freelance iş ilanları

PHP'ye Nasıl Çalışılmalıdır?

41 Mesajlar 10.106 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Sadece ileride yemek yerim diye PHP öğreneceksen daha fazla ileriye gitmeden hemen vazgeç. 15 yaşındaki kuzenim de PHP biliyor.

Yani artık her 10 kişiden 2 tanesi PHP, ASP, ASP.NEt vb. web programlama dillerinden en az birini biliyorlar. Bu da piyasayı düşürüyor, iş kalitesini düşürüyor. Artık bu dalda sadece eskiler tutunabiliyor. (Referans vs bol olanlar)

Eğer para kazanmak falan istiyorsan otur adam akıllıca ders çalış. Daha sonra rehberlik servislerine danış, tanıdıklarına danış ve iyi bir meslek bulup ona geç. Zevk olarak PHP öğren. Öğrenmek için öğrenme. Zevk olarak php öğrenirsen php sana yardımcı meslek olur. Yani şöyle ki, gündüz işinde çalışırsın, akşam eve geldiğinde 2-3 saat php ile sana verilen diğer işleri de yaparsın bu sana ekstra kazanç sağlar.

Ama bütün hayatını phpden vs kazanmak istiyorsan mükemmel derecede php bilmen gerekiyor. Mükemmel/uzman derecede php bilmek istiyorsan da bunları eğitim setlerinde bulamazsın. :)

Naçizane tavsiyem; Sırf para kazanıyım, başka meslek olmasın php ile gideyim diye öğreniyorsan yol yakınken vazgeç. Çoğu bilgisayar-yazılım mühendisi şu an evde iş bekliyor bana da bir iş verseler de yapsam diye. :)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Sadece ileride yemek yerim diye PHP öğreneceksen daha fazla ileriye gitmeden hemen vazgeç. 15 yaşındaki kuzenim de PHP biliyor.

Yani artık her 10 kişiden 2 tanesi PHP, ASP, ASP.NEt vb. web programlama dillerinden en az birini biliyorlar. Bu da piyasayı düşürüyor, iş kalitesini düşürüyor. Artık bu dalda sadece eskiler tutunabiliyor. (Referans vs bol olanlar)

Eğer para kazanmak falan istiyorsan otur adam akıllıca ders çalış. Daha sonra rehberlik servislerine danış, tanıdıklarına danış ve iyi bir meslek bulup ona geç. Zevk olarak PHP öğren. Öğrenmek için öğrenme. Zevk olarak php öğrenirsen php sana yardımcı meslek olur. Yani şöyle ki, gündüz işinde çalışırsın, akşam eve geldiğinde 2-3 saat php ile sana verilen diğer işleri de yaparsın bu sana ekstra kazanç sağlar.

Ama bütün hayatını phpden vs kazanmak istiyorsan mükemmel derecede php bilmen gerekiyor. Mükemmel/uzman derecede php bilmek istiyorsan da bunları eğitim setlerinde bulamazsın. :)

Naçizane tavsiyem; Sırf para kazanıyım, başka meslek olmasın php ile gideyim diye öğreniyorsan yol yakınken vazgeç. Çoğu bilgisayar-yazılım mühendisi şu an evde iş bekliyor bana da bir iş verseler de yapsam diye. :)

Aynen çok haklısınız benim de çevremde C# bitiripte işsiz olanlar var.Üstelik 2 üniversite bitirmiş ama sektör çok iyi değil.Bende öyle ek iş gibi düşünüyorum hocam.O zaman üniversite için şimdiden çalışmaya başlayayım ben.Daha 2 senem var zaten.

Bu arada başka tavsiyelerde alabilirim

Çok teşekkürler

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Aynen çok haklısınız benim de çevremde C# bitiripte işsiz olanlar var.Üstelik 2 üniversite bitirmiş ama sektör çok iyi değil.Bende öyle ek iş gibi düşünüyorum hocam.O zaman üniversite için şimdiden çalışmaya başlayayım ben.Daha 2 senem var zaten.

Bu arada başka tavsiyelerde alabilirim

Çok teşekkürler

Üniversite oku tabi.
Mesela Pilotluk, Uçak Mühendisliği vs. bunlar iyidir. İki yılın varsa şimdiden düzenli çalışma ile hepsini kazanabilirsin. İyi para var bunlarda ;)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Üniversite oku tabi.
Mesela Pilotluk, Uçak Mühendisliği vs. bunlar iyidir. İki yılın varsa şimdiden düzenli çalışma ile hepsini kazanabilirsin. İyi para var bunlarda ;)

Hocam Allah razı olsun geleceğim hakkında çok yardımcı oluyorsunuz. Ben şöyle düşünüyorum;

Turkekip.com adresinden Hakikat Hocamın CSS,XHTML,PHP Ve MySQL setini sipariş deceğim. Yaz ayının bitmesine 1-1,5 ay var zaten. O süre içerisinde CSS Ve XHTML ye bakacağım.Sonra okul zamanlarında hafta sonları PHP ye geçeceğim.Dersane masraflarımı Hem SEO danışmanlığı hizmetimizden hem de Bu programlardan(PHP ile yazmaya çalışacağım) kazanacağım.Benim Türkçem,tarihim,ingilizcem,biyolojim iyi.Temel matematiğim biraz zayıf.Doğal olarak o da Fiziği etkiliyor(Sayısalım).Karekök 0 temel matematik kitabı aldım ama hiç çalışasım yok :)

Teşekkürler

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam Allah razı olsun geleceğim hakkında çok yardımcı oluyorsunuz. Ben şöyle düşünüyorum;

Turkekip.com adresinden Hakikat Hocamın CSS,XHTML,PHP Ve MySQL setini sipariş deceğim. Yaz ayının bitmesine 1-1,5 ay var zaten. O süre içerisinde CSS Ve XHTML ye bakacağım.Sonra okul zamanlarında hafta sonları PHP ye geçeceğim.Dersane masraflarımı Hem SEO danışmanlığı hizmetimizden hem de Bu programlardan(PHP ile yazmaya çalışacağım) kazanacağım.Benim Türkçem,tarihim,ingilizcem,biyolojim iyi.Temel matematiğim biraz zayıf.Doğal olarak o da Fiziği etkiliyor(Sayısalım).Karekök 0 temel matematik kitabı aldım ama hiç çalışasım yok :)

Teşekkürler

Fen dersleri için kitap önerisi istersen, Fem Simetriyi tavsiye ederim.
Okuldayken PHP`ye fazla asılma, haftada 2 saat yeter senin için.

CSS-HTML iyi öğrenirsen tema yapıp onları sat harçlığını karşılar.
Okul açıldığı andan itibaren rehberlik bölümünü zırt pırt ziyaret et. Hatta biz sadece sevmediğimiz ders olduğunda rehberlik servisine gidip muhabbet ediyorduk gelecek hakkında. Hem derse girmiyorduk, hem yok yazılmıyorduk hem de meslek bilgisi ediniyorduk. :D

Uçak Mühendisliğinin puanları yüksektir ama dolgun maaş alır.
İş bulma olasılığı yüksektir. Özellikle yurt dışına gidebilirsen hayatın kurtulur desek yeridir. :)

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Fen dersleri için kitap önerisi istersen, Fem Simetriyi tavsiye ederim.
Okuldayken PHP`ye fazla asılma, haftada 2 saat yeter senin için.

CSS-HTML iyi öğrenirsen tema yapıp onları sat harçlığını karşılar.
Okul açıldığı andan itibaren rehberlik bölümünü zırt pırt ziyaret et. Hatta biz sadece sevmediğimiz ders olduğunda rehberlik servisine gidip muhabbet ediyorduk gelecek hakkında. Hem derse girmiyorduk, hem yok yazılmıyorduk hem de meslek bilgisi ediniyorduk. :D

Uçak Mühendisliğinin puanları yüksektir ama dolgun maaş alır.
İş bulma olasılığı yüksektir. Özellikle yurt dışına gidebilirsen hayatın kurtulur desek yeridir. :)

Bilmiyorum hocam daha meslek bile seçmedim sizin bu yazdıklarınızdan sonra :) Açıkcası Tıp düşünmeye başladım ama 2 seneye kurtarır mıyım orası bilinmez...

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Bilmiyorum hocam daha meslek bile seçmedim sizin bu yazdıklarınızdan sonra :) Açıkcası Tıp düşünmeye başladım ama 2 seneye kurtarır mıyım orası bilinmez...

Hangi mesleği seveceğine bağlı aslında.
Tıpı herkes kaldıramaz.

Ben bu sene üniversite değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden yeniden hazırlanıyorum. Hedeflerim arasında imkansız olanlar var. :)

Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği (İTÜ), Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık (çizim kabiliyetim vs iyidir, zevk için istiyorum)

Uzay Mühendisliğini biraz araştırdığımda hem çok iyi yerlere gelebilirken hem hiçbir yere gelemezmiş. Nasa vb. yerlerde çalışabilecek vs.

Şu an için uçak mühendisliği ve pilotluk uygun gibi. 5 rakamlı maaş vs aldıkları söyleniyor. Ramazan bittikten sonra detaylı bir şekilde araştıracağım zaten. :)

Bana sorarsın şimdi bunları para için mi seçiyorsun vs diye.
Hepsinin maaşı dolgun olmasına rağmen ben sadece bu meslekleri sevdiğim için istiyorum. :) Uçaklara karşı, uzaya karşı ve makinelere karşı fantezilerim var. :)
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

Hangi mesleği seveceğine bağlı aslında.
Tıpı herkes kaldıramaz.

Ben bu sene üniversite değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden yeniden hazırlanıyorum. Hedeflerim arasında imkansız olanlar var. :)

Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği (İTÜ), Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık (çizim kabiliyetim vs iyidir, zevk için istiyorum)

Uzay Mühendisliğini biraz araştırdığımda hem çok iyi yerlere gelebilirken hem hiçbir yere gelemezmiş. Nasa vb. yerlerde çalışabilecek vs.

Şu an için uçak mühendisliği ve pilotluk uygun gibi. 5 rakamlı maaş vs aldıkları söyleniyor. Ramazan bittikten sonra detaylı bir şekilde araştıracağım zaten. :)

Bana sorarsın şimdi bunları para için mi seçiyorsun vs diye.
Hepsinin maaşı dolgun olmasına rağmen ben sadece bu meslekleri sevdiğim için istiyorum. :) Uçaklara karşı, uzaya karşı ve makinelere karşı fantezilerim var. :)

Aynen hocam pilotluğu bende düşünüyorum.Şu an Türkekip.com adresinden php setini sipariş edeceğim.Sonrasında boş zamanlarımda kodlayıp satacağım.Ara ara danışmanlık hizmeti verip(seo) paramı çıkartacağım.Yol yakınken kendimizi kurtaralım.Bu sektörlerde iş yok.Aslında var ama çok çok çok sağlam durmak ve çalışmak gerekiyor...
Kakarotto quartin

kişi bu mesajı beğendi.

quartin quartin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
bölümler çok güzel ama gerçekten puanları çok yüksek. onlara alternatif olarak 2 bölüm önereyim sana.
1. sivil hala ulaştırma ( havaalanlarında çalışıyorsun türkiye'de pek fazla üniversitede yok.)
2. ulaştırma ve trafik hizmetleri ( Benim okuduğum bölüm dersler pek ağır değil.Ayrıca türkiyede 4 tane üniversitede var bu bölüm. Karayolları, Ulaştırma Bakanlığı, Belediyenin Ulaştırma bölümü, Ulaştırma İstasyonları .... bir sürü çalışma alanı var tavsiye ederim.)
Ücretsiz olarak edinebileceğimiz kaynak yok mudur acaba temel php.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

thnx thnx Youtuber E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 29 / 24
  • Ticaret 7, (%100)
videolu çalışmak çok önemli ancak yazdıklarını aklına kalacak bi biçimde not almakta çok faydalı olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al