wmaraci reklam
lidertakipci

Reklamsız Film Sitesi Açmak

49 Mesajlar 7.643 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

resulzade resulzade Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı, Editör
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 8, (%100)
Herhangi bir ceza yemeden bunu yapmanın yolu var mı hocam? Hostingi yurt dışından alırım, sorun yok. Zaten Türkiyede yaşamıyorum. Fakat bu player olayı falan nasıl halledilir?

wmaraci
reklam

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
azememo hostingi yurt dışından sıradan bir firma almanız bir şeyi değiştirmez. Dünyada kanunlar sadece Türkiye'de yoktur. Gizlenmek için farklı teknikler var. Offshore hosting ve domain, log tutmayan VPN, ödemeleri BTC ile alma vs.

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)

binotuz adlı üyeden alıntı

Kendi sunucunuzda barındırmak da suçtur başka yerlere yükleyip iframe ile eklemek de suçtur :) Kim öğretiyor bunları herkesin dilinde "yer sağlacıyız bilmem kaç sayılı yasa falan."

işte bırakın yapsın bu söyleyen arkadaşta bakalım yer sağlayınca ne sağlayacaklarmış :)
115880

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)
Bende düşünüyorum yasal olarak yaptırımları nedir

wmaraci
wmaraci

resulzade resulzade Sosyal Medya Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı, Editör
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 8, (%100)

Vtcam adlı üyeden alıntı

Bende düşünüyorum yasal olarak yaptırımları nedir

-rez-

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası var. Ancak, ülkemizde ve avrupada henüz bu yüzden 2 yıl veya 5 yıl hapis cezası yatanı duymadım,görmedim. Duyan veya Gören varsa da söyleyebilir.

Bir avukat ağzından çıkan cümleler şunlardır;

Türkiye ve Avrupa konseyi tarafından "Uyar-Kaldır" prosedürü ile hareket ediliyormuş. Şirketler, bu tür olayları hassasiyetle takip etmekte ve tespit ettikleri paylaşımcı ve sağlayıcılara ihtarname maili yolluyorlar ve bu mailde geçen 24 saat süre veya 3 gün süre içersinde filmin kaldırılması ve bildirilmesi gerekiyor. Eğer telif sahibi tarafından gelen mail, site sahibi veya kim ilgileniyorsa gözünden kaçtıysa veya 3 günü geçirirse işte o zaman savcılığa başvurarak site kapatma işlemi yaptırıyor ve ardından hakkınızda açılmış dava oluyor ve mahkemeye çıkıyorsunuz.

Burda da telif sahibi sizin içerde yatmanızı değil, burda kurnazlık yaparak hapis cezasını tazminat'a ceviriyor. Yani davayı maddi ve manevi zarar'a uğradığını bildirerek açıyor. Mahkemede de gerisi zaten hakimin vericeği karara kalıyor.

Bunlarda 5 6 gün önce, Trt devlet kanalı ve Hak sahibi telif koruyucu firma tarafından atılan örnekler.

https://prnt.sc/secjqc https://prnt.sc/seckak

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
sewkii uyar-kaldır prensibine uyunca site tib engeli yemiyor ama mail atmadan da dava açma hakları var. Gördüğüm kadarıyla genelde yapımcı firmanın filmlerinin başına 3.000-4.000 TL civarı para istiyorlar uzlaşıp 2.000 TL'ye falan düşürebiliyorlar ve taksit yapıyorlar :) Tabi gizlendikten sonra sadece tib yememek için içeriği silip devam edilebiliyor.

Hapis yatanı okumuştum yabancı dev bir şirket peşine düşmüştü. 90k TL teklif etmiş ama kabul etmeyip cezasını çekmesini istemişlerdi. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Gurer69 Gurer69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 279
  • Beğeniler 8 / 80
  • Ticaret 0, (%0)
hiç şahit olmadığımız için enteresan ve sevindirici bir haber gibi geldi bu. Umarım yapabilirsiniz bende üyeniz olurum

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Ben https://www.sinemagold.com sitem için filmleri yandex ve drive gibi yerlere upload ediyorum ve ilk partlara koyuyorum, eğer linkler patlarsa diye alternatiflerde vidmoly, mailru okru var.

Sektöre girmek isteyenlere hizmet verebilirim

https://wmaraci.com/forum/genel-ilanlar/film-and-dizi-izleme-siteleriniz-acilir-teslim-edilir-b-633472.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al