wmaraci reklam

Ciddi askerlik sorunum yardımlarınızı bekliyorum.

13 Mesajlar 1.442 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

seobeyiniz seobeyiniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Seo’webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar ben lise son sınıf öğrencisi ve 2000 doğumluyum 1sene geç yazılma gibi olaylardan dolayı 2 ay önce askerlik yoklama kaçağı bildirimi gelmiş henüz yeni farkettim. Biraz araştırmalar sonucu gbt de yoklama kaçağı olarak gözüküyorsanız sizi en yakın şubeye götürüyorlarmış. Buraya kadar tamam sorun burda değil. Şimdi henüz lise mezunu olamadım için korona vb gibi olayrdan haziranın sonunu bulacak diplomayı almam diplomayı aldıktan sonra tecil ettireceğim lakin şuan ben sınava gireceğim için kimlik vb yenileme işlemlerini dahil nasıl yapacağımı bilmiyorum. Şuan şubeler telefonlara bakmıyor pandemi sözkonusu. 18-19 mayıs günlerinde sokağa çıkma yasağı var ama kimlik yenilemek için bu günler son günler. Yks kağıdı olanlar çıkıp gidip kimliğimi değişcem diyerek izin alabiliyor. Bende yks kağıdı var sorun değil. Lakin sokağa çıkma yasağı sorun çıkartıyor benim askerlik sorunu var orda kontrol aşamalarında çıkar ve bir sorun olur mu? ne yapmam gerekiyor şuan lise bitmesini ve diploma almayı beklemeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fbdogmus1 fbdogmus1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 13 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim bildiğim kadarı ile sen kaçaksın hadi askere diye bir olay yok. Tutanak yazıp imzalatırlar bırakırlar. Zaten götürüyoruz deseler de gidemezsin askere alımlar haziran gibi başlayacak.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Dostum fbdogmus1 hocamın dediği gibi öyle şak diye yaka paça götürme yok eğer çevirmede yakalanırsan tutanak imzalatıp bırakırlar yoklama kaçağı gezdiğin gün olarak para cezası kesiyorlardı tutarı bilmiyorum ama 5-10 tl arasında idi.

Üniversite olsaydı okuldan ek c4 belgesini alıp şubeye götürünce tecil ediyorlardı ama lisede nasıl bilmiyorum en doğru bilgiyi şube verir diyeceğim ama bizim buradaki şubedeki memurun yüzünden şubatta gitmem gereken askere ağustosta gideceğim..

• Üyelik 01.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Seo’webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

fbdogmus1 adlı üyeden alıntı

Kardeşim bildiğim kadarı ile sen kaçaksın hadi askere diye bir olay yok. Tutanak yazıp imzalatırlar bırakırlar. Zaten götürüyoruz deseler de gidemezsin askere alımlar haziran gibi başlayacak.

Teşekkür ederim mevzu gitmek değil zaten şuan yoklama kaçağı sorun değil cezayı ödeyip tecil ettirebilme şansım var 5yıl.Yoksa kimseyi zorla götüremezler amacım sınava girip öyle tecil ettirem.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Şöyle anlatayım hocam sana

Ben üniversiteyi dgs ile 4 yıllığa tamamlamak için geçiş yapmıştım fakat okul kendi tecil etmesi gerekiyorken etmemiş böyle bi hata çıkmıştı karşıma. Birgün eminönünden dönerken otobüste polisler kimlik kontrolü yapmışlardı beni rica edip "kardeşim gel çayımızı iç hem de şu belgeyi imzalatalım sana, kaçak gözüküyorsun" dediler. Ama ben okuyorum tecil olmuş olması lazım falan demiştim "tamam bu imzaladığın belge ile askerlik şubesine gidip tecil ettirebilirsin" demişlerdi.

En nihayetinde korkulacak bir şey yok dostum :) Sen yeni mezunsun ve sınava çalışacam diyerek 1 yıl tecil ettirebiliyorsun zaten hiç dert etme. Hiçbir aşamada sorun yaşamazsın.
seobeyiniz

kişi bu mesajı beğendi.

ocuu ocuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 3 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
Liseden belge alip askerlige gotur tecil etsinler ben öyle tecil ettirdim

• Üyelik 01.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Seo’webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

ocuu adlı üyeden alıntı

Liseden belge alip askerlige gotur tecil etsinler ben öyle tecil ettirdim

Hocam öyle yapınca da diplomayla bir olmayacağını düşünüyorum. Lise kağıdıyla 5-6ay tecil etmesin okul sonuna kadar. Ben direk diplmayla 3-4 sene tecil ettirmeye çalışıyorum zaten muhasebe okuyorum staj yaptım 6 yıla kadr çıkıyormuş mesleklere

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Aynı durumu bende yaşadım lisede yıllar önce hatta gelip evden polisler almıştı 😂 Lisede tecil belgem gitmiş ancak ordaki memur işleme almadığı için boyle bir durum yaşamıştım. Daha sonrasında once emniyete sonra askerlik şubesine giderek olayı hallettik. Belgemin işleme henüz alınmadığı ve tamamiyle askeriyedeki memurdan kaynaklı bir hata olduğu için tekrar eve kadar bırakmışlardı. Bir problem olmaz kısacası okuldan bir öğrenci belgesi almanız en yakın askerlik şubesine gitmeniz ve durumu anlatmamız yeterli olacaktır. Korkulacak cezai durum vs yok.

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri

• Üyelik 01.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Seo’webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

emincan038 adlı üyeden alıntı

Aynı durumu bende yaşadım lisede yıllar önce hatta gelip evden polisler almıştı 😂 Lisede tecil belgem gitmiş ancak ordaki memur işleme almadığı için boyle bir durum yaşamıştım. Daha sonrasında once emniyete sonra askerlik şubesine giderek olayı hallettik. Belgemin işleme henüz alınmadığı ve tamamiyle askeriyedeki memurdan kaynaklı bir hata olduğu için tekrar eve kadar bırakmışlardı. Bir problem olmaz kısacası okuldan bir öğrenci belgesi almanız en yakın askerlik şubesine gitmeniz ve durumu anlatmamız yeterli olacaktır. Korkulacak cezai durum vs yok.

Şimdi ben ne zaman gitmeliyim hocam e devletten öğrenci belgemi çıkartıp gideyim mi? Virüs felan ne olacak sokağa çıkma yasağı var yoksa şurda 1.5ay sonra diploma gelecek. Onu mu beklemeliyim? Okuyor belgesiyle gidersem şimdilik durdurma gibi bir seçenek var mı lise bitincede gelip tecil ettirsem. Çünkü okuyor belgesiyle tecil etmekle diplomayla tecil arasında fark var okuyor belgesiyle gidersen sana 1 yıl taş çatlasa tecil eder. Ben mezun olduktan sonraki 3 yıl hakkımı kullanmak istiyorum. O nası olcak?

Praticaret Praticaret Praticaret | Tam Entegre E-Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-Ticaret Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 70 / 69
  • Ticaret 2, (%100)
Tecil ettirmek için gittiğinizde zaten 2 ve ya 3 yıl gibi bir süre uzatıyorlar bende öyle olmuştu. Diplomanın önemi yok yani en azindan benim zamanında öyleydi. Bence siz öğrenci belgenizi alın hicbir yere uğramadan öncelikle emniyete ve ya semt karakoluna gidin durumu açıklayın ne yapmam gerekiyor diye sorun daha sonra sizi en yakın askeriyeye götüreceklerdir. Gerekli belgeyi teslim edip tekrar gittiğiniz ekiple dönüş sağlayabilirsiniz. Bende lise son iken tecil eğitmiştim 2 ve ya 3 yıldı tam hatırlamıyorum ardından o süre dolduğu için hala okumaya devam ettiğin için 2 yıl daha tecil ettirdim. Suan hala okuyorum henüz 28 yaşını da doldurmadım 2 sene daha tecil ettirebilirim diye düşünüyorum. Kısacası 28 yasin a kadar siz gitmek istemediğiniz sürece her şartta tecil ettirebilirsiniz sorun yok.

Praticaret | Pratik E-Ticaret Sistemleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al