lostyazilim

Turkcell Avukatı Mail Yolladı

145 Mesajlar 30.470 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)

aponkral adlı üyeden alıntı

Marka ismini ticari olarak kullanmadığı sürece Turkcell'e alan adını alma hakkı doğmaz. Nissan'ı gerçekten bir araştırın demişsiniz. Bu benzer bir örnektir. Orada Nissan'ı web sitesinde kullanabilir çünkü kendisine ait bir ifadedir Nissan.

Burada ise Turkcell, kişiye ticari kullanım yaptığını söylüyor. Neye dayanarak bu ifadeyi kuruyor? Hayat sadece araştırmak değil, yaşamaktır. Siz kaç kere bir alan adınızın sizden geri alınması ile ilgili bir olayla karşılaştınız? Abdullah AVCI deninde aklınıza ne geliyor? Ben mi, yoksa eski Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah AVCI mı? Bilgisiz olan sensin. Seni kendini bilmiş. En iyi gezen veya okuyan değil. Her ikisini de yapan bilir.

1. Yazdığınıza cevap
İşinize gelmeyince benzer örnek oluyor. Öylemi ? Nissan Olayında gene söylüyorum Nissan.com Nissan kurulmadan önce alındıgı ve kişinin söyismi oldugu için sahibinde kalmıştır.
2. Yazdıgınıza cevap
Turkcell Adı Markadır. Benzerleri yoktur. Ticari yada kişisel kullanım söz konusu olamazdır. Marka buna musade etmez.
Abdullah Avcı adı Sadece isim ve soyisimdir. Benzerleri çoktur. Abdullah Avcı benım dayımın da adı. Çevremden Size Abdullah Avcı ya bir çok örnek verebilirim.
Şimdi Çok biliyorsunuz 2 wipo davasıyla elimden alınmış domaınler var. Sizin gibi çok bilmişler bir şey olmaz ticari kullanma site kurma vs dediler. Affedersiniz ama ben adamlara domaini geri vermek için yalvardım sonunda. Yaşınız Kaç bilmiyorum benim kadar yaşamamişsınızdır. Yaşım 32 ve hala da yaşıyorum. Ben Halada öğreneceğim çok şey var diyorum. En azından sizler gibi kafa dan sallamıyorum. Ben bir konuda bilgisizsem oturur yazışmaları okurum birşeyler öğrenmeye bakarım. Sizin gibi kuru boş ahkam kesmem. Ben Bakınız her defasında delillerle kanıtlarla geliyorum. Sizin gibi boş gelmiyorum.
Sizinle aramızdaki farkı söyliyeyim ben bilgiye açım.
Sizse öğrendiğiniz 1-2 şeyle yetinensiniz. Ben elimdekilerle yetinmem.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com
wmaraci
reklam

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

birsevda adlı üyeden alıntı

Şimdi gelelim sizin ilk olayınıza isim soyisimde Wipo sizden yana olur. Çünkü isim gibi genel adı olan şeylerde ilk alan önemlidir. Nissan Demişsiniz ne kadar araştırdınızda bu örneği verdiniz ?

Siz çok akıllısınız da bilmediğiniz konularda da sallıyorsunuz. Meydan boş nede olsa.

Ben sizlere cevap yazmaktan yoruldum ama yazzacam kendime inat ettim.
Gelelim Nissan olayına acaba araştırdınız mı neden vermemiş. Yoksa sagdan soldan dolma bilgi mi ?
Nissan olayının gerçeği şu kısa ve öz olarak.
Nissan Firması kurulmadan önce kişi nissan.com u reglemiş. En buyuk neden bu.
Diğer nedense kişinin soyismi. 2. olarak söylediğim neden pek icann ve wipo tarafından göz önüne alınmadı.

ProDestek akrep01 aponkral sizleri gördükçe neden ülkece aynı yerde saydığımızı daha iyi anlıyorum. Çünkü sizler araştırmaktan aciz insanlarsınız ki bu konuya dediğiniz konuları belgelerıyle sundum.
Ha kırıcı mı oldum evet çünkü sınırlarımı zorladınız. Sallayarak insanlara yanlış bilgi vererek.

Dipnot: Turkcell hanginizin adı söyleyinde diyelimki turkcell de genel bir isimdir. Türkiyede yaygın bir isimdir.

Buyrun bu konuya yazdıgım yazı belgelerle. Araştırmaya aciz insanlar tıklayın okuyun sizleri yoracam kusra bakmayın
https://wmaraci.com/forum/3487435-mesaj61.html

Sen kendini çok akıllı sanıyorsun ukalalık yapma. Burası internet ilk alan domainin sahibi olur. Firmayı lekeleyici veya kullanıcıları aldatıcı bilgi paylaşırsa bu o kişinin sorumluluğundadır. Biz arkadaşa tavsiye veriyoruz. Herkes kendi görüşünü yazar arkadaşın kafasına hangisi yatarsa onu uygular. Kurumsal firma olunca iki buçuk atıyorsunuz. Ateşini dindir su dökmeyim üzerine!

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

akrep01 adlı üyeden alıntı

sen kendini çok akıllı sanıyorsun ukalalık yapma. burası internet ilk alan domainin sahibi olur. firmayı lekeleyici veya kullanıcıları aldatıcı bilgi paylaşırsa bu o kişinin sorumluluğundadır. biz arkadaşa tavsiye veriyoruz. herkes kendi görüşünü yazar arkadaşın kafasına hangisi yatarsa onu uygular. kurumsal firma olunca iki buçuk atıyorsunuz. ateşini dindir su dökmeyim üzerine!

Düzgün konuş!
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
yilmaz70 hayırdır konuşmayı sizden mi öğreneceğim. Bu arada 3. şahıs olduğunuzu hatırlatırım. Zatın kendisi hakaretvari konuşurken neredeydiniz. O tepkiye vereceğim cevap budur. O kişi arkadaşınız galiba meseleye subjektif olarak atladığınıza göre.

wmaraci
wmaraci

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2211
  • Beğeniler 753 / 753
  • Ticaret 18, (%100)

akrep01 adlı üyeden alıntı

sen kendini çok akıllı sanıyorsun ukalalık yapma. burası internet ilk alan domainin sahibi olur. firmayı lekeleyici veya kullanıcıları aldatıcı bilgi paylaşırsa bu o kişinin sorumluluğundadır. biz arkadaşa tavsiye veriyoruz. herkes kendi görüşünü yazar arkadaşın kafasına hangisi yatarsa onu uygular. kurumsal firma olunca iki buçuk atıyorsunuz. ateşini dindir su dökmeyim üzerine!

Ben akilli degilimde su yazdiklarini bir sen oku kardes. Sizlerin verdigi tavsiye degil resmen intihar. Bu arkadasa yuklu bir ceza cikarsa sizler bedelini odemeye karsi iseniz sizlere soz ben bir daha yazmiyacam.
Sizin o kurumsal dediginiz firmaya ben 1 sene ucretsiz adsl saglattim yaptiklarindan dolayi gunlerce aradilar. Benim atesim ne zaman soner biliyormusun kardesim sizler ne zaman arastirmayi ogrendiniz o zaman.
Dipnot bir abi dedigim kisiden caldim bu sozleri artik daha da konusmam

""Bencil insana laf anlatamazsın, sadece kendini düşünür ona göre yaşar.

""Cahile laf anlatamazsın, sadece kendi bildiği doğrudur, he diyeceksin geçeceksin? ""

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

birsevda adlı üyeden alıntı

Ben akilli degilimde su yazdiklarini bir sen oku kardes. Sizlerin verdigi tavsiye degil resmen intihar. Bu arkadasa yuklu bir ceza cikarsa sizler bedelini odemeye karsi iseniz sizlere soz ben bir daha yazmiyacam.
Sizin o kurumsal dediginiz firmaya ben 1 sene ucretsiz adsl saglattim yaptiklarindan dolayi gunlerce aradilar. Benim atesim ne zaman soner biliyormusun kardesim sizler ne zaman arastirmayi ogrendiniz o zaman.
Dipnot bir abi dedigim kisiden caldim bu sozleri artik daha da konusmam

""Bencil insana laf anlatamazsın, sadece kendini düşünür ona göre yaşar.

""Cahile laf anlatamazsın, sadece kendi bildiği doğrudur, he diyeceksin geçeceksin? ""

Hala akıllı zannediyorsun ya kendini. Cahilliğin nirvanasına ulaşmışsın zaten. Arkadaşa benim tavsiyem domaini satması ve içerik girmemesi yönündeydi ve hala görüşümün arkasındayım. Birisini tanımadan genelleme yapma. Sana da tavsiyem var; amele kalmaya devam et bence.
lordist Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

aponkral aponkral Özgür Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Özgür Geliştirici
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Turkcell her ne olursa olsun o alan adını sizin rızanız olmadan alamaz. Biraz bekleyin. 5G' duyurulmasına yakın, direkt size para teklif edecekler. 2 Milyon Türk Lirası'ı ve üzeri teklif edeceğini düşünüyorum. Turkcell'in size yazmış olduğu iddialar asılsızdır. Alan adını iyiye kullanmamak, kötüye kullanmak değildir. Olurda mahkemeye kadar varır ve Turkcell sizi korkutmak isterse "Bu alan adını hiç bir şekilde Turkcell A.Ş.'ne zarar getirecek şekilde kasti olarak kullanmadım. İlgili sayfaya markaya alakalı her hangi bir içerik girmedim. Bu durumda söz konusu davacı şirket bana ait olan alan adını, alan adını kötüye kullanma ve Turkcell A.Ş.'ne zarar verme gibi asılsız ve her hangi bir gerçeklikle yakından ilgisi olmayan asılsız iddialar ile elimden almaya çalışmaktadır..." şeklinde veya buna benzer kendinizi savunursanız alan adını elinizden alamazlar diye düşünüyorum. Ortada bir kötüye kullanım yok. İyi kullanmıyor olabilirsiniz ancak kötüye de kullanmıyorsunuz. Kötüye kullanımın belgelendirilmesi ve kanıt kabul edilecek hâlde mahkemeye sunulması gerekir. Bu noktada Turkcell A.Ş. 'de bir halt edemez.

Aponkral markasının sahibi, yazılım ve proje geliştiricisi.

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Turkcell'in uluslararası bir patente sahip ve marka olduğunu ve bu markanın adı altında hiç bir şekilde herhangi bir isim ile kullanılamaz veya yan yana getirelemez. Bunlara Domain'de dahildir.

Domaini alabilirsiniz,ancak kullandığınız takdirde yani herhangi bir paylaşımda dava açma ve davayı her türlü kazanma haklarına sahipler,yani adamlar dava açmadan da kazanmış gibi görebilirsin. Ayrıca, domain'i bir markayı zedeliyecek,kötü niyetle kullanmak ve kazanç elde etmek gibi bir sebeple kullanırsan,dava açarlar ve devretme talebinde bulunarak davayıda kazanırlar. Domain şuanlık çöp oldu, herhangi bir ücret talebinde de bulunamazsın. Ancak,onlar isterse alırlar, istemezlerse domain kalır.
88644

kişi bu mesajı beğendi.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Benzer bir işi yapmadığınız , domain üzerinde Turkcell i küçük düşürecek , karalayacak , markasına zarar vermeyecek şekilde elinizde tutmanızda bir sıkıntı yok sizden domaini mahkeme yolu ile alamazlar . Domaini elinizde tutun ama içerik yüklemeyin .
Mahkeme , para cezası mümkün değil ... Bu durumda ileride Turkcell kullanmak isterse sizden alması gerekir. Sizde kullanamazsınız , onlarda kullanamaz şu an .

İyi çalışmalar
88644

kişi bu mesajı beğendi.

batukay batukay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1226
  • Beğeniler 328 / 327
  • Ticaret 22, (%100)
Serbay54 son durumu yazar mısınız ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al