Merhabalar. Yeni bir web sitem var. Siteyi hızlandırmak için bazı işlemler yaptım. Pek anladığım şeyler değil ama bu işlerden anlayan arkadaşların makalelerini okudum ve ona göre ilerledim. Site açılırken bir anlık yazılar mavi şekilde link halinde çıkıyor ve site sonra açılıyor. Eklentilerde bir ayarı düzeltmem gerekiyor ama şu ana kadar 2 gün uğraştım kafam oldukça karıştı. Acaba hangi ayar buna sebep olabilir sizce? Evet herkes bir emek sarf edip öğreniyor bunları ama gerçekten siteyi açtığımdan bu yana ilk defa tıkandım. Dahası bu işleri öğrenirken bir de bilgisayarım bozuldu. Neredeyse 2 aydır gece gündüz demeden uğraşıyorum. Kodlama bilgim hiç yok. Para ile de daha önce yaptırdım bir site ama maalesef site işinde bilgi olmayınca yine ilerlenmiyor. Ben de dedim kendim yapayım öğrene öğrene ilerlerim dedim. Wordpress site yapmak için çok ideal deniyor ama bu siteyi hızlandırma işi gerçekten can sıkıcı bir noktaya geldi. Blogger'da arkadaşım site açtı. Hiç bir ayar yapmadan puanları yüksekken neden Wordpress bu şekilde? Eklentilerle yapılacak her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Şu mavi yazıyı da halledince daha kurcalamam sanırım. Yardımcı olan olursa sevinirim.