wmaraci reklam

Natro ve isimtescil in domain gecikmesi fahiş fiyatları

11 Mesajlar 1.648 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

restorasyon restorasyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
arkadaşlar. 80 kadar domainim var. hepsini natroya taşıyacaktım ki şu saçma sapan prosedürlerini gördüm. aynısını isimtescil de yapıyor. müşteri dolandırmaktır bu.

Bitiş tarihinden itibaren 5. güne kadar: Sadece standart yenileme bedeli ödenir.
Bitiş tarihinden itibaren 6. gün ile 20. gün arası: Standart yenileme bedeli ile birlikte 4,99 $ geç yenileme bedeli ödenir.
Bitiş tarihinden itibaren 21. gün ile 35. gün arası: Standart yenileme bedeli ile birlikte 19,99 $ geç yenileme bedeli ödenir.
Bitiş tarihinden itibaren 36. gün ile 40. gün arası: Standart yenileme bedeli ile birlikte 69,99 $ geç yenileme bedeli ödenir.

araştırdım. icann veya başka bir şirkete ek ücret ödemiyor domainş şirketleri gecikme için.

mesea ihs.com.tr de bu ödemeyi 40 gün geçene kadar yapmıyorsun domainin uzatmak için.

ama isimtescil daha önce bu sebepten bi domainimi kaybetmeme sebep olmuştu o gündür alılşveriş yapmıyorum.

bu konuda webmaster arkadaşların bir ayaklanma başlatması lazım

bu fahiş paraları bizden alamazlar. savcılığa şikayet etsek haksız kazanç diye öttürürler adamı.

bu konuda sizce ne yapmalıyız?
semuar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Muslera Muslera WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 7 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam geç yenileme ücreti alan adı sayısı çok olan büyük domain kayıt firmalarının hemen hemen hepsinde vardır.

semuar

kişi bu mesajı beğendi.

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Çoğu firmada bu uygulama var hocam. Ayrıca haksız kazanç durumu yok çünkü sözleşmelerinde yazan bir hizmeti verip karşılığında ücret alıyorlar.

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
natroda yaklaşık 10-12 domainim var ve bitimine 60 gün kala mail atmaya başlıyolar (10-15 gün aralıklarla). 10 domain içinde hiç gecikme yaşamadım gelen mailler sayesinde.

anlatmak istediğim, domain sizin domaininiz siz peşine düşmezseniz bir ücret talep etmeleri normal.
lucifer93

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
güzel kardeşlerim.

ihs.com.tr de de binlerce domain vardır emin olabilirsiniz bundan sırf bende varsa 80 adet domain.
yani mantıklı düşünmeden yanıt veriyorsunuz.
bu sözleşmede var diye haklı kazanç mı oluyor? saçmalık. sözleşmede ollmaması lazım zaten.
ihs.com.tr bu parayı almıyorsa. diğerlerinin alması haksız kazançtır.
icaann onlardan para mı alıyormuş geç ödedik diye.

şöyle düşünün. ev kiranız 1000tl ev kiranızı 6 gün geç ödediniz diye adam size 2000 tl vereceksin dedi.

veya bunu sözleşmesine koydu. dediki 5 gün geç ödersen 2 kat kira alırım kabul edermsiniz bunu?

hastayım ben ameliyat oldum. o sırada 50 tane domainimin süresi geçti 1 ay. 20 dolar ek ücret mi ödemeliyim domain başına.

valla webmasterlar zeki insanlar olur benim bildiğim ama. düşünmeden yanıtlamış herkes herhalde. yada vur kafasına al ekmeğini elinden karakterdesiniz bilemiyorum. yada ne bileyim natro çalışanı mısınız : )

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)

Muslera adlı üyeden alıntı

Hocam geç yenileme ücreti alan adı sayısı çok olan büyük domain kayıt firmalarının hemen hemen hepsinde vardır.

bakın mesela godady 18 gün geçince alıyormuş. e güzel kardeşim natro diye 6gün geçince anında 5 doları kaptırıyor insanlara. bunda insan kazıklamaktan, hak yemekten başka mantık bulamıyorum.

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)

restorasyon adlı üyeden alıntı

güzel kardeşlerim.

ihs.com.tr de de binlerce domain vardır emin olabilirsiniz bundan sırf bende varsa 80 adet domain.
yani mantıklı düşünmeden yanıt veriyorsunuz.
bu sözleşmede var diye haklı kazanç mı oluyor? saçmalık. sözleşmede ollmaması lazım zaten.
ihs.com.tr bu parayı almıyorsa. diğerlerinin alması haksız kazançtır.
icaann onlardan para mı alıyormuş geç ödedik diye.

şöyle düşünün. ev kiranız 1000tl ev kiranızı 6 gün geç ödediniz diye adam size 2000 tl vereceksin dedi.

veya bunu sözleşmesine koydu. dediki 5 gün geç ödersen 2 kat kira alırım kabul edermsiniz bunu?

hastayım ben ameliyat oldum. o sırada 50 tane domainimin süresi geçti 1 ay. 20 dolar ek ücret mi ödemeliyim domain başına.

valla webmasterlar zeki insanlar olur benim bildiğim ama. düşünmeden yanıtlamış herkes herhalde. yada vur kafasına al ekmeğini elinden karakterdesiniz bilemiyorum. yada ne bileyim natro çalışanı mısınız : )
,

hocam tavrınız biraz ofansif :D kimse size natrodan isimtescilden yada sizin "fahiş fiyatlara yenileme yapıyo" dediğiniz firmalardan domain alma mecburiyetine sokmuyor. çok fazla sağlayıcı var, dediğiniz gibi satın alımlarınızı ihs den yapabilirsiniz. buna da kimse karışmıyor. yani tamamen serbest piyasa, hukuken aykırı değilse firmalar bunu yapma hakkını kendinde saklı tutar ve yaparda. madem çok "zeki"siniz siz bu firmalardan alışveriş yapmayın, çünkü en az böyle 50 firma var zaten :)
Hyperaktif yilmaz70 lucifer93

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
tabi ki herkes istediği yerden alır domaini ni. ama bu haksız kazanç elden eden domain firmalarının inasanlardan fazladan para aldıkları gerçeğini değiştirmez.

belki domaini geç ödedikleri için onlarında bir zarara uğradıklarını düşünüyor o yüzden mecburen para aldıklarını düşünenler vardır. onları aydınlatmak lazım gerek diye düşünüyorum.

hozyapici hozyapici WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 0 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
domain 40 gün kadar geçince redemption perioda düşüyor. Kurtarmak için 60-100 dolar arası bir ücret ödemek gerekiyor. Bu genel bir kuraldır. Öncesindeki gecikmelerde ise bir maliyet olmamasına karşın bazı firmalar farklı şekilde ücretler alabiliyor. Etik veya değil tartışılır ancak uyarıları yapıyorlarsa ve zamanında ödeme yapılırsa sorun olmuyor zaten. Ayrıca bir çok sektörde geç ödemelerde alınan bazı ücretler mevcut. Belki bir kazanç kapısı olarak görüyorlar ama bence çok ters bir durum değil. Her zaman domain ücretlerini günü gelmeden çok önce ödüyorum.
EngnCn

kişi bu mesajı beğendi.

yghzn yghzn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
rahatsız edici bir konu ancak uygulayan firma çok en güzeli günü gelmeden ödemek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al