İyide bu site kariyer.net gibi bir site değil mi eğitim bu site üzerinden verilmiyor ki.

Ayrıca şunu belirtmek isterim ki

Çalıştığım şirkette programcı var Karadeniz teknik üniversitesinde bilgisayar bölümü bitirmiş (2 yıllık) birisi normal makinede operatör olarak çalışıyor ve sorduğumda bu ülkede yazılımcı iş bulamıyor diyor fakat yapabildiği tek şey hesap makinesi yazabilmek bilgisayarı bile doğru düzgün kullanamıyor

Bu proje ile bırakın 1 milyonu gerçek anlamda yazılım program yazabilen projeler üretebilen 10 bin kişi bile olsa ülkeye çok çok büyük fayda sağlar.

Bir hikaye var tam hatırlamıyorum ama şöyle olması lazımdı

Çinde kıtlık zamanı bir değirmen sahibi ilan verir bir çuval unu 10 çuval un yapacak satış temsilcisi aranıyor gibi bir ilan veriyor (buna benzer birşey)
Ülkede kıtlık ve işsizlik çok olduğun ilgi yoğun oluyor ve unu alan gidiyor bunu gören yardımcısı patronuna soruyor
Bu kıtlıkta hiç bir para veya rehin almadan bu kadar unu dağıtıyoruz doğru mu yapıyoruz diyor

patron bu gelen 100 kişiden sadece 1 kişi 1 unu 10 un yapıp bana geri gelsin yeter ben sonra bunun kat ve kat fazlasını kazanırım diyor.

Demem oki 1milyon denmesinin sebebi teşvik olduğunu düşünüyorum. Bu sayının 1000de 5i gerçek yazılımcı olsun ülkeye büyük kazanım demektir