 dakika olan index hızım saatler e yükseldi. Her iki temada da 52şer adet pingleme sitesi ekli anak index hızımda müthiş bi fark var. Birde seo puanım odunya temasında 92-93 ortalama iken kavanoz temasında 65 ortalama da seyrediyor.

İndex hızımı artırmak için neler yapabilirim. Birde seo puanı tam olarak neye göre belirleniyor. Seo analizinde çıkan puanlar çok farklı olmasına rağmen aşağ yukarı bulunan hatalar aynı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Mesle dün Bilgisayarınızı sıcaklara teslim etmeyin isimli bir makale yazmıştım şu anda googlede yok. İndexini kontrol etmeden eklediğim başka siteler şu anda ilk sırada çıkıyorlar başlık ile arama yaptığım zamanlar. Ben ise kendimi listede göremiyorum :(

Sitemde all in one seo ve xml-sitemap eklentileri kurulu ve aktif kullanımdadır arkadaşlar

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar daha önce aorhan'ın odunya temasnı kulanıyordum O temayı kullanırken yazdığım yazılar 2-3 dakikada indexleniyordu. Daha sonradan tasarımını daha çok beğendiğim kavanoz temasını kullanmaya başladım. 2-3 dakika olan index hızım saatler e yükseldi. Her iki temada da 52şer adet pingleme sitesi ekli anak index hızımda müthiş bi fark var. Birde seo puanım odunya temasında 92-93 ortalama iken kavanoz temasında 65 ortalama da seyrediyor.

İndex hızımı artırmak için neler yapabilirim. Birde seo puanı tam olarak neye göre belirleniyor. Seo analizinde çıkan puanlar çok farklı olmasına rağmen aşağ yukarı bulunan hatalar aynı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Mesle dün Bilgisayarınızı sıcaklara teslim etmeyin isimli bir makale yazmıştım şu anda googlede yok. İndexini kontrol etmeden eklediğim başka siteler şu anda ilk sırada çıkıyorlar başlık ile arama yaptığım zamanlar. Ben ise kendimi listede göremiyorum :(

Sitemde all in one seo ve xml-sitemap eklentileri kurulu ve aktif kullanımdadır arkadaşlar

Merhaba;

her temanın optimizasyonu farklıdır.Size verdiğim raporda W3 Hatalarından tutun da kod yoğunluğuna kadar her şey SEO yu ve doğal olarak SEO içerisinde bir alt kuram olan index hızını etkiler.Sizin bu aşamayı hızlandırmak için yapmanız gereken şeyler;

Konuyu girmek,
Konuyu site haritalarınızdan güncellemek,
Facebook veya başka sosyal platformlarda konunun linkini yayımlamak,
Konuya ping yollamak,
Digg.com gibi imleme sitelerine yollamak...

Bunları yaparsanız index hızınır artar.Oturup konuyu ekledikten sonra index hızınızın artmasını beklemeyin.Konu ekledikten sonra "Site haritanızı mutlaka güncelleyin."

"Yardımcı olabileceğimiz başka bir konu varsa lütfen iletiniz..."

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)

18 saat önce indekslendiği görülüyor :)

Ne ekersen onu biçersin

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Merhaba;

her temanın optimizasyonu farklıdır.Size verdiğim raporda W3 Hatalarından tutun da kod yoğunluğuna kadar her şey SEO yu ve doğal olarak SEO içerisinde bir alt kuram olan index hızını etkiler.Sizin bu aşamayı hızlandırmak için yapmanız gereken şeyler;

Konuyu girmek,
Konuya ping yollamak,

Bunları yaparsanız index hızınır artar.Oturup konuyu ekledikten sonra index hızınızın artmasını beklemeyin.Konu ekledikten sonra "Site haritanızı mutlaka güncelleyin."

"Yardımcı olabileceğimiz başka bir konu varsa lütfen iletiniz..."

SEO DANIŞMANLIĞI

Konuyu girmek,
Konuya ping yollamak,

Hocam bu yazdıklarınızdan digg hariç hepsini rutin olarak yapıyorum zaten eski temamda da bu temadada birşey değişmedi değişen tek şey indexim

Ek Olarak:

Zargana adlı üyeden alıntı

18 saat önce indekslendiği görülüyor :)

:D Ben göremiylorum arama yapınca kendi sitemi :)

Birde wma sıra bulucuda bulmuyor indeximi
Bendemi bir sorun var acaba wma sıra bulucuda da bir kontrol edebilirmisiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
sıra bulucuda bulmayabilir. Sonuçta aynı konuda daha önce yazılmış başka ve googleın daha çok sevdiği başka makaleler olabilir. Aramayı biraz daha özelleştir. Bir de zaten Penguen ile birlikte sıralama diye bir şey kalmadı zaten. Bir gün 30. sırada çıkar, bir gün hiç çıkmaz. Çok dalgalı sıralama

Ne ekersen onu biçersin

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Konuyu girmek,
Konuya ping yollamak,

Hocam bu yazdıklarınızdan digg hariç hepsini rutin olarak yapıyorum zaten eski temamda da bu temadada birşey değişmedi değişen tek şey indexim

Merhaba;

Temalar kodlanırken SEO adına bir sürü ipucu vardır. İndex hızınızı sadece yukarıdaki işlemler artırmaz.Kullandığınız tema da artırır. Örneğin sitenizdeki resimlerin yükseklik değerlerini girmediyseniz(basit bir örnek) siteniz yavaş ve boyutları dengesiz açılacaktır. Bu da sitenin yavaşlamasına ve düzenin bozulmasına doğal olarak Botların sitenize geç uğramasına sebep oluyor. Bir başka örnek;

Sitenizdeki W3 Hataları kodlama hatalarıdır ve bir temada ne kadar kod hatası/yoğunluğu varsa site hızı yavaşlar ve doğal olarak botların uğraması zorlaşır.

Sayfa hızınız 2 siteden de sorgulama yaptığımda 5-7 saniye arası gösteriyor.(wmaraci.com dahil) sitenizde belli ki kodlamada bir yavaşlık söz konusu siteniz belki size göre hızlı gelebiliyordur ancak botlar açısından sıkıntı yaratıyordur.

CSS,Resim dosyası,resim optimizasyonu vs... bunlar uyumsuz.

Bunları gözden geçirebilirsiniz.

Sadece olayı temaya veya yukarıdaki yazdığım sonuçlardan beklemek yanlış olur ki sadece o işlemler süreci hızlandırmak için bakınız en basitinden SEO Hocası teması ben kullandığım ilk yıllar hızımı %30 artırdı ve seo açısından uyumluydu...

Her konuyu dikkate almalısınız. Sadece tema,etiket olarak düşünmeyin...

SEO DANIŞMANLIĞI

NOT: Örnek bir konu ekler misiniz rica etsem sitenize yardımcı olayım

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

sıra bulucuda bulmayabilir. Sonuçta aynı konuda daha önce yazılmış başka ve googleın daha çok sevdiği başka makaleler olabilir. Aramayı biraz daha özelleştir. Bir de zaten Penguen ile birlikte sıralama diye bir şey kalmadı zaten. Bir gün 30. sırada çıkar, bir gün hiç çıkmaz. Çok dalgalı sıralama

Hocam penguen felan tamamda ben neden sitemi göremiyorum ki googlede :) Çerezleri felanda sildim ama yok yine :)

Ek Olarak:

siyahh adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Temalar kodlanırken SEO adına bir sürü ipucu vardır. İndex hızınızı sadece yukarıdaki işlemler artırmaz.Kullandığınız tema da artırır. Örneğin sitenizdeki resimlerin yükseklik değerlerini girmediyseniz(basit bir örnek) siteniz yavaş ve boyutları dengesiz açılacaktır. Bu da sitenin yavaşlamasına ve düzenin bozulmasına doğal olarak Botların sitenize geç uğramasına sebep oluyor. Bir başka örnek;

Sitenizdeki W3 Hataları kodlama hatalarıdır ve bir temada ne kadar kod hatası/yoğunluğu varsa site hızı yavaşlar ve doğal olarak botların uğraması zorlaşır.

Sayfa hızınız 2 siteden de sorgulama yaptığımda 5-7 saniye arası gösteriyor.(wmaraci.com dahil) sitenizde belli ki kodlamada bir yavaşlık söz konusu siteniz belki size göre hızlı gelebiliyordur ancak botlar açısından sıkıntı yaratıyordur.

CSS,Resim dosyası,resim optimizasyonu vs... bunlar uyumsuz.

Bunları gözden geçirebilirsiniz.

Sadece olayı temaya veya yukarıdaki yazdığım sonuçlardan beklemek yanlış olur ki sadece o işlemler süreci hızlandırmak için bakınız en basitinden SEO Hocası teması ben kullandığım ilk yıllar hızımı %30 artırdı ve seo açısından uyumluydu...

Her konuyu dikkate almalısınız. Sadece tema,etiket olarak düşünmeyin...

SEO DANIŞMANLIĞI

NOT: Örnek bir konu ekler misiniz rica etsem sitenize yardımcı olayım

Hocam telimde hazır yazı yok yazılarımı gün içinde hazırlayıp yayınlıyorum :)

Ama eski yazımın linki Tabi bu linkte googlede size görünüyor :)
http://www.kerimpotuk.com.tr/2012/08/02/bilgisayarinizi-sicak-havalara-teslim-etmeyin/

• Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
site:http://www.kerimpotuk.com.tr sıcak hava bilgisayar

arattır bunu google ile

Ne ekersen onu biçersin

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

site:http://www.kerimpotuk.com.tr sıcak hava bilgisayar

arattır bunu google ile

Sadece 2 index'im var ki buda yine az :)

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
İndexlenmemiş bir makale lütfen... Ya da yeni eklenmiş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al