wmaraci reklam

Yerli Serp Sistemi ve İsim Önerisi

8 Mesajlar 1.188 Okunma
smmexpress

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Pandemi döneminde evden çalışırken ekstra işler kodlamaya başladım. Şuanda makale özgünlük kontrolü gibi basit arayüzlü birşey kodluyorum. Dün forumdan bir üstadla konuşurken sıra bulucu gibi bir sistemi de entegre edebileceğimi söyledi. Dünden beri araştırdım evet onuda yazabilirim çok şükür. Buna ek olarak bu tarz bir sistemde neler kullanılmasını istersiniz? Seo'ya çok hakim değilim ve ahrefs moz kadar olmasa da hatırı sayılır bir sistem yazmak en büyük hedefim.

İsim Olarak da önerilerinizi sunarsanız sevinirim...

Fikirlerinizi bekliyorum...

wmaraci
reklam

bahtiyar35 bahtiyar35 Burası cennet değil Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 69 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
demo görsel felan varmıdır hocam? merak ettim
MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam demo yok tabiki, ama sanıyorum 1 aya çıkartacağız ilk versiyonla. Sıra bulucu ve makale özgünlük testi iki araçla başlatırız. Ama işte çok gerekli başka araçlar varsa onlardanda bir tane daha eklemek istiyorum başlangıç için

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
backlink sorgulama aracı ekleyebilirsiniz

wmaraci
wmaraci

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam codecanyonda yüzlerce script, wordpress için tonlarca eklenti var. Bahsettiklerinizin hepsini yapmak tam 10 dk.

Bence bundan ziyade özgün bir fikir oluşturup onu tasarlayın. Wmaracı Türkiye’nin büyük webmaster forumlarından olmadına rağmen kendi çıkardığı serptakip bile zar zor tuttu. Ücretli yaptılar, piyasada tonla ücretsiz var benzer işlemi yapan. Veya ücret vereceksem de serptakip veya yabancıları alırım.

Yani boşa uğraşmayın bence, hobi olsun derseniz de sizin bileceğiniz iş.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

BlackStone BlackStone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 28 / 119
  • Ticaret 12, (%100)
Ahrefs'in makul ücretli olanını yazarsan bence hem seni ihya eder, hemde kullananları. Hatta para sayma makinesini al siteyi açmadan önce o derece yani :) Benzerleri var, yaparsan tutmaz vs diye diyenlere tamamen kulak asma demiyorum ama mutlaka bariz bir fark koymalısın. Mesela ben Ahrefs'te yapabildiklerimi aylık 100 lira gibi bir ücretle yapmak isterdim şahsen. Serptakip'in hatası, paketlerin anahtar kelime ve site ile birlikte yürümesi bence. Örneğin benim sitemde 903 sayfa var ve temelde 903 kelimeyi hedefliyorum. Bu durumda tüm sayfalarımın durumunu görebilmek için benim Serptakip'ten Kurumsal 1000 paketini almam gerekiyor. İstediği ücret 400 lira. O pakette 200 web sitesi veriyor. Tamam da benim ihtiyacım o değil ki neden bu şekilde bir ödeme yapayım? Umarım anlatabilmişimdir. Sen bunları yap, isim işi en kolayı yerliserptakip.com bile yapsan sorun olmaz domain hikaye. Sen ihtiyacı çöz, insanlar gelir domaine takılma... Kolay gelsin...
Dorebar yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Hocam codecanyonda yüzlerce script, wordpress için tonlarca eklenti var. Bahsettiklerinizin hepsini yapmak tam 10 dk.

Bence bundan ziyade özgün bir fikir oluşturup onu tasarlayın. Wmaracı Türkiye’nin büyük webmaster forumlarından olmadına rağmen kendi çıkardığı serptakip bile zar zor tuttu. Ücretli yaptılar, piyasada tonla ücretsiz var benzer işlemi yapan. Veya ücret vereceksem de serptakip veya yabancıları alırım.

Yani boşa uğraşmayın bence, hobi olsun derseniz de sizin bileceğiniz iş.

Bu konuya bende katılıyorum ama unutmamak lazım her ne kadar işe yarayan veya yaramayan ücretsiz birçok script olmasına rağmen en çok tercih edilenler MOZ ve Ahrefs. Ki bunlara aylık olarak 500 küsür ücret ödeyen bir çok türk webmaster mevcut. Bizim kafa bizim mantık bizim düşüncelerimiz artık değişmeli diye düşünüyorum. Evet var ama yerli olana para gider, yurtdışından aldığımız sistemlere dolarlar akıtmanın manası yok bana göre.

BlackStone adlı üyeden alıntı

Ahrefs'in makul ücretli olanını yazarsan bence hem seni ihya eder, hemde kullananları. Hatta para sayma makinesini al siteyi açmadan önce o derece yani :) Benzerleri var, yaparsan tutmaz vs diye diyenlere tamamen kulak asma demiyorum ama mutlaka bariz bir fark koymalısın. Mesela ben Ahrefs'te yapabildiklerimi aylık 100 lira gibi bir ücretle yapmak isterdim şahsen. Serptakip'in hatası, paketlerin anahtar kelime ve site ile birlikte yürümesi bence. Örneğin benim sitemde 903 sayfa var ve temelde 903 kelimeyi hedefliyorum. Bu durumda tüm sayfalarımın durumunu görebilmek için benim Serptakip'ten Kurumsal 1000 paketini almam gerekiyor. İstediği ücret 400 lira. O pakette 200 web sitesi veriyor. Tamam da benim ihtiyacım o değil ki neden bu şekilde bir ödeme yapayım? Umarım anlatabilmişimdir. Sen bunları yap, isim işi en kolayı yerliserptakip.com bile yapsan sorun olmaz domain hikaye. Sen ihtiyacı çöz, insanlar gelir domaine takılma... Kolay gelsin...

Bu cevap içinde teşekkür ederim. En büyük adım ve doğru olandan bahsetmişsiniz. Halen ilerlemeye devam ediyorum. Vazgeçermiyim devam edermiyim bilmiyorum ama halen çok mantıklı gibi geliyor.
Esnek paket seçeneklerindeyse tek pakette sınırsız sunumda bulunmak istiyorum. En büyük paket 1000 en küçük paket 50 liraysa biz tüm paketlerin ortak fyatına 199 lira koyacaz gibi bir düşünce var bende. Bakacağım, belki çok daha uygun bir ücret bile sunabilirim...

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam makale özgünleştirme ve sıra bulucu dediniz sadece. Bu ve 10 katı özellikteki scriptler 20-30 usd ye satılıyor, bu yüzden uğraşmayın dedim. Ahrefs ve mozdaki özellikleri bilmediğinizi düşünüyorum yapamazsınız onları. Olan şeyleri hedeflemeyin yeni özgün yaratıcı bi fikirle gelin. Aklınızda aa şöyle bi araç olsa webmasterın çok işine yarar diyeceğiniz birşey bulursanız yapın, yoksa sıra bulucu falan hikaye.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al