wmaraci reklam

Opencart mı ? WooCommerce mi?

19 Mesajlar 4.639 Okunma
wmaraci reklam

mertcanyildirim mertcanyildirim WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Meslek DIJITAL PAZARLAMA VE SEO UZMAN
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)
Bu iki platform şuan e-ticaret dünyasında en iyi 2 şirket. Ama araların da belli başlı avantajlar ve dezavantajlar bulunmakta.

Opencart , açık kaynak kodlu bir e ticaret yazılımıdır. Dünyada binlerce insan şuan opencart sistemini kullanmaktadır.

Bu platformu cazip hala getiren konulardan biride bünyesinde 30 dan fazla ödeme entegresi kullanmasıdır.

Ayrıca iyi bir opencart sitesi kurmak istiyorsanız, Biraz paraya kıyıp lisanslı tema almalısınız.

Üstelik eğer yazılımdan anlamıyorsanız, bu platformda ki tema ayarları sizleri biraz yorabilir.

40 dan fazla dil ve para çeşiti. Detaylı ürün ve müşteri yönetimi. Bu platformda iyi bir e ticaret sitesi açmak istiyorsanız, cebinizden minimum 2000 tl çıkacak buna hazırlıklı olun derim.

WooCommerce, sanırım bu platformu duymayan kalmamıştır. Şuan bu platformu kullanan 80000 den fazla e ticaret sitesi bulunmakta.

Bu kadar yaygın olmasının sebebi ise, ÇOK kolay kullanılabilirliği.

Hiç yazılımdan anlamayan biri olsanız bile, kolay yönetim paneli sayesinde istediğiniz herşeyi hiç bir yardim almadan yapabilirsiniz.

Güvenli ödeme sistemleri ile, ister ücretsiz tema ister ise lisanslı tema olsun sıkıntısız şekilde entegre edilebiliyor.

Kusursuz müşteri ve ürün yönetimi ise kullanıcılarına kolay ve profesyonel bir hizmet sunma imkanı tanıyor.

Yüzlerce eklenti arasından istediğinizi yukleyin . Cache ile sitenizin hızını da arttırma imkanı sunuyor.

Ayrıca sadece 500 tlden başlayan fiyatlar.

Karar sizin. Binlerce lira ödeyip işkence çekmekte var, ÇOK uygun para ile işinizi görmekte.

Iki platformda en iyi 2 şirket. Emin olun hangisini seçerseniz seçin pişman olmazsınız. Ama bana kalırsa akıllı ve mantıklı davranmak lazım.

Benim secimim WooCommerce!

Evet, hayallerinizi hayata geçirmenin vakti geldi.
salihx1983 118baran

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
WooCommerce da benim gördüğüm tek sorun, mysql de bütün ürünleri sistemleri tek bir tabloda tutması, buda zamanla şişmeye yol açıyor, bunu da çözebilirsem elbette WooCommerce güzel bir seçim olacak.
salihx1983 mertcanyildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart neden 2000 TL ?

Piyasada 100 TL paket veren bile var :)

Tema 60 dolar diyelim. Standart bir Opencart site için başka modüle gerek olduğunu sanmıyorum. Bir de hizmet bedeli ödersiniz bir uzmana o kadar. Aynı bedel Woocommerce için de geçerli.

xml ve pazaryeri entegrasyonları her yazılım için ekstra maliyettir. Bunu da es geçmeyelim derim.

Fiyat kıyaslamasına katılmıyorum açıkçası. Zaten nedense e-ticaret yazılımı kullanmak isteyen insanlar genelde maalesef beleşe yaptırmanın peşinde maalesef. Bu yüzden uzun bir süredir Opencart desteği vermiyorum.

Kiralık yazılıma binlerce lira ödemeyi göze alıyor; ayrıca reklam bağımlısı oluyor ve iş Opencart site yaptırmaya gelince ''hocam 300 TL olsun'' gibi talepler maalesef bunaltıyor :)

Teknik açıdan ele alırsak:

Opencart ile onbinlerce ürünü orta düzey bir sunucuda rahatlıkla yönetebilirsiniz.
600 kategori mevcut bir site yapıldığını hatırlıyorum. Binlerce ürün vardı ve 2 Gb bir sunucuda rahatlıkla çalışıyordu. Ha, işin içine xml ürün yükleme girerse o zaman sunucu biraz daha iyi olmalıdır. Bu arada; xml ürün yok ise paylaşımlı hostingde çok rahat çalışır Opencart site.

Woocommerce ile 100 - 150 civarı ürün satışı düşünülüyor ise tavsiye edebilirim. Daha fazla ürün olduğu zaman inanın çok iyi bir sunucu gerekiyor. Her şeyden önce ciddi cpu tüketiyor woocommerce. Unutulmaması gereken husus ise; woocommerce bir e-ticaret ''eklentisidir'' yani blog yazılımı üzerine eklenir. Ve zamanla ciddi veritabanı hataları yaşanma riski yüksektir.

Ama Opencart bir e-ticaret yazılımıdır.

Madem 2000 TL fiyat kıyaslaması yapılmış; o zaman ben Magento kullanın derim. En azından kaliteli bir site sahibi olunur. Evet, az destek var ülkemizde. Ancak Opencart yazılımını basit gören kitle için en ideali Magento yazılımıdır.

Fiyat kıyaslaması belirtmeseydiniz hiç yorum yapmayacaktım :) Çünkü Opencart Woocommerce kıyaslaması çok kez açıldı. Ve maalesef ki Woocommerce laf ettirmeyen bir kitle de mevcut. Halbuki buna da tema alınıyor ve diğer eklentilerin hepsi ücretsiz değil.

Herkese iyi forumlar.
melankolia emrealtlr enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)

Byboo adlı üyeden alıntı

WooCommerce da benim gördüğüm tek sorun, mysql de bütün ürünleri sistemleri tek bir tabloda tutması, buda zamanla şişmeye yol açıyor, bunu da çözebilirsem elbette WooCommerce güzel bir seçim olacak.

Yorumun için tesekkurler

wmaraci

• Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Opencart neden 2000 TL ?

Piyasada 100 TL paket veren bile var :)

Tema 60 dolar diyelim. Standart bir Opencart site için başka modüle gerek olduğunu sanmıyorum. Bir de hizmet bedeli ödersiniz bir uzmana o kadar. Aynı bedel Woocommerce için de geçerli.

xml ve pazaryeri entegrasyonları her yazılım için ekstra maliyettir. Bunu da es geçmeyelim derim.

Fiyat kıyaslamasına katılmıyorum açıkçası. Zaten nedense e-ticaret yazılımı kullanmak isteyen insanlar genelde maalesef beleşe yaptırmanın peşinde maalesef. Bu yüzden uzun bir süredir Opencart desteği vermiyorum.

Kiralık yazılıma binlerce lira ödemeyi göze alıyor; ayrıca reklam bağımlısı oluyor ve iş Opencart site yaptırmaya gelince ''hocam 300 TL olsun'' gibi talepler maalesef bunaltıyor :)

Teknik açıdan ele alırsak:

Opencart ile onbinlerce ürünü orta düzey bir sunucuda rahatlıkla yönetebilirsiniz.
600 kategori mevcut bir site yapıldığını hatırlıyorum. Binlerce ürün vardı ve 2 Gb bir sunucuda rahatlıkla çalışıyordu. Ha, işin içine xml ürün yükleme girerse o zaman sunucu biraz daha iyi olmalıdır. Bu arada; xml ürün yok ise paylaşımlı hostingde çok rahat çalışır Opencart site.

Woocommerce ile 100 - 150 civarı ürün satışı düşünülüyor ise tavsiye edebilirim. Daha fazla ürün olduğu zaman inanın çok iyi bir sunucu gerekiyor. Her şeyden önce ciddi cpu tüketiyor woocommerce. Unutulmaması gereken husus ise; woocommerce bir e-ticaret ''eklentisidir'' yani blog yazılımı üzerine eklenir. Ve zamanla ciddi veritabanı hataları yaşanma riski yüksektir.

Ama Opencart bir e-ticaret yazılımıdır.

Madem 2000 TL fiyat kıyaslaması yapılmış; o zaman ben Magento kullanın derim. En azından kaliteli bir site sahibi olunur. Evet, az destek var ülkemizde. Ancak Opencart yazılımını basit gören kitle için en ideali Magento yazılımıdır.

Fiyat kıyaslaması belirtmeseydiniz hiç yorum yapmayacaktım :) Çünkü Opencart Woocommerce kıyaslaması çok kez açıldı. Ve maalesef ki Woocommerce laf ettirmeyen bir kitle de mevcut. Halbuki buna da tema alınıyor ve diğer eklentilerin hepsi ücretsiz değil.

Herkese iyi forumlar.

Yorumun için tesekkurler
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

refalert refalert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 17 / 73
  • Ticaret 0, (%0)
E ticaret işine girecen ve paradan kaçakmak istiyorsan paran yoksa bu sektöre girmeyeceksin bence.
mertcanyildirim

kişi bu mesajı beğendi.

https://wordpress.name.tr/ Wordpress Hakkında Herşey!

• Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)
Ben e ticaret sektörüne girmiyorum. Bu sadece bir MAKALE.

• Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)

refalert adlı üyeden alıntı

E ticaret işine girecen ve paradan kaçakmak istiyorsan paran yoksa bu sektöre girmeyeceksin bence.

Ben e ticaret sektörüne girmiyorum. Bu sadece bir MAKALE. Yorumun için tesekkurler

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Opencart deneyecektim ama guncelleme bile almadıgını gordum. Sitesindeki son paylasılan dosya 2019 Nisan. 11 ay olmus guncelleme gelmeyeli
salihx1983 mertcanyildirim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 16 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 387 / 29
  • Ticaret 1, (%0)

thytonia adlı üyeden alıntı

Opencart deneyecektim ama guncelleme bile almadıgını gordum. Sitesindeki son paylasılan dosya 2019 Nisan. 11 ay olmus guncelleme gelmeyeli

Yorum için teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al