wmaraci reklam
lidertakipci

Siteme virüs girmiş

8 Mesajlar 1.087 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HostunYeri HostunYeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
"www.hostunyeri.com sayfasında, kötü amaçlı yazılım dağıttığı bilinen snapvenue.ru sitesine ait içerik var. Bu siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir." sorun bu aynı problemi bi kaç gün önce bi arkadaşda yaşamış ama konu kilitli yazamadım yardımlarınızı bekliyorum. http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/internet-siteme-virus-girmis-45667.html

wmaraci
reklam

ers0be ers0be new project loading... Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PC Teknik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** i**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 116 / 59
  • Ticaret 8, (%100)
hocam yapmanız gereken sitenin yedeği varsa yedeği atıp host şifresini "kesinlikle" değiştirmeniz, yedeğiniz yok ise tüm dosyaları aratıp iframe virüsünü temizlemeniz gerekiyor büyük ihtimalle bilgisayarınıza bulaşmıştır sanırım, PC ye format atıp ftp şifresi değiştirmek kesin çözüm.
benim bildiğim kadarıyla virüs sadece, index, header, .httacces ve footer dosyalarına bulaşıyor, özellikle buralara bakmanı öneririm.

• Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 2, (%100)

ers0be adlı üyeden alıntı

hocam yapmanız gereken sitenin yedeği varsa yedeği atıp host şifresini "kesinlikle" değiştirmeniz, yedeğiniz yok ise tüm dosyaları aratıp iframe virüsünü temizlemeniz gerekiyor büyük ihtimalle bilgisayarınıza bulaşmıştır sanırım, PC ye format atıp ftp şifresi değiştirmek kesin çözüm.
benim bildiğim kadarıyla virüs sadece, index, header, .httacces ve footer dosyalarına bulaşıyor, özellikle buralara bakmanı öneririm.

Hocam bilgi için teşekkür ederim sanırım 2-3 gün içinde bu siteden bi sürü arkadaşın canı yandı. Şuan taratıyorum aynı sorunu yaşayanlar Advanced Find and Replace programını ındırıp ftp dosyalarını seçsinler ve örnek benim site snapru ile başlıyordu onun gibi arattırsınlar o kelimenin geçtigi butun php,asp,aspx dosyaları çıkıyor benim .htacces de 2 tane buldu şuan temizliyorum bilgisayardada 5 tane çıktı.

-------------
Temizledim ama aynı sorun devam ediyor neden olabilir ?

Quadrini Quadrini www.cagdasnet.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar, Server, Web Tasarım ve Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 39 / 49
  • Ticaret 6, (%100)
Selam...
Zaten bir önceki konuyu görmüşsünüz. Bence yeni bir konu açmadan önce o konuda yazdıklarımızı dikkatlice okuyup uygulamalıydınız.

Sisteminizdeki linkleri temizlemiş iseniz bu durumu google webmaster sisteminden bunu bildirmeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra siteniz düzelicektir yada bu şekilde bırakırsınız ve google robotları ilk sitenizi okuduğunda sistemi durumu düzeltecektir. Aynı zamanda bu durumu tekrar yaşamamak için FileZilla programını kullanmanızı öneririm.

Tüm bunları daha önce yazdık. Lütfen konuları dikkatlice inceleyin...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 2, (%100)

Quadrini adlı üyeden alıntı

Selam...
Zaten bir önceki konuyu görmüşsünüz. Bence yeni bir konu açmadan önce o konuda yazdıklarımızı dikkatlice okuyup uygulamalıydınız.

Sisteminizdeki linkleri temizlemiş iseniz bu durumu google webmaster sisteminden bunu bildirmeniz gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra siteniz düzelicektir yada bu şekilde bırakırsınız ve google robotları ilk sitenizi okuduğunda sistemi durumu düzeltecektir. Aynı zamanda bu durumu tekrar yaşamamak için FileZilla programını kullanmanızı öneririm.

Tüm bunları daha önce yazdık. Lütfen konuları dikkatlice inceleyin...

Zaten filezilla kullanıyorum. Bütün linkleri falan temizledim googleye bildirelim bakalım sagol.

Quadrini Quadrini www.cagdasnet.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar, Server, Web Tasarım ve Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 39 / 49
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba...
Gördüğüm kadarı ile siteniz düzelmiş. Önerdiğimiz yöntem işe yaradı ise yada farklı bir yöntem ile çözüme ulaşmış iseniz lütfen burada belirtin ki başkaları da bu çözümden yararlanabilsin.

• Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 2, (%100)

Quadrini adlı üyeden alıntı

Merhaba...
Gördüğüm kadarı ile siteniz düzelmiş. Önerdiğimiz yöntem işe yaradı ise yada farklı bir yöntem ile çözüme ulaşmış iseniz lütfen burada belirtin ki başkaları da bu çözümden yararlanabilsin.

O anlattığım program sayesinde sorunu çözdüm programın arama yerine hata veren sitenin adresini yazdım bütün php,html vs dosyalarının içinde o kelimeyi aradı ve olanları söyledi bende silince düzeldi konu kilitlenebilir.

vs337 vs337 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 1, (%100)
ben de dikkat ettim son haftalarda iyice ....ru sitesinden... şeklinde uyarılar arttı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al