wmaraci reklam

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 27.227 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam iyi bir hukukçuyla danışın. Bu işler şakaya gelmez. Kurumsal firmalar tehlikelidir
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

aponkral aponkral Özgür Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Özgür Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Alan adını marka tescilde yer alan kategorilerde kullanmadıysan hiç bir halt edemezler. Abdullah AVCI, abdullahavci.com'u bırak .com.tr ve .net.tr'yi bile benden alamadı. En son 2000 ₺ ücretle alalım demişlerdi. 1 Milyon dedim. Öderseniz satarım.

Nissan.com'u araştır. WIPO gibi bilmediğiniz şeylerle sizi korkutmaya çalışıyorlar.
88644 Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

Aponkral markasının sahibi, yazılım ve proje geliştiricisi.

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Ben olsam 1 milyon dolar verin güle güle kullanın derim. Verene kadarlar da domaine site kurmam öyle beklerdim.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Sonuç ne oldu?

wmaraci
wmaraci

ProDestek ProDestek Destek ama Profesyonel. Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO - Software
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 10 / 35
  • Ticaret 6, (%100)
nissan.com var en büyük örnek. Vermeyin bence ve hiç bir yayınyapmayın.
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

“İşinizi güzel yapın; Allah işini güzel yapanları sever” -HZ.Muhammed

• Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer illa ki sizden isterlerse 5 Milyon Türk Lirası deyin. Sakın herhangi bir web sitesi kurmayın. Hatta DNS kayıtlarını da silin ki alan adına hiç ulaşılmasın. Turkcell 5G'ye yatırım yapıyor. Bu alan adına tanıtımı için ihtiyaçları var. Bu kuru kurumsal dilden pek korkmayın. Bu alan adı sizin ve kötü bir amaç için kullanmıyorsunuz. İçinde Turkcell ürünlerini satmıyorsunuz. Yani metinde yer aldığı gibi ticari bir kullanım yapmıyorsunuz.

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2210
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)

aponkral adlı üyeden alıntı

Alan adını marka tescilde yer alan kategorilerde kullanmadıysan hiç bir halt edemezler. Abdullah AVCI, abdullahavci.com'u bırak .com.tr ve .net.tr'yi bile benden alamadı. En son 2000 ₺ ücretle alalım demişlerdi. 1 Milyon dedim. Öderseniz satarım.

Nissan.com'u araştır. WIPO gibi bilmediğiniz şeylerle sizi korkutmaya çalışıyorlar.

Şimdi gelelim sizin ilk olayınıza isim soyisimde Wipo sizden yana olur. Çünkü isim gibi genel adı olan şeylerde ilk alan önemlidir. Nissan Demişsiniz ne kadar araştırdınızda bu örneği verdiniz ?

akrep01 adlı üyeden alıntı

ben olsam 1 milyon dolar verin güle güle kullanın derim. verene kadarlar da domaine site kurmam öyle beklerdim.

Siz çok akıllısınız da bilmediğiniz konularda da sallıyorsunuz. Meydan boş nede olsa.

ProDestek adlı üyeden alıntı

nissan.com var en büyük örnek. Vermeyin bence ve hiç bir yayınyapmayın.

Ben sizlere cevap yazmaktan yoruldum ama yazzacam kendime inat ettim.
Gelelim Nissan olayına acaba araştırdınız mı neden vermemiş. Yoksa sagdan soldan dolma bilgi mi ?
Nissan olayının gerçeği şu kısa ve öz olarak.
Nissan Firması kurulmadan önce kişi nissan.com u reglemiş. En buyuk neden bu.
Diğer nedense kişinin soyismi. 2. olarak söylediğim neden pek icann ve wipo tarafından göz önüne alınmadı.

ProDestek akrep01 aponkral sizleri gördükçe neden ülkece aynı yerde saydığımızı daha iyi anlıyorum. Çünkü sizler araştırmaktan aciz insanlarsınız ki bu konuya dediğiniz konuları belgelerıyle sundum.
Ha kırıcı mı oldum evet çünkü sınırlarımı zorladınız. Sallayarak insanlara yanlış bilgi vererek.

Dipnot: Turkcell hanginizin adı söyleyinde diyelimki turkcell de genel bir isimdir. Türkiyede yaygın bir isimdir.

Buyrun bu konuya yazdıgım yazı belgelerle. Araştırmaya aciz insanlar tıklayın okuyun sizleri yoracam kusra bakmayın
https://wmaraci.com/forum/3487435-mesaj61.html
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Marka ismini ticari olarak kullanmadığı sürece Turkcell'e alan adını alma hakkı doğmaz. Nissan'ı gerçekten bir araştırın demişsiniz. Bu benzer bir örnektir. Orada Nissan'ı web sitesinde kullanabilir çünkü kendisine ait bir ifadedir Nissan.

Burada ise Turkcell, kişiye ticari kullanım yaptığını söylüyor. Neye dayanarak bu ifadeyi kuruyor? Hayat sadece araştırmak değil, yaşamaktır. Siz kaç kere bir alan adınızın sizden geri alınması ile ilgili bir olayla karşılaştınız? Abdullah AVCI deninde aklınıza ne geliyor? Ben mi, yoksa eski Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah AVCI mı? Bilgisiz olan sensin. Seni kendini bilmiş. En iyi gezen veya okuyan değil. Her ikisini de yapan bilir.

SEMIHKUNDAK SEMIHKUNDAK insta/Saglikkitabi Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek turizm
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 45 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Kısa bilgimle bende söylemem gerekirse tescilli bir markanın her ne olursa olsun içerisinde bulunduğu isim ve verdiği hizmet içeren bir alan adı olduğu için dava açma hakları var mailde belirttikleri gibi , 50- 100 tl gibi ufak miktarlar için başınızın ağrımasına değmez , ben hukuksal açıdan savaşırım dersenizde marka ve tescil olduğu için haksız çıkacaksınız . devrini yapmanızı öneririm , saygılar .

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
aponkral Bir hususu hep atlıyoruz; marka sahibi domain almak zorunda değildir!

Yani marka sahibi domaini almamış, ben alayım da köşeyi döneyim diye düşünmek maalesef pek akıllıca bir hareket olmuyor.

Doğal olarak marka sahibi de diyor ki; sen benim markama ait domaini alarak benim markamı zedeleyici harekette bulunamazsın. Ben sana o domaini kullandırmam!

Kullanamadığın domain ile ne yapmayı planlıyorsun peki? Bunda bir iyi niyet var mı? Asla!

Sizin isim soyad ile Turkcell konusu apayrı durumlar.

Az empati yapmayı öğrenmeliyiz; marka sahibinin yerine koyun kendinizi ve dürüstçe bir düşünün kendi içinizde. Ben marka sahibi olsam izin verirmiydim? diye..
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al